Sectional A
@ Hawthorn Middle School South
|
Host: Vernon Hills Hawthorn North
Date: Saturday, March 5, 2022
|
Team Results |
First Place |
Grayslake |
234 |
Second Place |
Antioch |
164 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Dominic Demarco, 6 Grayslake |
Cache Painter, 6 Antioch |
Ryan Schacher , 5 Lake Forest Deer Path |
D'Angelo Macias, 6 Vernon Hills Hawthorn North |
70 |
Faris Farah, 7 Mt. Prospect Lincoln |
Bobby Wintermute, 6 Mt. Prospect Lincoln |
Lilah Smith, 6 Lake Zurich North |
Ted Davis, 6 Gurnee Viking |
75 |
Owen Thomas, 5 Mundelein West Oak |
Eugene Burkut, 7 Wheeling London |
Brody Smith, 6 Antioch |
Ryan Larrivee, 8 Grayslake |
80 |
Vince Demarco, 8 Grayslake |
Owen Pham, 7 Arlington Heights Thomas |
Jake Shafer, 7 Libertyville Highland MS |
Adam Epperson, 8 Mt. Prospect Lincoln |
85 |
Robert Suvi, 7 Lake Zurich North |
Jake Lauby, 7 Lake Forest Deer Path |
Haydren Gomez, 8 Antioch |
Zach Slaastad, 7 Wilmette JHS |
90 |
Quinton Cohen, 7 Antioch |
Brayden Sroka, 6 Beach Park |
Landon Harper, 6 Grayslake |
Sabir Aliev, 8 Vernon Hills Hawthorn North |
95 |
Mary Minogue, 7 Libertyville Highland MS |
Trevor Hengl, 7 Grayslake |
David Perez, 8 Wheeling Holmes |
Evan Denardis, 8 Mt. Prospect Lincoln |
100 |
Dylan Solesky, 6 Beach Park |
Chance Verden, 7 Antioch |
Max Bauer, 8 Buffalo Grove Cooper |
Krish Sahu, 8 Grayslake |
105 |
Pablo Becerra, 8 Mundelein West Oak |
Aidan Eisenberg, 8 Grayslake |
Matthew Illescas, 8 Gurnee Viking |
Konrad Budzik, 8 Lake Zurich North |
112 |
Tony Klikas, 7 Arlington Heights Thomas |
Bennett Westfallen, 8 Mt. Prospect Lincoln |
Callum O'Connell, 8 Libertyville Highland MS |
Gianna Arzer, 8 Grayslake |
119 |
Dominic Cabuyadao, 8 Antioch |
Simon Castillo, 8 Gurnee Viking |
Warren Nash, 8 Grayslake |
James Scanio, 7 Libertyville Highland MS |
126 |
Frank Tagoe, 8 Arlington Heights Thomas |
Algaveon Bassett, 8 Round Lake Magee |
Shawn Kogan, 8 Mundelein Fremont |
William Lyle, 8 Grayslake |
135 |
Ethan Banda, 8 Mundelein Fremont |
Kian Riahi, 8 Grayslake |
Cameron McCasey, 8 Long Grove Woodlawn |
Yassin Aizenkouv, 8 Wilmette JHS |
145 |
John Scalon, 8 Wheeling Holmes |
Cole Diaz, 8 Buffalo Grove Cooper |
Caden Thomas, 7 Mundelein West Oak |
Kyle Tullo, 8 Mt. Prospect Lincoln |
155 |
Gavin Payne, 8 Mt. Prospect Lincoln |
Brady Buenik, 7 Libertyville Highland MS |
Niko Messina, 8 Libertyville Highland MS |
Daniel Russ, 8 Round Lake Magee |
167 |
Grayson Lennon, 7 Grayslake |
Nicholas Montesinos, 8 Wheeling London |
Ryan Harris, 8 Long Grove Woodlawn |
James Brouilette, 8 Mt. Prospect Lincoln |
185 |
Anthony Adams, 8 Long Grove Woodlawn |
Carson Holmes, 8 Libertyville Highland MS |
Gonzalo Gomez, 8 Round Lake Magee |
Hakeem Coleman, 6 Buffalo Grove Cooper |
215 |
Jerry Diaz, 8 Beach Park |
Jacob Mitchell, 8 Antioch |
Celso Cabrera, 8 Mundelein West Oak |
Alex Krupa, 8 Lake Zurich North |
275 |
David Williams, 8 Grayslake |
Julian Buller, 8 Lake Zurich North |
Leviticus Williams, 8 Vernon Hills Hawthorn North |
