2024 Sectional Assignments
|
Sectional A
@ Liberty Lanes
|
Saturday, April 13, 2024
@ Liberty Lanes
,
115 L W Besinger Dr,,
Carpentersville
|
Sectional Competition Schedule |
School |
Boys Entries |
Girls Entries |
Algonquin Heineman
|
4 |
1 |
Barrington Prairie
|
4 |
4 |
Barrington Station
|
4 |
4 |
Cicero Unity
|
4 |
4 |
Grayslake
|
4 |
0 |
Grayslake St. Gilbert
|
|
1 |
Gurnee Woodland
|
4 |
4 |
Lake in the Hills Marlowe
|
4 |
3 |
Lake Zurich North
|
4 |
4 |
Lake Zurich South
|
4 |
4 |
Loves Park Harlem
|
4 |
4 |
Loves Park Windsor
|
4 |
|
Machesney Park ES
|
4 |
4 |
Machesney Park Ralston
|
4 |
|
Maywood Irving
|
4 |
4 |
Melrose Park Stevenson
|
4 |
4 |
Rockton Stephen Mack
|
4 |
4 |
Roscoe
|
4 |
4 |
Sugar Grove Kaneland Harter
|
3 |
0 |
Vernon Hills Hawthorn North
|
4 |
1 |
Vernon Hills Hawthorn South
|
4 |
1 |
Yorkville
|
4 |
3 |
Subtotals |
83
| 58
|
|
Teams: 20 - Indiv: 3 |
Teams: 12 - Indiv: 10 |
Sectional B
@ Plum Hollow Family Center
|
Saturday, April 13, 2024
@ Plum Hollow Family Center
,
1933 IL Rt. 26,
Dixon
|
Sectional Competition Schedule |
School |
Boys Entries |
Girls Entries |
Dixon Reagan
|
3 |
4 |
Freeport
|
4 |
1 |
Freeport Carl Sandburg
|
4 |
4 |
Ladd
|
4 |
1 |
LaSalle Trinity Catholic
|
4 |
|
Mendota Holy Cross
|
4 |
4 |
Morrison JHS
|
4 |
|
Oregon JHS
|
4 |
4 |
Peru Parkside
|
1 |
1 |
Rockford Barbour
|
3 |
2 |
Rockford Cathedral Baptist
|
2 |
0 |
Rockford Christian Life
|
4 |
4 |
Rockford Eisenhower
|
4 |
4 |
Rockford Flinn
|
4 |
4 |
Rockford Kennedy
|
4 |
0 |
Rockford Lincoln
|
4 |
4 |
Rockford Marshall
|
2 |
2 |
Rockford RESA
|
1 |
3 |
Rockford West
|
4 |
4 |
Sterling Challand
|
4 |
4 |
Sycamore
|
4 |
4 |
Utica Waltham
|
4 |
4 |
Subtotals |
76
| 58
|
|
Teams: 16 - Indiv: 12 |
Teams: 12 - Indiv: 10 |
Sectional C
@ Strike and Spare
|
Saturday, April 13, 2024
@ Strike and Spare
,
811 Northern Dr, ,
Lockport
|
Sectional Competition Schedule |
School |
Boys Entries |
Girls Entries |
Braidwood Reed-Custer
|
4 |
4 |
Channahon
|
4 |
4 |
Crest Hill Richland
|
4 |
4 |
Elwood GS
|
4 |
2 |
Frankfort Hickory Creek
|
4 |
4 |
Frankfort Summit Hill
|
4 |
3 |
Homer Glen Homer
|
4 |
4 |
Lansing Memorial
|
4 |
4 |
Lemont Old Quarry
|
0 |
0 |
Lockport Oak Prairie
|
4 |
2 |
Manhattan
|
4 |
4 |
Markham Prairie-Hills
|
0 |
2 |
Minooka
|
4 |
4 |
Minooka IS
|
4 |
4 |
New Lenox Liberty
|
4 |
4 |
New Lenox Martino
|
4 |
0 |
Oak Lawn-Hometown
|
4 |
3 |
Romeoville Lukancic
|
4 |
1 |
Shorewood Orenic
|
4 |
4 |
Shorewood Troy
|
4 |
4 |
Subtotals |
72
| 61
|
|
Teams: 18 - Indiv: 0 |
Teams: 12 - Indiv: 13 |
Sectional D
@ Landmark Lanes
|
Saturday, April 13, 2024
@ Landmark Lanes
,
3225 N. Dries Lane,
Peoria
|
Sectional Competition Schedule |
School |
Boys Entries |
Girls Entries |
Bloomington Evans
|
4 |
3 |
Bloomington St. Mary's
|
4 |
4 |
Cahokia Wirth
|
4 |
4 |
Carlinville
|
3 |
2 |
Champaign Holy Cross
|
4 |
4 |
Champaign Next Generation
|
4 |
|
El Paso-Gridley
|
1 |
|
Girard North Mac
|
0 |
|
Hoopeston Area
|
4 |
1 |
Jacksonville Our Saviour
|
4 |
4 |
Lincoln Carroll Catholic
|
4 |
3 |
Lincoln Chester-East Lincoln
|
4 |
4 |
Lincoln West Lincoln-Broadwell
|
4 |
2 |
Morton JHS
|
4 |
4 |
Normal Chiddix
|
2 |
1 |
Normal Parkside
|
4 |
1 |
Oglesby Holy Family
|
4 |
4 |
Ottawa Wallace
|
2 |
|
Paris Mayo
|
4 |
4 |
Ransom
|
4 |
1 |
Streator Northlawn
|
4 |
3 |
Tonica
|
4 |
3 |
Washington Central
|
4 |
4 |
Subtotals |
80
| 56
|
|
Teams: 18 - Indiv: 8 |
Teams: 9 - Indiv: 20 |
|
|