Sectional A
@ Dekalb Huntley Middle School
|
Host: DeKalb Huntley
Date: Saturday, March 2, 2019
|
Regional 1 Host: Rockford Flinn |
Team Results |
First Place |
Loves Park Harlem |
410 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Justin Lewis, 7 Loves Park Harlem |
No second place |
No third place |
No fourth place |
70 |
No first place |
No second place |
No third place |
No fourth place |
75 |
Justin Pasillas, 7 Harvard JHS |
No second place |
No third place |
No fourth place |
80 |
Derek Hogan, 6 Loves Park Harlem |
Zy'Air Lee, 6 Rockford Flinn |
Caleb Hahn, 6 Rockford Lincoln |
Matthew Swanson, 5 Loves Park Harlem |
85 |
Elijah Brummett, 7 Harvard JHS |
Harmony Randazzo, 8 Loves Park Harlem |
Brandon Polglaze, 6 Loves Park Harlem |
No fourth place |
90 |
Donavin Vanderheyden, 8 Loves Park Harlem |
Arshoun Island, 6 Loves Park Harlem |
Ta'Jon Wainwright, 7 Rockford RESA |
No fourth place |
95 |
Ethan Hagerman, 7 Loves Park Harlem |
Daniel Rosas, 6 Harvard JHS |
No third place |
Jackson Remily, 7 Loves Park Harlem |
100 |
Myles Babcock, 8 Loves Park Harlem |
No second place |
No third place |
No fourth place |
105 |
Marques Merida, 8 Harvard JHS |
Antonio Flood, 6 Rockford RESA |
Preston Fadness, 6 Loves Park Harlem |
No fourth place |
112 |
Tomas Juan-Diego, 8 Rockford Lincoln |
Catalina Olvera, 6 Rockford Lincoln |
Ethyn Lenz, 7 Loves Park Harlem |
Jesse James Lessig, 6 Rockford RESA |
119 |
Qasem Ali, 8 Rockford Lincoln |
Salvadore Esquivel, 8 Harvard JHS |
Austin Nelson, 7 Rockford Flinn |
Gabe McNames, 8 Loves Park Harlem |
126 |
Andrew Ryden, 8 Loves Park Harlem |
Riley Vest, 7 Harvard JHS |
Jason Taylor, 7 Loves Park Harlem |
Jaxson Weisser, 8 Rockford Flinn |
135 |
Ben Larsen, 8 Loves Park Harlem |
Malik Ali, 8 Rockford Lincoln |
Demei Brown, 7 Rockford Flinn |
Cully Nelson, 6 Loves Park Harlem |
145 |
Kaden Christensen, 8 Loves Park Harlem |
Braylan Iverson, 7 Rockford Flinn |
Preston Smith, 6 Loves Park Harlem |
Corbin Morse, 6 Rockford Flinn |
155 |
Mason Crowe, 8 Rockford Flinn |
Aiden Kirk, 7 Harvard JHS |
Ethan Cannell, 7 Loves Park Harlem |
Nicholas Francois, 8 Loves Park Harlem |
167 |
Dylan Hogan, 8 Loves Park Harlem |
Devin Goodall, 7 Loves Park Harlem |
Fabian Mancilla, 8 Rockford Flinn |
Cornellius Matlock, 6 Rockford RESA |
185 |
Mason Bernabe, 8 Loves Park Harlem |
Gabriel Sanchez, 8 Harvard JHS |
Nate Fluaitt, 8 Rockford Lincoln |
Andre Barmore, 7 Loves Park Harlem |
215 |
Erick Rojas, 8 Harvard JHS |
Nikolas Cannell, 8 Loves Park Harlem |
Xavion Chapman, 7 Loves Park Harlem |
Jayden Cochran, 6 Rockford RESA |
275 |
Keshawn McKinney, 8 Loves Park Harlem |
Dominic Benoit, 7 Loves Park Harlem |
Luke Wakennight, 8 Rockford Lincoln |
Tarik Softic, 8 Rockford Lincoln |
Regional 2 Host: Sterling Challand |
Team Results |
First Place |
DeKalb Huntley |
369.5 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Eduardo Castro, 7 DeKalb Huntley |
Jacob Renkes, 7 Dixon Reagan |
Trevor Thorton, 7 DeKalb Huntley |
No fourth place |
70 |
Adam McDanel, 6 Freeport |
Cael Lyons, 5 Sterling Challand |
Aidan Rohl, 7 Burlington Central |
No fourth place |
75 |
Hudson Ikens, 6 DeKalb Huntley |
Ayden Rowley, 7 Dixon Reagan |
Jack Decker, 6 Burlington Central |
Zyan Westbrook, 6 Sterling Challand |
80 |
Jalen Airhart, 7 DeKalb Huntley |
Jayden Weidman, 6 Dixon Reagan |
Jack Ager, 7 DeKalb Huntley |
Austin Hilby, 6 Freeport |
85 |
Ethan Schultz, 8 DeKalb Huntley |
Matthew Clayton, 6 DeKalb Huntley |
