Sectional 7
@ Shepard Middle School
|
Host: Grand Ridge
Saturday, May 10, 2014 10:00 AM
@ Shepard Middle School
,
701 E. McKinley Rd., Ottawa
|
Cornell
Dwight
Flanagan
(Coop)
Grand Ridge
(Host)
Marseilles ES
Marseilles Milton Pope
Ottawa Rutland
Ottawa Wallace
Ransom
(Coop)
Roanoke-Benson
Saunemin
(Coop)
Streator Woodland
Tonica
|
|
Sectional 8
@ St. Anne High School
|
Host: Milford St. Paul's
Saturday, May 10, 2014 10:00 AM
@ St. Anne High School
,
650 W. Guertin Street, St. Anne
|
Cissna Park
Clifton Nash
(Coop)
Donovan
Ford Heights Cottage Grove UGC
Grant Park
Hopkins Park Lorenzo Smith
Milford
Milford St. Paul's
(Host)
(Coop)
Onarga Iroquois West
Piper City Tri-Point
Riverdale Washington
-8th Only
St. Anne
-Boys 7, Girls 7/8
|
|
Sectional 9
@ Warsaw High School
|
Host: Nauvoo-Colusa
Saturday, May 10, 2014 10:00 AM
@ Warsaw High School
,
11th St., Warsaw
|
Augusta Southeastern
Camp Point Central
Carthage
Colchester West Prairie
Dallas City
(Coop)
Hamilton
Kinderhook Western
Liberty
Mendon Unity
Mt. Sterling Brown County
(Coop)
Nauvoo-Colusa
(Host)
Payson Seymour
Stronghurst West Central
|
|
Sectional 10
@ Bushnell-Prairie City JHS
|
Host: Bushnell-Prairie City
Saturday, May 10, 2014 10:00 AM
@ Bushnell-Prairie City JHS
,
847 N Walnut, Bushnell
|
Avon Abingdon Avon
Brimfield
Bushnell-Prairie City
(Host)
Cuba
(Coop)
Elmwood
Galesburg Costa
Havana
Knoxville JHS
Lewistown Central
Monmouth ICS
Table Grove VIT
(Coop)
Williamsfield
-7th Only
|
|
Sectional 11
@ Putnam County High School
|
Host: McNabb Putnam County
Saturday, May 10, 2014 9:00 AM
@ Putnam County High School
,
402 E. Silverspoon St., Granville
|
Chillicothe St. Edward's
-Boys 7, Girls 7/8
Henry-Senachwine
Kickapoo St. Mary's
McNabb Putnam County
(Host)
Mossville
Peoria Christian
Peoria Heights GS
Peoria Heights St. Thomas
-Boys 7, Girls 7/8
Peoria Holy Family
Peoria Norwood
Peoria Quest
Peoria St. Philomena
Peoria St. Vincent de Paul
Sparland Midland
|
|
Sectional 12
@ Metamora High SChool
|
Host: Metamora St. Mary's
Saturday, May 10, 2014 9:00 AM
@ Metamora High SChool
,
101 Madison, Metamora
|
Bartonville GS
Bartonville Monroe
Bartonville Oak Grove West
East Peoria Robein
Lowpoint-Washburn
Marquette Heights Georgetowne
Metamora St. Mary's
(Host)
Peoria Academy
-Boys 7, Girls 7/8
Peoria Hollis
Peoria Limestone Walters
Peoria Manual
-8th Only
Peoria Roosevelt
Peoria St. Mark
Spring Bay Riverview
Washington St. Patrick
|
|
Sectional 13
@ Tremont High School
|
Host: Tremont
Saturday, May 10, 2014 9:00 AM
@ Tremont High School
,
400 West Peral St., Tremont
|
Delavan
Glasford Illini Bluffs
Green Valley Midwest Central
Hartsburg-Emden
Lincoln Carroll Catholic
(Coop)
Lincoln Chester-East Lincoln
Lincoln West Lincoln-Broadwell
Mason City Illini Central
Morton Blessed Sacrament
Pekin Rankin
Pekin St. Joseph
