2019 Solo & Ensemble Final Contest Assignments
|
Area 1
@ Kewanee Wethersfield
|
Date: March 23, 2019
|
Annawan
Brimfield
Buda Bureau Valley South
Cambridge GS
Cambridge JHS
Elmwood
Farmington Central
Galva
Kewanee Central
Kewanee Wethersfield (Host)
Neponset
Ohio
Peoria Academy
Prophetstown PLT
Walnut Bureau Valley North
Williamsfield
Woodhull AlWood
|
|
Area 2
@ Bradley Central
|
Date: April 6, 2019
, 8:00 am
|
Beecher
Bellwood Roosevelt
Bourbonnais Liberty
Bourbonnais St. Paul's
Bourbonnais UGC
Bradley Central (Host)
Chicago Providence-St. Mel
Donovan
Grant Park
Hazel Crest Jesse White
Kankakee Bishop McNamara
Kankakee JHS
Kankakee King
Markham Obama
Peotone
Sauk Village Rickover
St. Anne
Westmont JHS
|
|
Area 3
@ Roanoke-Benson
|
Date: March 16, 2019
|
Braidwood Reed-Custer
Coal City
Dwight
Odell
Odell St. Paul
Pontiac St. Mary's
Roanoke-Benson (Host)
Saunemin
Wenona Fieldcrest
Wilmington
|
|
Area 4
@ Rushville Schuyler Industry
|
Date: March 23, 2019
|
Astoria
Carthage
Cuba
Havana
Lewistown JHS
Mason City Illini Central
Mendon Unity
Mt. Sterling Brown County
Pleasant Hill
Rushville Schuyler Industry (Host)
Table Grove VIT
|
|
Area 5
@ Taylor Ridge Rockridge
|
Date: March 30, 2019
|
Avon Abingdon Avon
Bushnell-Prairie City
Colchester West Prairie
Joy Mercer County
La Harpe
Monmouth ICS
Monmouth-Roseville JHS
Stronghurst West Central
Taylor Ridge Rockridge (Host)
|
|
Area 6
@ St. Joseph
|
Date: April 6, 2019
|
Armstrong-Ellis
Champaign Next Generation
Danville North Ridge
Gifford
Homer Heritage
Potomac
Rossville-Alvin
Sidell Salt Fork
St. Joseph (Host)
Tolono Unity
Villa Grove
|
|
Area 7
@ Bloomington Cornerstone
|
Date: April 6, 2019
|
Bloomington Cornerstone (Host)
Bloomington Corpus Christi
Bloomington St. Mary's
Champaign Countryside
Champaign Holy Cross
Champaign St. Matthew
Fisher
LeRoy
Mansfield Blue Ridge IJHS
Metamora St. Mary's
Normal Calvary
Normal Chiddix
Normal Epiphany
|
|
Area 8
@ Paris Crestwood
|
Date: March 23, 2019
|
Casey Monroe
Casey-Westfield
Hume Shiloh
Kansas
Marshall JHS
Marshall North
Oakland Lake Crest
Paris Crestwood (Host)
Paris Mayo
Toledo Cumberland
|
|
Area 9
@ Mt. Zion IS
|
Date: March 30, 2019
|
Argenta-Oreana
Arthur
Assumption Central A & M
Atwood-Hammond
Cerro Gordo
Cerro Gordo ES
Decatur Lutheran
Findlay Okaw Valley
Lovington
Mt. Zion
Mt. Zion IS (Host)
Pana JHS
Shelbyville Moulton
Sullivan
Taylorville JHS
|
|
|
IESA Music Solo & Ensemble 2019 Area Assignments |
Area 10
@ Jacksonville MS
|
Date: March 16, 2019
|
Ashland A-C Central
Bunker Hill Wolf Ridge
Carrollton GS
Gillespie
Girard North Mac
Greenfield
Greenview
Jacksonville MS (Host)
New Berlin JHS
Nokomis JHS
Petersburg PORTA JHS
Springfield Our Savior's
Springfield Trinity Lutheran
Winchester
|
|
Area 11
@ Effingham St. Anthony
|
Date: March 16, 2019
|
Altamont
Clay City
Dieterich
Effingham JHS
Effingham Sacred Heart
Effingham St. Anthony (Host)
Herrick Mid-America Prep
Mattoon
Ramsey
Teutopolis
Vandalia
Vandalia Christian
|
|
Area 12
@ Oblong
|
Date: March 30, 2019
|
Albion
Lawrenceville Parkview
Louisville North Clay
Newton ES
Newton Jasper County
Newton St. Thomas
Oblong (Host)
Palestine
Robinson Lincoln
Robinson Nuttall
West Salem
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
If you encounter an error message, please contact our webmaster.
Tell us your school, and be as specific as you can about the problem.
Most helpful would any error information listed as part of the error page.