2018 Solo & Ensemble Final Contest Assignments
|
Area 1
@ Kewanee Wethersfield
|
Date: April 7, 2018
|
Amboy
Annawan
Brimfield
Buda Bureau Valley South
Cambridge GS
Cambridge JHS
Elmwood
Eureka
Farmington Central
Galva
Kewanee Central
Kewanee Wethersfield (Host)
Neponset
Ohio
Oneida ROWVA
Peoria Academy
Prophetstown PLT
Walnut Bureau Valley North
Williamsfield
Woodhull AlWood
|
|
Area 2
@ Bradley Central
|
Date: March 17, 2018
|
Beecher
Bellwood Roosevelt
Bourbonnais Liberty
Bourbonnais St. Paul's
Bourbonnais UGC
Bradley Central (Host)
Chicago Providence-St. Mel
Grant Park
Kankakee Bishop McNamara
Peotone
Westmont JHS
|
|
Area 3
@ Wilmington
|
Date: April 21, 2018
|
Braidwood Reed-Custer
Coal City
Dwight
Elwood GS
Kankakee King
McNabb Putnam County
Odell
Odell St. Paul
Roanoke-Benson
Saunemin
Wilmington (Host)
|
|
Area 4
@ Rushville Schuyler Industry
|
Date: March 17, 2018
, 9:00 am
|
Astoria
Carthage
Cuba
Havana
Lewistown JHS
Mason City Illini Central
Mendon Unity
Mt. Sterling Brown County
Pleasant Hill
Rushville Schuyler Industry (Host)
Table Grove VIT
|
|
Area 5
@ Taylor Ridge Rockridge
|
Date: April 14, 2018
, 8:00 am
|
Avon Abingdon Avon
Bushnell-Prairie City
Colchester West Prairie
Joy Mercer County
La Harpe
Monmouth ICS
Monmouth United
Monmouth-Roseville JHS
Stronghurst West Central
Taylor Ridge Rockridge (Host)
|
|
Area 6
@ St. Joseph
|
Date: April 14, 2018
|
Bismarck-Henning
Champaign Next Generation
Danville North Ridge
Gifford
Potomac
Rossville-Alvin
Royal Prairieview Ogden
Sidell Salt Fork
St. Joseph (Host)
Villa Grove
|
|
Area 7
@ Normal Calvary
|
Date: April 14, 2018
|
Bloomington Cornerstone
Bloomington Corpus Christi
Bloomington St. Mary's
Champaign Countryside
Champaign Holy Cross
Champaign Judah Christian
Champaign St. Matthew
Downs Tri-Valley
Fisher
LeRoy
Mansfield Blue Ridge IJHS
Metamora St. Mary's
Normal Calvary (Host)
Normal Chiddix
Normal Epiphany
Pekin St. Joseph
|
|
Area 8
@ Paris Crestwood
|
Date: March 17, 2018
|
Casey Monroe
Casey-Westfield
Hume Shiloh
Kansas
Marshall JHS
Marshall North
Oakland Lake Crest
Paris Crestwood (Host)
Paris Mayo
Paris Wenz
Toledo Cumberland
|
|
Area 9
@ Mt. Zion IS
|
Date: April 14, 2018
|
Arthur
Assumption Central A & M
Atwood-Hammond
Cerro Gordo
Cerro Gordo ES
Decatur Lutheran
Decatur Our Lady of Lourdes
Findlay Okaw Valley
Lovington
Mt. Zion (Host)
Mt. Zion IS (Host)
Pana JHS
Shelbyville Moulton
Sullivan
Taylorville JHS
|
|
|
IESA Music Solo & Ensemble 2018 Area Assignments |
Area 10
@ Jacksonville MS
|
Date: March 17, 2018
|
Ashland A-C Central
Athens
Bunker Hill Wolf Ridge
Carrollton GS
Gillespie
Girard North Mac
Greenfield
Greenview
Jacksonville MS (Host)
Jacksonville Our Saviour
Kinderhook Western
New Berlin JHS
Nokomis JHS
Piasa Southwestern
Springfield Christian
Springfield Our Savior's
Springfield Trinity Lutheran
Waverly
|
|
Area 11
@ Effingham St. Anthony
|
Date: March 17, 2018
|
Altamont
Clay City
Dieterich
Effingham JHS
Effingham Sacred Heart
Effingham St. Anthony (Host)
Kinmundy South Central
Mattoon
Ramsey
Stewardson-Strasburg
Vandalia
|
|
Area 12
@ Oblong
|
Date: April 21, 2018
|
Albion
Lawrenceville Parkview
Louisville North Clay
Newton ES
Newton Jasper County
Newton St. Thomas
Oblong (Host)
Palestine
Robinson Lincoln
Robinson Nuttall
Teutopolis
West Salem
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
If you encounter an error message, please contact our webmaster.
Tell us your school, and be as specific as you can about the problem.
Most helpful would any error information listed as part of the error page.