PRELIMINARIES |
|
|
FIRST ROUND |
|
|
QUARTERFINALS |
|
|
SEMIFINALS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Renkes, Dixon Reagan |
|
|
Nathan Knowlton, New Lenox Liberty |
|
|
|
|
|
|
|
Luke Gribbins, Rochester |
|
Jacob Renkes |
|
|
|
|
|
|
|
M-Dec 8-0 |
|
|
Fall 0:50 |
|
Nathan Knowlton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivan Munoz |
|
|
|
|
Eduardo Castro, DeKalb Huntley |
|
|
Ivan Munoz |
|
Fall 0:45 |
|
|
|
Ivan Munoz, Ottawa Shepherd |
|
Anthony Alanis, Grayslake |
|
|
|
|
|
|
Dec 4-2 |
|
|
Fall 2:56 |
|
|
|
|
Nathan Knowlton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johnny Housman |
|
Louis Lacey, Alton |
|
|
Danny Tay, Colfax Ridgeview |
|
|
|
|
M-Dec 11-0 |
Alex Burkeybile, Moline Wilson |
|
Louis Lacey |
|
|
|
|
|
Dec 5-0 |
|
|
Dec 6-0 |
|
Danny Tay |
|
|
|
|
|
|
|
Johnny Housman |
|
|
|
Johnny Housman, Coal City |
|
|
Johnny Housman |
|
Dec 6-4 SV |
|
|
|
Elias Ramon, Lake in the Hills Marlowe |
|
Alex Lucas, Prospect Heights MacArthur |
|
|
|
|
|
CHAMPIONSHIP |
Fall FALL 1:32 |
|
|
Dec 10-7 |
|
|
|
|
|
Nathan Knowlton, New Lenox Liberty |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lymon Jackson, Bradley Central |
|
Mason Gray, Mt. Zion |
|
|
Nathan Randle, Island Lake Matthews |
|
|
|
|
|
Dec 5-0 |
Nathan Penzenik, Deerfield Shepard |
|
Mason Gray |
|
|
|
|
|
|
Fall FALL 1:18 |
|
|
M-Dec 12-1 |
|
Nathan Randle |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lymon Jackson |
|
|
|
Brian Farley, Romeoville Lukancic |
|
|
Brian Farley |
|
Fall 0:30 |
|
|
Dylan Grunwald, Gurnee Woodland |
|
Lymon Jackson, Bradley Central |
|
|
|
|
|
Fall FALL 0:45 |
|
|
M-Dec 12-1 |
|
|
|
|
Lymon Jackson |
|
|
|
|
|
|
|
|
Drew Davis |
|
Xander Simmons, Buffalo Grove Cooper |
|
|
Camden Pruis, Morrison JHS |
|
|
|
|
Fall 1:49 |
|
Caden Hatton, Mahomet-Seymour |
|
Caden Hatton |
|
|
|
|
|
|
Dec 7-0 |
|
|
Dec 6-0 |
|
Caden Hatton |
|
|
|
|
|
|
|
|
Drew Davis |
|
|
|
|
Blake O'Leary, Woodstock Northwood |
|
|
Matt Giorgetti |
|
Dec 6-0 |
|
|
|
|
Matt Giorgetti, Homer Glen Homer |
|
Drew Davis, Chatham Glenwood |
|
|
|
|
|
|
|
Dec 4-0 |
|
|
M-Dec 10-0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
PRELIMINARY WRESTLEBACKS |
|
|
FIRST ROUND WRESTLEBACKS |
|
|
QUARTERFINAL WRESTLEBACKS |
|
|
SEMIFINAL WRESTLEBACKS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bye |
|
|
Ivan Munoz, Ottawa Shepherd |
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Renkes, Dixon Reagan |
|
Jacob Renkes |
|
|
|
|
|
⇒ Drew Davis, Chatham Glenwood |
|
|
|
|
Dec 5-3 |
|
Jacob Renkes |
|
|
Danny Tay |
|
|
|
|
|
Danny Tay |
|
|
Dflt |
Elias Ramon, Lake in the Hills Marlowe |
|
|
Alex Lucas |
|
Forf 4-0 |
|
|
|
Alex Lucas, Prospect Heights MacArthur |
|
Danny Tay, Colfax Ridgeview |
|
|
|
|
|
THIRD PLACE |
M-Dec 11-0 |
|
|
M-Dec 12-0 |
|
|
|
|
|
Danny Tay, Colfax Ridgeview |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johnny Housman, Coal City |
|
Bye |
|
|
Nathan Randle, Island Lake Matthews |
|
|
|
|
|
M-Dec 12-0 |
Brian Farley, Romeoville Lukancic |
|
Brian Farley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
M-Dec 11-0 |
|
Brian Farley |
|
|
|
|
|
|
|
|
Caden Hatton |
|
|
Caden Hatton |
Bye |
|
|
Matt Giorgetti |
|
Dec 7-1 |
|
|
⇒ Johnny Housman, Coal City |
|
Matt Giorgetti, Homer Glen Homer |
|
Caden Hatton, Mahomet-Seymour |
|
|
|
|
|
Dec 3-2 |
|
|
|
|
Dec 8-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FIFTH PLACE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Drew Davis, Chatham Glenwood |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caden Hatton, Mahomet-Seymour |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dflt |
|