Lucas Curry, 8 Antioch |
Sectional B
@ Dekalb Huntley Middle Shcool
|
Host: DeKalb Huntley
Date: Saturday, March 5, 2022
|
Team Results |
First Place |
DeKalb Huntley |
204.5 |
Second Place |
Dixon Reagan |
139 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Hayden Roach, 8 Rockford Flinn |
Hudson Wiltsie, 6 Burlington Central |
Christian Villalobos, 7 Lake in the Hills Marlowe |
No fourth place |
70 |
Jacob Martin, 5 DeKalb Huntley |
Aavion Smith, 6 Barrington Prairie |
Eric Fiddes, 7 Barrington Station |
Tyler Karmalita, 6 Crystal Lake Lundahl |
75 |
Cael Saldana, 6 Lake in the Hills Marlowe |
Preston Morrison, 7 Algonquin Heineman |
Jaden Bradley, 7 DeKalb Huntley |
Henry Kos, 6 Cary |
80 |
Jack Ragan, 7 Dixon Reagan |
Cael O'Donnell, 6 Barrington Prairie |
David Cannon, 6 Rockford Flinn |
Dominic Maddock, 6 McHenry MS |
85 |
Doolan Long, 6 Dixon Reagan |
Saya Hongmoungkhoune, 6 Rockford Eisenhower |
Jake Steiner, 7 Algonquin Heineman |
Henry Vanderbleek, 6 DeKalb Huntley |
90 |
Brennan O'Donnell, 8 Barrington Prairie |
Preston Richards, 6 Dixon Reagan |
Dmitriy Bordeianu, 7 Barrington Prairie |
Matthew Frykman, 6 DeKalb Huntley |
95 |
Saul Ramirez, 8 Barrington Station |
Riley Paredes, 7 Dixon Reagan |
Carver Cohn, 6 McHenry Parkland |
Thomas Olson, 7 Freeport |
100 |
Jimmy Whitaker, 8 Barrington Station |
Daniel Snow, 7 Crystal Lake Bernotas |
Myles Wagner, 8 McHenry Parkland |
Noah Cerny, 6 Lake in the Hills Marlowe |
105 |
Braelan Creighton, 8 Woodstock Northwood |
Tyler Habeck, 7 Barrington Station |
Carter Thornton, 7 McHenry Parkland |
Wyatt Stewart, 8 McHenry MS |
112 |
Henry Deering, 8 Burlington Central |
Christian Pease, 8 Crystal Lake Beardsley |
Josh Gawronski, 8 Woodstock Northwood |
Gavin Hastings, 8 Crystal Lake Lundahl |
119 |
Oliver Rosenzweig, 8 Barrington Station |
Izayah Olejniczak, 8 Loves Park Harlem |
Rj Perez, 6 Burlington Central |
Gavin Nischke, 7 Lake in the Hills Marlowe |
126 |
Ayden Shuey, 8 DeKalb Huntley |
Logan Nulle, 8 Harvard JHS |
Jeffry Schwab, 8 McHenry MS |
Spencer Pleskovitch, 8 Dixon Reagan |
135 |
Logan Wisner, 8 Woodstock Creekside |
Neyo Holloway, 7 Dixon Reagan |
Dan Fordham, 8 Dixon Reagan |
Michael Nuccio, 8 Crystal Lake Bernotas |
145 |
Malachi Cannon, 8 Rockford Flinn |
Dan French, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Cameren Matthews, 8 DeKalb Huntley |
Finn Beaird, 7 Barrington Prairie |
155 |
Blake Livdahl, 7 Harvard JHS |
Chandler Jack, 8 Loves Park Harlem |
Lucas Bittman, 8 Algonquin Heineman |
Otto Eidness, 8 DeKalb Huntley |
167 |
Cole Latimer, 8 DeKalb Huntley |
Orion Losiniecki, 8 Rockford Flinn |
David Randecker, 8 Woodstock Northwood |
Peyton Horowicz, 8 McHenry MS |
185 |
Kolter Case, 8 Woodstock Northwood |
Ariel Montes, 8 McHenry MS |
Elvis Mora, 8 DeKalb Huntley |
Dawson Kemp, 8 Dixon Reagan |
215 |
Nick Waddle, 8 DeKalb Huntley |
Camden Moffet, 8 Crystal Lake Lundahl |
Travis Moore, 8 DeKalb Huntley |
Brody Lidbury, 7 McHenry MS |
275 |
Jack Hissong, 8 Cary |
