Sectional 7
@ Putnam County High School, Granville
|
Host: McNabb Putnam County
Saturday, May 7, 2016 9:00 AM
@ Putnam County High School, Granville
,
402 E. Silverspoon Ave., Granville
|
Seed Meeting:
Wednesday, May 4, 2016 6:00 PM
@ Putnam County High School
,
402 E. Silverspoon Ave., Granville
|
Dalzell Grade
DePue
Ladd
LaSalle Dimmick
LaSalle Trinity Catholic
-Girls 7, Boys 7/8
Malden
McNabb Putnam County
(Host)
Oglesby Holy Family
Oglesby Washington
Peru Catholic
Princeton St. Louis
-Girls 7, Boys 7/8
Tonica
Utica Waltham North
|
|
Sectional 8
@ Ottawa High School, Ottawa
|
Host: Grand Ridge
Saturday, May 7, 2016 9:00 AM
@ Ottawa High School, Ottawa
,
211 E. Main St., Ottawa
|
Seed Meeting:
Wednesday, May 4, 2016 4:30 PM
@ Grand Ridge School
,
400 W. Main St., Grand Ridge
|
Cornell
Flanagan
(Coop)
Grand Ridge
(Host)
Lowpoint-Washburn
Marseilles ES
Marseilles Milton Pope
Ottawa Deer Park
Ottawa Rutland
Ottawa Wallace
Ransom
(Coop)
Roanoke-Benson
Streator Woodland
|
|
Sectional 9
@ Wethersfield Memorial Stadium, Kewanee
|
Host: Kewanee Wethersfield
Saturday, May 7, 2016 10:00 AM
@ Wethersfield Memorial Stadium, Kewanee
,
439 Willard St., Kewanee
|
Seed Meeting:
Wednesday, May 4, 2016 6:00 PM
@ Wethersfield HS
,
439 Willard St., Kewanee
|
Annawan
Bradford
-Girls 7, Boys 7/8
Buda Bureau Valley South
Cambridge JHS
Chillicothe St. Edward's
Galva
Henry-Senachwine
Kewanee Visitation
Kewanee Wethersfield
(Host)
Neponset
Princeville
Sparland Midland
Toulon Stark County
Williamsfield
|
|
Sectional 10
@ Bushnell-Prairie City High School, Bushnell
|
Host: Bushnell-Prairie City
Saturday, May 7, 2016 10:00 AM
@ Bushnell-Prairie City High School, Bushnell
,
847 N. Walnut Street, Bushnell
|
Seed Meeting:
Wednesday, May 4, 2016 6:30 PM
@ Bushnell-Prairie City Junior High School
,
847 N. Walnut St., Bushnell
|
Avon Abingdon Avon
Brimfield
Bushnell-Prairie City
(Host)
Cuba
(Coop)
Elmwood
Galesburg Costa
Glasford Illini Bluffs
Lewistown Central
Monmouth ICS
Monmouth United
Oneida ROWVA
Stronghurst West Central
Table Grove VIT
(Coop)
Woodhull AlWood
|
|
Sectional 11
@ Illini West High School, Carthage
|
Host: Carthage
Saturday, May 7, 2016 9:00 AM
@ Illini West High School, Carthage
,
600 Miller, Carthage
|
The meet on Saturday starts at 9:00 a.m. The scratch meeting is at 8:15 |
Seed Meeting:
Wednesday, May 4, 2016 6:00 PM
@ Carthage Middle School Cafeteria
,
640 Buchanan, Carthage
|
Augusta Southeastern
Camp Point Central
Carthage
(Host)
Colchester West Prairie
Dallas City
(Coop)
-Girls 7, Boys 7/8
Griggsville-Perry
Hamilton
Kinderhook Western
Liberty
Mendon Unity
Meredosia-Chambersburg
Mt. Sterling Brown County
(Coop)
-Boys 7, Girls 7/8
Nauvoo-Colusa
Payson Seymour
|
|
Sectional 12
@ Illinois Valley Central High School, Chillicothe
|
Host: Mossville
Saturday, May 7, 2016 9:00 AM
@ Illinois Valley Central High School, Chillicothe
,
1300 W. Sycamore, Chillicothe
|
Please enter via main entryway on southeast side of building for seed meeting. |
Seed Meeting:
Wednesday, May 4, 2016 6:00 PM
@ Mossville School Library
,
12207 Old Galeana Rd, Mossville
|
Kickapoo St. Mary's
Mossville
(Host)
Peoria Academy
-Girls 7, Boys 7/8
Peoria Christian
Peoria Heights GS
Peoria Heights St. Thomas
-Boys 7, Girls 7/8
Peoria Hollis
Peoria Holy Family
Peoria Limestone Walters
-Girls 7, Boys 7/8
Peoria Manual
-8th Only
Peoria Norwood
Peoria Roosevelt
-Boys 8, Girls 7/8
Peoria St. Jude
-Girls 8, Boys 7/8
Peoria St. Mark
Peoria St. Philomena
Peoria St. Vincent de Paul
|
|
|