PRELIMINARIES |
|
|
FIRST ROUND |
|
|
QUARTERFINALS |
|
|
SEMIFINALS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markel Baker, Freeport Carl Sandburg |
|
|
Jim Nugent, Darien Eisenhower |
|
|
|
|
|
|
|
Dax Gentes, El Paso-Gridley |
|
Markel Baker |
|
|
|
|
|
|
|
Dec 6-0 |
|
|
Dec 9-4 |
|
Jim Nugent |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chad Bellis |
|
|
|
|
Will Ludolph, Vernon Hills Hawthorn South |
|
|
Will Ludolph |
|
Dec 4-0 |
|
|
|
Zac Johnson, Island Lake Matthews |
|
Chad Bellis, Bloomington JHS |
|
|
|
|
|
|
M-Dec 17-8 |
|
|
M-Dec 12-0 |
|
|
|
|
Chad Bellis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Colton King |
|
Zane Pannel, Fulton River Bend |
|
|
Colton King, Dwight |
|
|
|
|
Dec 5-2 |
Evan Reilly, Sandwich |
|
Evan Reilly |
|
|
|
|
|
Dec 6-0 |
|
|
Fall 3:00 |
|
Colton King |
|
|
|
|
|
|
|
Gage Lopez |
|
|
|
Joey Defrancisco, Lake in the Hills Marlowe |
|
|
Joey Defrancisco |
|
M-Dec 16-5 |
|
|
|
Caden Smith, Grayslake |
|
Gage Lopez, Auburn JHS at Divernon |
|
|
|
|
|
CHAMPIONSHIP |
Fall 2:10 |
|
|
Fall 3:25 |
|
|
|
|
|
Colton King, Dwight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ben Aranda, DeKalb Huntley |
|
Rick Wright, Mattoon |
|
|
Brock Smith, Port Byron Riverdale |
|
|
|
|
|
Dec 9-3 |
Jacob Breese, Canton Ingersoll |
|
Rick Wright |
|
|
|
|
|
|
Fall 1:37 |
|
|
Fall 1:57 |
|
Rick Wright |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ben Aranda |
|
|
|
Lorenzo Frezza, Buffalo Grove Twin Groves |
|
|
Ryan Oster |
|
Dec 7-1 |
|
|
Ryan Oster, Homer Glen Homer |
|
Ben Aranda, DeKalb Huntley |
|
|
|
|
|
Dec 6-0 |
|
|
M-Dec 9-0 |
|
|
|
|
Ben Aranda |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zach Finch |
|
Thomas Vansacik, Chatham Glenwood |
|
|
Cole Rhemrev, Long Grove Woodlawn |
|
|
|
|
Dec 4-0 |
|
Braydon Campbell, Colfax Ridgeview |
|
Braydon Campbell |
|
|
|
|
|
|
Dec 5-1 |
|
|
Dec 4-2 SV |
|
Cole Rhemrev |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zach Finch |
|
|
|
|
Zach Finch, Coal City |
|
|
Zach Finch |
|
Fall 3:40 |
|
|
|
|
Julius Wardlow, Bolingbrook Jane Addams |
|
Conor Reyes, Woodstock Northwood |
|
|
|
|
|
|
|
Fall 0:27 |
|
|
Fall 2:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
PRELIMINARY WRESTLEBACKS |
|
|
FIRST ROUND WRESTLEBACKS |
|
|
QUARTERFINAL WRESTLEBACKS |
|
|
SEMIFINAL WRESTLEBACKS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bye |
|
|
Jim Nugent, Darien Eisenhower |
|
|
|
|
|
|
|
Will Ludolph, Vernon Hills Hawthorn South |
|
Will Ludolph |
|
|
|
|
|
⇒ Zach Finch, Coal City |
|
|
|
|
Fall 3:17 |
|
Jim Nugent |
|
|
Jim Nugent |
|
|
|
|
|
Gage Lopez |
|
|
Fall 0:37 |
Bye |
|
|
Evan Reilly |
|
T-Fall 2:30 |
|
|
|
Evan Reilly, Sandwich |
|
Gage Lopez, Auburn JHS at Divernon |
|
|
|
|
|
THIRD PLACE |
|
|
|
Dec 4-0 |
|
|
|
|
|
Zach Finch, Coal City |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chad Bellis, Bloomington JHS |
|
Bye |
|
|
Rick Wright, Mattoon |
|
|
|
|
|
Dec 5-4 |
Ryan Oster, Homer Glen Homer |
|
Ryan Oster |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fall 2:29 |
|
Rick Wright |
|
|
|
|
|
|
|
|
Cole Rhemrev |
|
|
Rick Wright |
Julius Wardlow, Bolingbrook Jane Addams |
|
|
Julius Wardlow |
|
Fall 3:42 |
|
|
⇒ Chad Bellis, Bloomington JHS |
|
Conor Reyes, Woodstock Northwood |
|
Cole Rhemrev, Long Grove Woodlawn |
|
|
|
|
|
Dec 5-3 |
|
Dflt |
|
|
Dec 6-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FIFTH PLACE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jim Nugent, Darien Eisenhower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rick Wright, Mattoon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dec 10-7 |
|