PRELIMINARIES |
|
|
FIRST ROUND |
|
|
QUARTERFINALS |
|
|
SEMIFINALS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adreyan Turrbiates, Woodridge Jefferson |
|
|
Skyler Yancy, Mahomet-Seymour |
|
|
|
|
|
|
|
Andrew Kallemeyn, Mt. Carroll West Carroll |
|
Adreyan Turrbiates |
|
|
|
|
|
|
|
Dec 6-1 |
|
|
Dec 5-0 |
|
Skyler Yancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Donald Dorich |
|
|
|
|
Donald Dorich, Minooka |
|
|
Donald Dorich |
|
Dec 8-3 |
|
|
|
Arie Guzman, Long Grove Woodlawn |
|
Tucker Ikens, DeKalb Huntley |
|
|
|
|
|
|
Fall 2:50 |
|
|
Fall 3:57 |
|
|
|
|
Donald Dorich |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alex Pena |
|
Mason Goodrum, Princeton Logan |
|
|
Mahlik Ball, Cahokia Wirth |
|
|
|
|
Dec 6-2 |
Rex Jones, Mt. Prospect Lincoln |
|
Mason Goodrum |
|
|
|
|
|
M-Dec 11-0 |
|
|
Dec 7-2 |
|
Mahlik Ball |
|
|
|
|
|
|
|
Alex Pena |
|
|
|
Charlie Lens, Highland Park Northwood |
|
|
Anjel Arroyo |
|
Dec 6-3 |
|
|
|
Anjel Arroyo, Bradley Central |
|
Alex Pena, Lake in the Hills Marlowe |
|
|
|
|
|
CHAMPIONSHIP |
Dec 2-1 |
|
|
Fall 2:54 |
|
|
|
|
|
Alex Pena, Lake in the Hills Marlowe |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maurice Edwards, Grayslake |
|
Roger Schillinger, Yorkville |
|
|
Grant Kessinger, Stanford Olympia |
|
|
|
|
|
Fall :10 |
Jayden Neal, Mascoutah |
|
Jayden Neal |
|
|
|
|
|
|
M-Dec 9-1 |
|
|
Fall 1:23 |
|
Grant Kessinger |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hunter Ryan |
|
|
|
Jonah Braden, Richmond Nippersink |
|
|
Jacob Baker |
|
Dec 4-3 |
|
|
Jacob Baker, Normal Kingsley |
|
Hunter Ryan, Channahon |
|
|
|
|
|
Dec 4-2 |
|
|
M-Dec 13-5 |
|
|
|
|
Grant Kessinger |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maurice Edwards |
|
Jacob Sinclair, Petersburg PORTA JHS |
|
|
Maurice Edwards, Grayslake |
|
|
|
|
M-Dec 10-2 |
|
Butch Elder, Rock Falls |
|
Jacob Sinclair |
|
|
|
|
|
|
Fall 2:29 |
|
|
M-Dec 9-1 |
|
Maurice Edwards |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brian Deenihan |
|
|
|
|
Isaac Reyna, Bloomington Evans |
|
|
Isaac Reyna |
|
Fall 0:18 |
|
|
|
|
Aden Sorensen, McHenry Parkland |
|
Brian Deenihan, Darien Eisenhower |
|
|
|
|
|
|
|
Fall 2:11 |
|
|
Fall 2:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
PRELIMINARY WRESTLEBACKS |
|
|
FIRST ROUND WRESTLEBACKS |
|
|
QUARTERFINAL WRESTLEBACKS |
|
|
SEMIFINAL WRESTLEBACKS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arie Guzman, Long Grove Woodlawn |
|
|
Skyler Yancy, Mahomet-Seymour |
|
|
|
|
|
|
|
Tucker Ikens, DeKalb Huntley |
|
Arie Guzman |
|
|
|
|
|
⇒ Grant Kessinger, Stanford Olympia |
|
Fall 2:51 |
|
|
Dec 13-9 SV |
|
Arie Guzman |
|
|
Arie Guzman |
|
|
|
|
|
Mahlik Ball |
|
|
Dec 7-5 |
Bye |
|
|
Anjel Arroyo |
|
Fall 0:48 |
|
|
|
Anjel Arroyo, Bradley Central |
|
Mahlik Ball, Cahokia Wirth |
|
|
|
|
|
THIRD PLACE |
|
|
|
Dec 8-2 |
|
|
|
|
|
Grant Kessinger, Stanford Olympia |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hunter Ryan, Channahon |
|
Bye |
|
|
Hunter Ryan, Channahon |
|
|
|
|
|
Dec 4-3 |
Jayden Neal, Mascoutah |
|
Jayden Neal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dec 7-0 |
|
Hunter Ryan |
|
|
|
|
|
|
|
|
Brian Deenihan |
|
|
Hunter Ryan |
Bye |
|
|
Jacob Sinclair |
|
M-Dec 11-0 |
|
|
⇒ Donald Dorich, Minooka |
|
Jacob Sinclair, Petersburg PORTA JHS |
|
Brian Deenihan, Darien Eisenhower |
|
|
|
|
|
Fall 1:58 |
|
|
|
|
Dec 14-10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FIFTH PLACE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arie Guzman, Long Grove Woodlawn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Donald Dorich, Minooka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fall 1:44 |
|