Sectional 1
@ Hope Academy
|
Host: Chicago Old St. Mary's
Saturday, May 6, 2023, 9:00 AM
@ Hope Academy
,
721 S. Washtenaw,
Chicago
|
Seed Meeting:
Wednesday, May 3, 2023 6:30 PM
@ Old St. Mary's School
, 1500 S. Michigan Avenue, Chicago
|
Antioch Emmons
Arlington Heights Our Lady of the Wayside
Arlington Heights St. James
Chicago Alphonsus
Chicago Lycee Francais
Chicago Old St. Mary's
(Host)
Chicago Queen of All Saints
Chicago Sacred Heart
Chicago St. Clement
Grayslake Prairie Crossing
Libertyville St. Joseph
Wadsworth St. Patrick
Wilmette St. Francis
Wonder Lake Harrison
|
|
Sectional 2
@ Bishop McNamara, Rich Zinanni Stadium
|
Host: Kankakee Bishop McNamara
Saturday, May 6, 2023, 9:00 AM
@ Bishop McNamara, Rich Zinanni Stadium
,
550 West Brookmont Blvd.,
Kankakee
|
Seed Meeting:
Wednesday, May 3, 2023 5:30 PM
@ Kankakee Bishop McNamara
, 550 West Brookmont Blvd., Kankakee
|
Bismarck-Henning
Champaign St. Matthew
Dolton Roosevelt
Fisher
Gibson City GCMS
Hazel Crest Jesse White
Kankakee Bishop McNamara
(Host)
Markham Obama
Momence JHS
Oakwood JHS
Onarga Iroquois West
Orland Park St. Michael
Potomac
(Co-op)
Riverdale Washington
|
|
Sectional 3
@ Seneca High School
|
Host: Seneca
Saturday, May 6, 2023, 9:00 AM
@ Seneca High School
,
307 E. Scott St.,
Seneca
|
Seed Meeting:
Wednesday, May 3, 2023 5:00 PM
@ Seneca Grade School
, 410 South Main St., Seneca
|
Aurora Christian
Aurora Holy Angels
Aurora St. Rita
(Co-op)
Batavia Holy Cross
Dwight
Hinckley-Big Rock MS
Joliet Laraway
Marseilles ES
Plainfield St. Mary
Schaumburg Christian
Seneca
(Host)
Serena
Somonauk
Waterman Indian Creek
Wenona Fieldcrest
Winfield Wheaton Christian
|
|
Sectional 4
@ Erie Middle School
|
Host: Erie
Saturday, May 6, 2023, 9:00 AM
@ Erie Middle School
,
500 5th Ave.,
Erie
|
Seed Meeting:
Wednesday, May 3, 2023 6:00 PM
@ Virtual
|
Amboy
(Co-op)
Colona
Dakota
East Moline Northeast
Erie
(Host)
Forreston
Fulton River Bend
Lanark Eastland
Oglesby Washington
Polo Aplington
Prophetstown PLT
Rock Falls St. Andrew
(Co-op)
Rockford Christian
Spring Valley Kennedy
|
|
Sectional 5
@ Ridgeview High School
|
Host: Colfax Ridgeview
Saturday, May 6, 2023, 9:00 AM
@ Ridgeview High School
,
202 East Wood St.,
Colfax
|
Seed Meeting:
Wednesday, May 3, 2023 6:30 PM
@ Ridgeview High School
, 202 East Wood St., Colfax
|
Cerro Gordo
(Co-op)
Colfax Ridgeview
(Host)
Decatur American Dreamer
Decatur Dennis
Decatur Hope
Decatur Johns Hill
Decatur Montessori Academy for Peace
Decatur Our Lady of Lourdes
(Co-op)
Decatur Robertson
Heyworth
LeRoy
Lexington
Mansfield Blue Ridge IJHS
Normal Metcalf
Roanoke-Benson
|
|
Sectional 6
@ Richwoods High School
|
Host: Peoria Mark Bills
Saturday, May 6, 2023, 9:00 AM
@ Richwoods High School
,
6301 N. University St.,
Peoria
|
Coaches Mtg @ 8:30 a.m. at the finish line |
Seed Meeting:
Wednesday, May 3, 2023 6:00 PM
@ Mark Bills Middle School- Rm 117
, 6001 Frostwood Pky., Peoria
|
Bartonville Monroe
Glasford Illini Bluffs
Green Valley Midwest Central
Havana
Marquette Heights Georgetowne
(Co-op)
Mason City Illini Central
Peoria Gordon
Peoria Mark Bills
(Host)
Peoria Norwood
Peoria Quest
Peoria Reservoir
Peoria St. Philomena
Tremont
Washington Beverly Manor
|
|
|