South Pekin
Tremont
(Host)
|
|
Sectional 14
@ Colfax Ridgeview HS
|
Host: DeLand-Weldon
Saturday, May 10, 2014 9:00 AM
@ Colfax Ridgeview HS
,
202 E. Wood St., Colfax
|
Bloomington Cornerstone
Bloomington Holy Trinity
Bloomington St. Mary's
Champaign Holy Cross
Champaign Judah Christian
-Girls 7, Boys 7/8
Champaign Next Generation
Champaign St. Matthew
Colfax Ridgeview
DeLand-Weldon
(Host)
Heyworth
LeRoy
Lexington
Mansfield Blue Ridge IJHS
Normal Epiphany
|
|
Sectional 15
@ Rantoul High School Track
|
Host: Rantoul St. Malachy
Saturday, May 10, 2014 9:00 AM
@ Rantoul High School Track
,
200 S. Sheldon, Rantoul
|
Bismarck-Henning
Catlin
Danville Oakwood
Danville Schlarman
Fisher
Gifford
Ludlow
Potomac
(Coop)
Rantoul St. Malachy
(Host)
Rossville-Alvin
Royal Prairieview Ogden
Urbana University
-8th Only
|
|
Sectional 16
@ Pretzel Field
|
Host: New Berlin JHS
Saturday, May 10, 2014 10:00 AM
@ Pretzel Field
,
300 Ellis St., New Berlin
|
Athens
Buffalo Tri-City
Greenview
Griggsville-Perry
Jacksonville ISD
Jacksonville Our Saviour
Meredosia-Chambersburg
New Berlin JHS
(Host)
Springfield Calvary
-Girls 7 Only
Springfield Christ the King
Springfield Christian
Springfield Little Flower
(Coop)
Virginia
Winchester
(Coop)
|
|
Sectional 17
@ Assumption Central A&M Middle School
|
Host: Assumption Central A & M
Saturday, May 10, 2014 9:00 AM
@ Assumption Central A&M Middle School
,
404 East Colegrove, Assumption
|
Argenta-Oreana
Assumption Central A & M
(Host)
Decatur Garfield Montessori
(Coop)
Decatur Hope
Decatur Johns Hill
Decatur Robertson
Decatur St. Patrick
(Coop)
Findlay Okaw Valley
Illiopolis Sangamon Valley
Mt. Pulaski
Warrensburg-Latham
Windsor
|
|
Sectional 18
@ Arthur-Lovington High School
|
Host: Arthur
Saturday, May 10, 2014 10:00 AM
@ Arthur-Lovington High School
,
301 E. Columbia, Arthur
|
Arcola
Arthur
(Host)
(Coop)
Bement
-Boys 7, Girls 7/8
Cerro Gordo
Charleston Christian
-Girls 7 Only
Chrisman Scottland
Homer Heritage
Hume Shiloh
Oakland Lake Crest
Paris Crestwood
Philo St. Thomas
Sidell Jamaica
Villa Grove
-Girls 7, Boys 7/8
|
|
Sectional 19
@ Southwestern High School
|
Host: Greenfield
Saturday, May 10, 2014 9:00 AM
@ Southwestern High School
,
Highway 267, Piasa
|
Bunker Hill Wolf Ridge
Carrollton GS
(Coop)
East Alton MS
Greenfield
(Host)
Jerseyville St. Francis HG
Madison
Mt. Olive
Pawnee
Pleasant Hill
Waverly
(Coop)
White Hall North Greene
|
|
Sectional 20
@ Cumberland High School
|
Host: Toledo Cumberland
Saturday, May 10, 2014 9:00 AM
@ Cumberland High School
,
1496 IL Rt 121, Toledo
|
Altamont
(Coop)
Bridgeport Red Hill
Brownstown
(Coop)
Casey-Westfield
Cowden-Herrick
(Coop)
Effingham Sacred Heart
Effingham St. Anthony
Neoga
Newton St. Thomas
Oblong
Palestine
(Coop)
Sigel St. Michael's
Stewardson-Strasburg
(Coop)
Toledo Cumberland
(Host)
|
|
|