2018 Boys Class 3A Starting Box Assignments |
Box # |
Schools |
1 |
Vernon Hills Hawthorn North |
2 |
Gurnee Woodland |
3 |
Dixon Reagan |
4 |
Gehl, Tyler - Geneseo MS Nightingale, Alan - Moline Wilson Brobst, Aiden - Freeport Norton, Blaze - Moline John Deere Martinez, Max - Galesburg Churchill
|
5 |
Yorkville |
6 |
Woodridge Jefferson |
7 |
Batavia Rotolo |
8 |
Lundgren, Garrett - Oak Park Julian Torres, Mario - Wheeling London O'Connor, Brady - Oak Park Brooks Woodin, Connor - Buffalo Grove Cooper Cozzi, Nick - Buffalo Grove Cooper
|
9 |
New Lenox Martino |
10 |
Minooka |
11 |
Chatham Glenwood |
12 |
Cushing, Gerry - Frankfort Summit Hill Roberts, Jack - Frankfort Summit Hill Faleczyk, Justin - Frankfort Hickory Creek Sebastian, Julliano - Lansing Memorial Hunley III, Harold - Matteson Colin Powell
|
13 |
Lake in the Hills Marlowe |
14 |
Normal Kingsley |
15 |
Bourbonnais UGC |
16 |
Grembowicz, Romeo - Shorewood Troy Mines, Marcellus - Joliet Washington Polen, Thomas - Lemont Old Quarry Resar, Ben - Morris GS Moerman, Jacob - Homer Glen Homer
|
17 |
Arlington Heights South |
18 |
Champaign Edison |
19 |
Flossmoor Parker |
20 |
Barajas, Eric - Beach Park Sementa, Anthony - Round Lake MS Vagnoni, John - Grayslake Taylor, Christian - Lake Villa Palombi Garriques, Xavier - Lake Forest Deer Path
|
21 |
Morton JHS |
22 |
Dunlap MS |
23 |
Arlington Heights Thomas |
24 |
Gruben, Owen - Edwardsville Lincoln Ruder, Parker - Pekin Broadmoor Donald, Anthony - Springfield Franklin Wrischnik, River - Alton Boatman, Cole - Springfield Franklin
|
25 |
Bolingbrook Jane Addams |
26 |
Evanston Haven |
27 |
Sterling Challand |
28 |
Taylor, Harrison - Bloomington Evans Gilbert, Jackson - Urbana MS Smith, Cale - Decatur Jefferson Wendell, Payton - Champaign Jefferson Yaros, Nicky - Normal Chiddix
|
29 |
McHenry Parkland |
30 |
Barrington Prairie |
31 |
Antioch |
32 |
Murphy, Dayton - Crystal Lake Lundahl Hollander, Karson - Crystal Lake Bernotas Faulkner, Colton - Cary Duenas, Mark - Woodstock Northwood Knappstein, Aidan - Lake Zurich North
|
33 |
Oswego Traughber |
34 |
Mahomet-Seymour |
35 |
Jacksonville MS |
36 |
Velasquez, Noel - Oswego Plank Nold, Parker - Aurora Bednarcik Serio, Dominic - Aurora Herget Nosek, Evan - Sugar Grove Kaneland Harter Jenkins, Ayden - Aurora Herget
|
37 |
New Lenox Liberty |
|