Antonio Osorio-Pasillas, 8 Rockford RESA |
Joshua Sproat Hernandez, 7 Rockford Flinn |
Will Bryant, 7 DeKalb Huntley |
Sectional C
@ Lincoln-Way West High School
|
Host: New Lenox Liberty
Date: Saturday, March 5, 2022
|
Team Results |
First Place |
Homer Glen Homer |
255 |
Second Place |
Minooka |
201 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Justin Majewski, 7 Minooka |
Chaise Jones, 5 Shorewood Troy |
Caleb Russell, 6 Homer Glen Homer |
Ronnie Atef, 5 Homer Glen Homer |
70 |
Jaxson Roberts, 5 Minooka |
Casey Koerner, 7 Shorewood Troy |
Mark Olson, 5 New Lenox Liberty |
Landon Jenkins, 7 Yorkville |
75 |
Parker Barry, 6 Morris GS |
Logan Lechtenberg, 5 Homer Glen Homer |
Aiden Baud, 7 Bradley Central |
Byron Watt, 6 Bolingbrook Brooks |
80 |
Griffn Heeney, 5 Homer Glen Homer |
Aiden Wiggins, 5 Morris GS |
Evan Johnson, 6 Bradley Central |
Jonathan Lopez, 8 Homer Glen Homer |
85 |
Paxton Valentine, 7 Morris GS |
Aidan Ortega, 7 Glen Ellyn Hadley |
Kooper Wiles, 7 Pontiac JHS |
John Churnovic, 7 Minooka |
90 |
Owen Sater, 8 Morris GS |
Evan Curry, 7 Homer Glen Homer |
Peyton Zepeda, 8 Yorkville |
Vince Schoettle, 7 Glen Ellyn Hadley |
95 |
Coehn Weber, 7 Shorewood Troy |
Brock Claypool, 7 Morris GS |
Mason Vogt, 7 Minooka |
Brendan Lynch, 7 Woodridge Jefferson |
100 |
Christian Czerwinski, 7 Homer Glen Homer |
Carter Skoff, 8 Morris GS |
Aiden Noto, 7 New Lenox Liberty |
Jadon Dinwiddie, 7 Woodridge Jefferson |
105 |
Aurelio Munoz, 8 Shorewood Troy |
Phin Codinha, 7 Glen Ellyn Hadley |
Christian Chiarelli, 6 Woodridge Jefferson |
Raziel Perez, 7 Bradley Central |
112 |
Cody Bochenski, 8 Glen Ellyn Hadley |
Damin Hudson, 8 Bolingbrook Brooks |
Anthony Diorio, 8 Homer Glen Homer |
Anthony Cordell, 7 New Lenox Liberty |
119 |
Jakob Siwinski, 8 New Lenox Liberty |
Owen Olson, 8 Morris GS |
Jaedon Calderon, 7 Romeoville Lukancic |
Jaxon Banner, 8 Shorewood Troy |
126 |
Chris Miller, 8 Homer Glen Homer |
Jasper Harper, 6 Joliet Hufford |
Jaxon Sukley, 8 Morris GS |
Logan Matlock, 8 Bolingbrook Jane Addams |
135 |
Diego Segura, 8 Bolingbrook Brooks |
Drew Silzer, 8 Homer Glen Homer |
Cole Kimberlin, 8 Bradley Central |
Rodrigo Gonzalez, 8 Romeoville Lukancic |
145 |
Jason Duy, 8 Minooka |
Kayden Roach, 7 Bradley Central |
Andres Saucedo, 8 Glen Ellyn Hadley |
Vince Tortoriello, 8 Glen Ellyn Hadley |
155 |
Justin Cobbs, 8 New Lenox Liberty |
Niki Gedzhov, 8 Romeoville Lukancic |
Marco Rodriguez, 8 Shorewood Troy |
Noah Green, 7 Woodridge Jefferson |
167 |
Derrick Pomatto, 7 Minooka |
Adonis Hicks, 8 Joliet Gompers |
Mariell Macon, 8 Glen Ellyn Hadley |
David Castro, 8 Bolingbrook Brooks |
185 |
Elliott Dahlberg, 8 Minooka |
Tyler Sefcik, 8 Homer Glen Homer |
Omar Duran, 8 Woodridge Jefferson |
Joshua Thigpen, 8 Shorewood Troy |
215 |
Dom Infelise, 8 Homer Glen Homer |
Xavion Ulloa, 8 Yorkville |
Vincent Dellicolli, 8 Lemont Old Quarry |
Mohamed Almandani, 8 Romeoville Lukancic |
275 |
Robbie Murphy, 8 Minooka |
John Grembowicz, 8 Shorewood Troy |
