Sectional 27
@ Rich South High School
|
Host: Matteson Colin Powell
Date: Saturday, May 11, 2019
|
Country Club Hills Southwood
Crest Hill Richland
Frankfort Hickory Creek
Frankfort Summit Hill
Homer Glen Homer
Lockport Oak Prairie
Manhattan
Markham Prairie-Hills
Matteson Colin Powell
(Host)
Matteson Huth
(Co-op)
Mokena
New Lenox Liberty
New Lenox Martino
Shorewood Troy
University Park Crete Monee
|
|
Sectional 28
@ Bolingbrook High School
|
Host: Bolingbrook Brooks
Date: Saturday, May 11, 2019
|
Bolingbrook Brooks
(Host)
Bolingbrook Humphrey
Bolingbrook Jane Addams
Chicago Latin School
Chicago Whitney Young
Lemont Old Quarry
Lisle
Oak Park Brooks
Oak Park Julian
River Forest Roosevelt
Romeoville Lukancic
Romeoville Martinez
Willowbrook Westview Hills
Winfield Wheaton Christian
Woodridge Jefferson
|
|
Sectional 29
@ Sycamore High School
|
Host: Sycamore
Date: Saturday, May 11, 2019
|
Algonquin Heineman
Batavia Rotolo
Burlington Central
-8th Only
DeKalb Clinton Rosette
DeKalb Huntley
Elgin Prairie Knolls
-7th Only
Genoa Kingston
Harvard JHS
Lake in the Hills Marlowe
Marengo
Plano
Sandwich
Sugar Grove Kaneland Harter
Sycamore
(Host)
(Co-op)
Yorkville
|
|
Sectional 30
@ Sterling High School Duwayne Dietz Track
|
Host: Sterling Challand
Date: Saturday, May 11, 2019
|
Dixon Reagan
Freeport
LaSalle Lincoln
Mendota Northbrook
Morrison JHS
Mt. Morris Rahn
Ottawa Shepherd
Peru Parkside
Princeton Logan
Rock Falls
(Co-op)
Sterling Challand
(Host)
Stillman Valley Meridian
Streator Northlawn
Winnebago
|
|
Sectional 31
@ Kankakee High School
|
Host: Kankakee JHS
Date: Saturday, May 11, 2019
|
Beecher
Bourbonnais UGC
Bradley Central
Braidwood Reed-Custer
Channahon
Coal City
Herscher Limestone
Kankakee JHS
(Host)
Manteno
Minooka
Momence JHS
Morris GS
(Co-op)
Morris Saratoga
Peotone
Wilmington
(Co-op)
|
|
Sectional 32
@ Paxton-Buckley-Loda High School
|
Host: Paxton-Buckley-Loda
Date: Saturday, May 11, 2019
|
Champaign Edison
Champaign Franklin
Champaign Jefferson
Clifton Nash
Danville North Ridge
Danville Oakwood
Hoopeston Area
Onarga Iroquois West
Paxton-Buckley-Loda
(Host)
Rantoul Eater
St. Joseph
Tolono Unity
Urbana MS
Westville JHS
|
|
Sectional 33
@ Mt. Zion HIgh School
|
Host: Mt. Zion
Date: Monday, May 13, 2019
|
Bloomington Evans
Bloomington JHS
Clinton
Decatur Jefferson
Decatur Stephen Decatur
Downs Tri-Valley
Gibson City GCMS
Mahomet-Seymour
Maroa-Forsyth
Monticello
Mt. Zion
(Host)
Normal Chiddix
Normal Kingsley
Normal Parkside
|
|
Sectional 34
@ Morton High School
|
Host: Morton JHS
Date: Saturday, May 11, 2019
|
East Peoria Central
El Paso-Gridley
Eureka
Forrest Prairie Central
Germantown Hills
Mackinaw Dee-Mack
Metamora GS
Morton JHS
(Host)
Pontiac JHS
(Co-op)
Stanford Olympia
Washington Beverly Manor
Washington Central
Washington MS
Wenona Fieldcrest
|
|
Sectional 35
@ Tremont High School
|
Host: Tremont
Date: Saturday, May 11, 2019
|
Canton Ingersoll
Chillicothe
Dunlap MS
Dunlap Valley MS
Farmington Central
Glasford Illini Bluffs
Green Valley Midwest Central
Pekin Broadmoor
Pekin Edison
Peoria Quest
Peoria Washington
Tremont
(Host)
|
|
Sectional 36
@ Rockridge Junior High School
|
Host: Taylor Ridge Rockridge
Date: Saturday, May 11, 2019
|
Galesburg Churchill
Galesburg Lombard
Geneseo MS
Joy Mercer County
Kewanee Central
Knoxville JHS
Moline John Deere
Moline Wilson
Monmouth-Roseville JHS
Orion
Port Byron Riverdale
Sherrard JHS
Taylor Ridge Rockridge
(Host)
|
|
Sectional 37
@ Cumberland High School
|
Host: Toledo Cumberland
Date: Saturday, May 11, 2019
|
Arthur
(Co-op)
Charleston
Effingham JHS
Lawrenceville Parkview
Marshall JHS
Mattoon
Newton Jasper County
Pana JHS
(Co-op)
Paris Mayo
Robinson Nuttall
Shelbyville Moulton
Sullivan
Toledo Cumberland
(Host)
Vandalia
(Co-op)
|
|
Sectional 38
@ Springfield Southeast High School
|
Host: Springfield Franklin
Date: Saturday, May 11, 2019
|
Athens
Hillsboro
Lincoln JHS
Macon Meridian
Riverton
Rochester
Springfield Franklin
(Host)
Springfield Grant
Springfield Jefferson
Springfield Lincoln
(Co-op)
Springfield Washington
(Co-op)
Taylorville JHS
Warrensburg-Latham
Williamsville
|
|
Sectional 39
@ Beardstown High School
|
Host: Beardstown MS
Date: Monday, May 13, 2019
|
Auburn JHS at Divernon
Beardstown MS
(Host)
Carlinville
Chatham Glenwood
Girard North Mac
Jacksonville MS
Jerseyville Community
Macomb
New Berlin JHS
Petersburg PORTA JHS
(Co-op)
Piasa Southwestern
Pittsfield Pikeland
Pleasant Plains
Quincy
|
|
Sectional 40
@ Edwardsville High School
|
Host: Edwardsville Lincoln
Date: Monday, May 13, 2019
|
Alton
Bethalto Trimpe
Cahokia Wirth
East St. Louis Clark
East St. Louis Lincoln
Edwardsville Liberty
Edwardsville Lincoln
(Host)
Gillespie
Granite City Coolidge
Greenville
(Co-op)
Litchfield
Roxana
Staunton
Wood River Lewis & Clark
|
|
|