PRELIMINARIES |
|
|
FIRST ROUND |
|
|
QUARTERFINALS |
|
|
SEMIFINALS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brennan Skoda, Glendale Heights Glenside |
|
|
Hayden Stanley, Mattoon |
|
|
|
|
|
|
|
Jake Spokely, East Peoria Central |
|
Brennan Skoda |
|
|
|
|
|
|
|
Dec 9-3 |
|
|
M-Dec 13-2 |
|
Hayden Stanley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikey Kaminski |
|
|
|
|
Andrew Hedges, Canton Ingersoll |
|
|
Cristian Rojas |
|
Dec 3-1 SV |
|
|
|
Cristian Rojas, Shorewood Troy |
|
Mikey Kaminski, Homer Glen Homer |
|
|
|
|
|
|
Dec 7-0 |
|
|
Fall 0:31 |
|
|
|
|
Hayden Stanley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cameron Hargrove |
|
Jesse Wiegand, Eureka |
|
|
Joaquin Miranda, Pingree Grove Cambridge Lakes |
|
|
|
|
Dec 4-3 |
Will Sackett, Glen Ellyn Hadley |
|
Jesse Wiegand |
|
|
|
|
|
Fall 0:58 |
|
|
Fall 1:27 |
|
Joaquin Miranda |
|
|
|
|
|
|
|
Cameron Hargrove |
|
|
|
Cameron Hargrove, Bolingbrook Brooks |
|
|
Cameron Hargrove |
|
Dec 11-4 |
|
|
|
Blake Cagle, Havana |
|
Bennett Duggan, Lake Forest Deer Path |
|
|
|
|
|
CHAMPIONSHIP |
Fall 1:24 |
|
|
Dec 3-0 |
|
|
|
|
|
Hayden Stanley, Mattoon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ethen Doty, Mt. Carroll West Carroll |
|
Noah Crowley, Mahomet-Seymour |
|
|
Ethen Doty, Mt. Carroll West Carroll |
|
|
|
|
|
Dec 7-3 |
Zach Hitzler, Fox Lake Stanton |
|
Noah Crowley |
|
|
|
|
|
|
Dec 2-1 |
|
|
Dec 5-2 |
|
Ethen Doty |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jack Baud |
|
|
|
Vince Bennett, Island Lake Matthews |
|
|
Jack Baud |
|
Dec 5-0 |
|
|
Jack Baud, Bradley Central |
|
Joey Straus, Darien Eisenhower |
|
|
|
|
|
Fall 1:08 |
|
|
Dec 4-0 |
|
|
|
|
Ethen Doty |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nik Jimenez |
|
Nik Jimenez, Harvard JHS |
|
|
Tyler Gade, Rochester |
|
|
|
|
M-Dec 8-0 |
|
Coby Windle, Forrest Prairie Central |
|
Nik Jimenez |
|
|
|
|
|
|
Dec 5-2 |
|
|
Dec 3-1 |
|
Nik Jimenez |
|
|
|
|
|
|
|
|
Luke Fleming |
|
|
|
|
Luke Fleming, Ottawa Shepherd |
|
|
Luke Fleming |
|
Dec 4-1 |
|
|
|
|
Chris Allegretti, Barrington Prairie |
|
Noah Schnerre, Orion |
|
|
|
|
|
|
|
Fall 1:27 |
|
|
Dec 4-2 SV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
PRELIMINARY WRESTLEBACKS |
|
|
FIRST ROUND WRESTLEBACKS |
|
|
QUARTERFINAL WRESTLEBACKS |
|
|
SEMIFINAL WRESTLEBACKS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bye |
|
|
Mikey Kaminski, Homer Glen Homer |
|
|
|
|
|
|
|
Brennan Skoda, Glendale Heights Glenside |
|
Brennan Skoda |
|
|
|
|
|
⇒ Nik Jimenez, Harvard JHS |
|
|
|
|
M-Dec 13-2 |
|
Mikey Kaminski |
|
|
Mikey Kaminski |
|
|
|
|
|
Joaquin Miranda |
|
|
Dec 5-0 |
Blake Cagle, Havana |
|
|
Bennett Duggan |
|
M-Dec 9-1 |
|
|
|
Bennett Duggan, Lake Forest Deer Path |
|
Joaquin Miranda, Pingree Grove Cambridge Lakes |
|
|
|
|
|
THIRD PLACE |
Fall 2:15 |
|
|
Dec 3-0 |
|
|
|
|
|
Mikey Kaminski, Homer Glen Homer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cameron Hargrove, Bolingbrook Brooks |
|
Bye |
|
|
Jack Baud, Bradley Central |
|
|
|
|
|
Dec 5-1 |
Noah Crowley, Mahomet-Seymour |
|
Noah Crowley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dec 9-5 |
|
Noah Crowley |
|
|
|
|
|
|
|
|
Luke Fleming |
|
|
Noah Crowley |
Coby Windle, Forrest Prairie Central |
|
|
Coby Windle |
|
M-Dec 12-3 |
|
|
⇒ Cameron Hargrove, Bolingbrook Brooks |
|
Tyler Gade, Rochester |
|
Luke Fleming, Ottawa Shepherd |
|
|
|
|
|
Dec 7-0 |
|
Dec 5-4 |
|
|
Dec 9-2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FIFTH PLACE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nik Jimenez, Harvard JHS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Crowley, Mahomet-Seymour |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dec 9-5 |
|