Sectional A
@ Plum Hollow Family Center
|
Saturday, April 6, 2019
@ Plum Hollow Family Center
,
1933 IL Rt. 26,
Dixon
|
Sectional Competition Schedule |
School |
Boys Entries |
Girls Entries |
Dixon Reagan
|
2 |
4 |
Freeport
|
4 |
4 |
Freeport Carl Sandburg
|
4 |
4 |
Kewanee Visitation
|
4 |
4 |
Ladd
|
0 |
4 |
LaSalle Trinity Catholic
|
4 |
|
Mendota Holy Cross
|
4 |
4 |
Mt. Morris Rahn
|
4 |
4 |
Oglesby Holy Family
|
4 |
0 |
Port Byron Riverdale
|
|
1 |
Rockford Eisenhower
|
4 |
|
Rockford Flinn
|
4 |
4 |
Rockford Lincoln
|
4 |
2 |
Rockford RESA
|
4 |
2 |
Rockford West
|
4 |
3 |
Serena
|
|
2 |
Tonica
|
4 |
3 |
Utica Waltham North
|
4 |
4 |
Subtotals |
58
| 49
|
|
Teams: 14 - Indiv: 2 |
Teams: 9 - Indiv: 13 |
Sectional B
@ Stardust
|
Saturday, April 6, 2019
@ Stardust
,
37 E. Lorraine Avenue,
Addison
|
Sectional Competition Schedule |
School |
Boys Entries |
Girls Entries |
Arlington Heights South
|
1 |
2 |
Barrington Prairie
|
4 |
4 |
Barrington Station
|
4 |
2 |
Batavia Rotolo
|
4 |
4 |
Grayslake
|
4 |
4 |
Gurnee Viking
|
1 |
2 |
Gurnee Woodland
|
2 |
|
Island Lake Matthews
|
1 |
1 |
Lake Zurich South
|
4 |
0 |
Loves Park Harlem
|
4 |
4 |
Loves Park Windsor
|
3 |
2 |
Machesney Park ES
|
4 |
4 |
Machesney Park Olson Park
|
2 |
1 |
Roscoe
|
4 |
4 |
Sugar Grove Kaneland Harter
|
4 |
4 |
Sycamore
|
4 |
4 |
Vernon Hills Hawthorn North
|
4 |
4 |
Vernon Hills Hawthorn South
|
4 |
4 |
Yorkville
|
4 |
3 |
Subtotals |
62
| 53
|
|
Teams: 13 - Indiv: 10 |
Teams: 10 - Indiv: 13 |
Sectional C
@ Orland Bowl
|
Saturday, April 6, 2019
@ Orland Bowl
,
8601 W. 159th Street,
Orland Park
|
Sectional Competition Schedule |
School |
Boys Entries |
Girls Entries |
Crest Hill Richland
|
4 |
4 |
Frankfort Hickory Creek
|
4 |
4 |
Frankfort Summit Hill
|
4 |
4 |
Grant Park
|
4 |
4 |
Homer Glen Homer
|
4 |
4 |
Lansing Memorial
|
4 |
3 |
Lemont Old Quarry
|
2 |
0 |
Lockport Oak Prairie
|
3 |
3 |
Manhattan
|
4 |
4 |
Markham Prairie-Hills
|
4 |
1 |
Matteson Colin Powell
|
3 |
3 |
Minooka
|
4 |
4 |
New Lenox Liberty
|
4 |
4 |
New Lenox Martino
|
4 |
1 |
Oak Lawn-Hometown
|
4 |
4 |
Shorewood Holy Family
|
|
1 |
Shorewood Orenic
|
4 |
4 |
Shorewood Troy
|
4 |
4 |
Steger Columbia
|
2 |
3 |
Subtotals |
66
| 59
|
|
Teams: 14 - Indiv: 10 |
Teams: 11 - Indiv: 15 |
Sectional D
@ Pheasant Lanes
|
Saturday, April 6, 2019
@ Pheasant Lanes
,
804 N. Hershey Road,
Bloomington
|
Sectional Competition Schedule |
School |
Boys Entries |
Girls Entries |
Braidwood Reed-Custer
|
4 |
4 |
Cahokia Wirth
|
4 |
4 |
Carlinville
|
4 |
3 |
Channahon
|
4 |
4 |
Chatham Glenwood
|
|
1 |
Galesburg Churchill
|
|
1 |
Galesburg Lombard
|
|
1 |
Girard North Mac
|
4 |
|
Hoopeston Area
|
1 |
1 |
Jacksonville Our Saviour
|
4 |
4 |
Lincoln Chester-East Lincoln
|
4 |
1 |
Metamora St. Mary's
|
2 |
2 |
Paris Mayo
|
0 |
1 |
Paris Wenz
|
1 |
1 |
Ransom
|
2 |
|
Saunemin
|
0 |
1 |
St. Joseph
|
|
1 |
Streator Northlawn
|
4 |
4 |
Streator St. Michael
|
1 |
|
Subtotals |
39
| 34
|
|
Teams: 8 - Indiv: 7 |
Teams: 5 - Indiv: 14 |