2019 Boys Class 1A Starting Box Assignments |
Box # |
Schools |
1 |
Arlington Heights St. James |
2 |
Champaign St. Matthew |
3 |
Brimfield |
4 |
Hampton, J - Elmwood Glesne, Lucas - Pekin St. Joseph Glenn, Matthew - Elmwood Chandler, Thomas - Carthage Dunkel, Kevin - Elmwood Provence, Maddux - Elmwood Faulkner, Aiden - Elmwood Bryant, Eli - Jacksonville Our Saviour
|
5 |
Chicago Old St. Mary's |
6 |
Morton Blessed Sacrament |
7 |
Lombard St. Pius X |
8 |
Howell, Dylan - Cerro Gordo Cook, Evan - Decatur Garfield Montessori Ruholl, Nick - Sigel St. Michael's Uy, Mark - Decatur Johns Hill Leichty, Benjamin - Casey-Westfield Crater, Jacob - Springfield Christian Striglos, Gus - Decatur Our Lady of Lourdes Merrifield, Zander - Cowden-Herrick
|
9 |
Kankakee Bishop McNamara |
10 |
Findlay Okaw Valley |
11 |
Fox River Grove |
12 |
Lynch, Eliot - Peoria St. Jude Hart, Mason - Normal Epiphany Kohn, Eoin - Bloomington Corpus Christi Slingsby, Ryan - Ladd Stedwill, Joshua - Peoria St. Jude Evans, Alexander - Normal Epiphany Magner, Owen - Peoria St. Jude Hartrich, Garrett - Bloomington St. Mary's
|
13 |
Homer Heritage |
14 |
Plainfield St. Mary |
15 |
Liberty |
16 |
Chung, Lucas - Geneva St. Peter Mares, Jackson - Lisle St. Joan of Arc Riedl, Jason - Westmont Holy Trinity Mysliwiec, Curtis - Downers Grove St. Mary Gostyn Serrano, Diego - Elgin Harvest Christian Bartenhagen, Thomas - Glen Ellyn St. Petronille Fitzpatrick, Will - Wheaton St. Michael Morvice, Edward - Geneva St. Peter
|
17 |
Chicago St. Benedict |
18 |
Chicago Queen of All Saints |
19 |
Orland Park St. Michael |
20 |
Castelli, Jack - Palatine St. Thomas Smith, Zane - Grayslake Prairie Crossing Avila, Chris - Antioch Grass Lake Crow, Kevin - Wadsworth St. Patrick Widlowski, Trey - Palatine St. Theresa Piagari, Michael - Mt. Prospect St. Emily McVeigh, Jake - Palatine St. Theresa Adkins, William - Mt. Prospect St. Raymond
|
21 |
Delavan |
22 |
Buffalo Grove St. Mary |
23 |
Bement |
24 |
Riley, Jakob - Champaign Holy Cross Saunders, Jay - Philo St. Thomas Bailey, Tucker - Champaign Judah Christian Kraatz, Walter - Urbana University Shadwick, Lukas - Villa Grove Zimmerman, Kurt - Villa Grove Saunders, Cole - Philo St. Thomas Tang, Bruce - Champaign Next Generation
|
25 |
Effingham St. Anthony |
26 |
Clarendon Hills Notre Dame |
27 |
Princeville |
28 |
Rizzo, Kolton - Millbrook Aldridge, Austin - Seneca Ciarlette, Nathan - Joliet St. Raymond Bonilla, Alex - Bourbonnais St. George Einhaus, Kevin - Seneca Marevka, Van - Bourbonnais St. Paul's Pasakarnis, Logan - Millbrook
|
29 |
Dixon St. Mary's |
30 |
Springfield Christ the King |
31 |
La Grange St. Francis |
32 |
Kozlowski, Will - Chicago St. Helen Berlinghof, Sam - Chicago Northside Sharda, Aryan - Chicago Our Lady of Mt. Carmel Lanz, Christian - Chicago St. Matthias Sutkus, Luke - Chicago St. Helen Everson, Kendall - Chicago St. Viator Kolke, Tj - Chicago Queen of Angels Lynch, Hugh - Chicago ICSJ
|
|