Jonathan Washington, 7 Bolingbrook Jane Addams |
Caden Steg, 8 Yorkville |
Sectional D
@ JHS Bowl
|
Host: Jacksonville MS
Date: Saturday, March 5, 2022
|
Team Results |
First Place |
Washington Beverly Manor |
168.5 |
Second Place |
Mahomet-Seymour |
121.0 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Xavier Stewart, 8 Rock Island Washington |
Trenton Kennedy, 7 Geneseo MS |
Braydn Stewart, 7 Jacksonville MS |
Angel Lopez, 6 Bloomington JHS |
70 |
Cooper Clarke, 6 Chatham Glenwood |
Angelo Parker, 6 Moline Wilson |
Ricky Kirk, 7 Rock Island Washington |
Adam Mollenhauer, 7 Washington Beverly Manor |
75 |
Gideon Hayter, 7 Mahomet-Seymour |
Matthew Hoss, 5 Moline John Deere |
Bryce Kuhlman, 6 Normal Kingsley |
Clayton McClelland, 6 Quincy |
80 |
Mason Soney, 6 Normal Kingsley |
Collin Ledbetter, 7 Moline John Deere |
Derik Lohmeyer, 6 Quincy |
Noah Harris, 7 Morton JHS |
85 |
Brody Watson, 6 Morton JHS |
Jacob Sutphin, 5 Alton |
Auggie Gaudio, 8 Mahomet-Seymour |
Bennett Johnson, 5 Moline John Deere |
90 |
Luke Eganhouse, 8 Normal Kingsley |
Cash Hill, 8 Morton JHS |
Houssyn Ndiaye, 7 Moline Wilson |
Jamarcus Agnew, 8 Cahokia Wirth |
95 |
Jackson Soney, 8 Normal Kingsley |
Justus Vrona, 8 Mahomet-Seymour |
Symon Woods, 8 Washington Beverly Manor |
Holden Barr, 6 Mattoon |
100 |
Tristan Porter, 8 Mattoon |
Ian Merrick, 7 Washington Beverly Manor |
Mason Hare, 8 Collinsville |
Brayden Manning, 6 Bloomington Evans |
105 |
Dominick Diaz, 8 Moline John Deere |
Beau Back, 7 Mahomet-Seymour |
Brylin Hill, 6 Quincy |
Jayden Wilkinson, 8 Mascoutah |
112 |
Temar Hudson, 8 Rock Island Edison |
Carter Mayes, 8 Normal Kingsley |
Talon Decker, 7 Mahomet-Seymour |
Austin Chiesi, 8 Normal Chiddix |
119 |
Brock Ross, 8 Mascoutah |
Jordan Sonon-Hale, 8 Mascoutah |
Daulton Nunes, 8 Chatham Glenwood |
Elijah Banta, 8 Normal Chiddix |
126 |
Cruise Brolley, 8 Washington Beverly Manor |
Brody Baker, 8 Quincy |
Connor Schnell, 8 Moline John Deere |
Brayden Daily, 8 Mattoon |
135 |
Kyveon Chestnut, 8 Bloomington JHS |
Victor Reyes, 8 Normal Chiddix |
Deanthony Simpson, 8 Moline John Deere |
Lemarion Robinson, 8 Moline Wilson |
145 |
Joe Reif, 8 Jacksonville MS |
Mason Caraway, 8 Bloomington Evans |
Trentin Rowe, 8 Moline John Deere |
Edgar Villifana, 8 Rock Island Washington |
155 |
Abram Davidson, 8 Jacksonville MS |
Brayden Drew, 8 Alton |
Matt Trapani, 8 Chatham Glenwood |
Anthony Makwala, 8 Galesburg Churchill |
167 |
Cody Moss, 8 Chatham Glenwood |
Braden Brown, 8 Washington Beverly Manor |
Briar Leenerman, 8 Normal Parkside |
Daniel Aguas, 8 Bloomington JHS |
185 |
Josh Hoffer, 8 Washington Beverly Manor |
Mitchell Clapp, 7 Mattoon |
Wyatt Jones, 8 Washington Beverly Manor |
Kylan Mitchell, 8 Rock Island Edison |
215 |
Nehemiah Lenzen, 8 Moline Wilson |
Eli Phillips, 8 Washington Beverly Manor |
Noah Daniels, 8 Mahomet-Seymour |
Wyatt Neumann, 8 Geneseo MS |
275 |
Todd Smith, 8 Quincy |
Sean Thornton, 8 Washington Beverly Manor |
David Williams, 8 Bloomington JHS |
Akeem Daily, 8 Mattoon |