PRELIMINARIES |
|
|
FIRST ROUND |
|
|
QUARTERFINALS |
|
|
SEMIFINALS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evan Reilly, Sandwich |
|
|
Nate Hanson, McHenry Parkland |
|
|
|
|
|
|
|
Brennan Lawson, Canton Ingersoll |
|
Evan Reilly |
|
|
|
|
|
|
|
Dec 4-1 |
|
|
T-Fall 17-0 3:07 |
|
Evan Reilly |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ben Aranda |
|
|
|
|
Michael Gomoluch, Prospect Heights MacArthur |
|
|
Bryant Minton |
|
Dec 3-0 |
|
|
|
Bryant Minton, Alton |
|
Ben Aranda, DeKalb Huntley |
|
|
|
|
|
|
Dec 9-7 |
|
|
M-Dec 13-0 |
|
|
|
|
Ben Aranda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Billy Tay |
|
Chad Bellis, Bloomington JHS |
|
|
Joseph Defrancisco, Lake in the Hills Marlowe |
|
|
|
|
Fall :30 |
Evan Rivera, Coal City |
|
Chad Bellis |
|
|
|
|
|
M-Dec 9-0 |
|
|
T-Fall 15-0 3:57 |
|
Chad Bellis |
|
|
|
|
|
|
|
Billy Tay |
|
|
|
Zach Foote, Camp Point Central |
|
|
Zach Foote |
|
Dec 9-2 |
|
|
|
Alex Sullivan, Northbrook Maple |
|
Billy Tay, Forrest Prairie Central |
|
|
|
|
|
CHAMPIONSHIP |
Fall 1:35 |
|
|
M-Dec 9-0 |
|
|
|
|
|
Billy Tay, Forrest Prairie Central |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ryan Oster, Homer Glen Homer |
|
Ben Swidler, Buffalo Grove Twin Groves |
|
|
Josh Sexton, LeRoy |
|
|
|
|
|
M-Dec 12-0 |
Ryan McBride, Forrest Prairie Central |
|
Ryan McBride |
|
|
|
|
|
|
Dec 9-2 |
|
|
Dec 5-0 |
|
Josh Sexton |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hunter Bogwill |
|
|
|
Broctyn King, Joy Mercer County |
|
|
Broctyn King |
|
Dec 6-0 |
|
|
Michael Lampert, Antioch |
|
Hunter Bogwill, Glen Ellyn Hadley |
|
|
|
|
|
Dec 4-0 |
|
|
Dec 4-0 |
|
|
|
|
Hunter Bogwill |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ryan Oster |
|
Richard Wright, Mattoon |
|
|
Ryan Oster, Homer Glen Homer |
|
|
|
|
Fall 3:15 |
|
Brandon Cohen, Buffalo Grove Aptakisic |
|
Richard Wright |
|
|
|
|
|
|
Fall 1:53 |
|
|
M-Dec 14-4 |
|
Ryan Oster |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gage Lopez |
|
|
|
|
Ben Heft, Lindenhurst Millburn MS |
|
|
Carson Clawson |
|
Fall 1:38 |
|
|
|
|
Carson Clawson, Joy Mercer County |
|
Gage Lopez, Auburn JHS at Divernon |
|
|
|
|
|
|
|
Dec 7-0 |
|
|
Fall 2:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
PRELIMINARY WRESTLEBACKS |
|
|
FIRST ROUND WRESTLEBACKS |
|
|
QUARTERFINAL WRESTLEBACKS |
|
|
SEMIFINAL WRESTLEBACKS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bye |
|
|
Evan Reilly, Sandwich |
|
|
|
|
|
|
|
Bryant Minton, Alton |
|
Bryant Minton |
|
|
|
|
|
⇒ Ben Aranda, DeKalb Huntley |
|
|
|
|
M-Dec 11-3 |
|
Evan Reilly |
|
|
Chad Bellis |
|
|
|
|
|
Chad Bellis |
|
|
M-Dec 9-0 |
Bye |
|
|
Zach Foote |
|
Dec 6-2 |
|
|
|
Zach Foote, Camp Point Central |
|
Chad Bellis, Bloomington JHS |
|
|
|
|
|
THIRD PLACE |
|
|
|
M-Dec 12-1 |
|
|
|
|
|
Chad Bellis, Bloomington JHS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Richard Wright, Mattoon |
|
Bye |
|
|
Josh Sexton, LeRoy |
|
|
|
|
|
Dec 9-0 |
Broctyn King, Joy Mercer County |
|
Broctyn King |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dec 3-0 |
|
Josh Sexton |
|
|
|
|
|
|
|
|
Richard Wright |
|
|
Richard Wright |
Bye |
|
|
Richard Wright |
|
Fall 3:44 |
|
|
⇒ Hunter Bogwill, Glen Ellyn Hadley |
|
Richard Wright, Mattoon |
|
Gage Lopez, Auburn JHS at Divernon |
|
|
|
|
|
Fall 3:28 |
|
|
|
|
Fall 2:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FIFTH PLACE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ben Aranda, DeKalb Huntley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hunter Bogwill, Glen Ellyn Hadley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dec 9-7 OT |
|