Tatum Allen, 6 Sterling Challand |
Karson Strohmayer, 8 Sterling Challand |
90 |
Kaden Klapprodt, 6 DeKalb Huntley |
Dylan Ottens, 7 Sterling Challand |
James Simpson, 6 Dixon Reagan |
Bryce Calam, 7 Freeport |
95 |
Danny Aranda, 7 DeKalb Huntley |
Cade Hey, 7 Dixon Reagan |
Austin Lee, 6 Burlington Central |
Walker Tilton, 8 Dixon Reagan |
100 |
Thomas Martin, 8 Sterling Challand |
Austin Martin, 8 DeKalb Huntley |
Ethan Sullivan, 8 Dixon Reagan |
Gavin Church, 7 Sterling Challand |
105 |
Jacob Luce, 7 DeKalb Huntley |
Jacob Redington, 8 Freeport |
Josh Klemm, 8 DeKalb Huntley |
Rayyan Ibrahim, 8 Burlington Central |
112 |
Jacyce Kastner, 7 Dixon Reagan |
Calvin Ostrye, 8 Burlington Central |
Donivan Fernandez, 6 Freeport |
No fourth place |
119 |
Rashard Griffen, 7 DeKalb Huntley |
Steven Kitzman, 7 Dixon Reagan |
Ryan Wustefield, 8 Burlington Central |
Isaiah Mendoza, 7 Sterling Challand |
126 |
Eddie Wolfe, 7 Sterling Challand |
Gage Church, 8 Sterling Challand |
Lamar Bradley, 7 DeKalb Huntley |
Nate Sauer, 8 DeKalb Huntley |
135 |
Owen Brooks, 8 Dixon Reagan |
Yuriy Guerrero, 8 Sterling Challand |
Oliver Ferro, 8 Burlington Central |
Logan Schwartz, 6 Freeport |
145 |
Cameron Segatto, 7 DeKalb Huntley |
Zackery Clevenger, 8 Dixon Reagan |
Christian Walikonis, 8 Burlington Central |
Alberto Franco, 7 Burlington Central |
155 |
Aiden Sisson, 8 DeKalb Huntley |
Isaiah Ramirez, 8 Sterling Challand |
Landen Elder, 6 Dixon Reagan |
James Allen, 6 Sterling Challand |
167 |
Chase Ullrich, 8 Sterling Challand |
Josaih Antimo, 8 DeKalb Huntley |
Gavin Jensen, 8 Dixon Reagan |
Anthony Fabricino, 8 DeKalb Huntley |
185 |
Diego Leal, 8 Sterling Challand |
Roman Pfeifer, 8 DeKalb Huntley |
Zyon Williams, 8 DeKalb Huntley |
Ethan Mick, 8 Dixon Reagan |
215 |
Shaun Devries, 8 Dixon Reagan |
Johnny Baker, 8 Dixon Reagan |
Javier Luna, 8 Sterling Challand |
Will Dubanowski, 6 Burlington Central |
275 |
Peyton Davis, 8 Sterling Challand |
Kit Wedekind, 7 Dixon Reagan |
No third place |
No fourth place |
Regional 3 Host: McHenry MS |
Team Results |
First Place |
McHenry MS |
430 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Cody Kamp, 6 McHenry Parkland |
Tennyson Gordillo, 6 McHenry MS |
No third place |
No fourth place |
70 |
Ryan Hanson, 6 McHenry MS |
Payton Ramsey, 6 Crystal Lake Bernotas |
Nathan Oginski, 6 Woodstock Northwood |
Arlo Ayares, 6 Crystal Lake Bernotas |
75 |
Jimmy Norris, 8 McHenry MS |
Travis Dittmer, 6 Crystal Lake Beardsley |
Blake Oleary, 7 Woodstock Creekside |
Ethan Wood, 6 Woodstock Northwood |
80 |
Landan Creighton, 7 Woodstock Northwood |
Gavin Delord, 8 McHenry Parkland |
Cordaro Sims, 7 Woodstock Northwood |
Josh Cook, 6 McHenry MS |
85 |
Aiden Schuldt, 6 McHenry Parkland |
Trevor Cote, 6 Woodstock Creekside |
Nolan Stewart, 7 McHenry MS |
No fourth place |
90 |
Lucas Van Diepen, 8 McHenry MS |
Alessandro Perea-Lopez, 7 McHenry MS |
Hunter Menzel, 7 Woodstock Northwood |
Javier Ortiz, 8 McHenry Parkland |
95 |
Ryan Nagel, 7 McHenry MS |
Jacob Gibata, 8 Woodstock Northwood |
Nicolas Petty, 6 Crystal Lake Beardsley |
Gavin Cueto, 7 McHenry MS |
100 |
Xander York, 7 McHenry Parkland |
Austin Laurie, 8 Crystal Lake Bernotas |
Caiden Bunting, 7 McHenry MS |
Cooper Floden, 6 McHenry MS |
105 |
Blake Olson, 8 McHenry MS |
Nate Hanson, 8 McHenry MS |
Kyle Lindquist, 8 McHenry Parkland |
Isaiah Griffin, 8 Woodstock Creekside |
112 |
Justin Karcz, 8 McHenry MS |
Chris Manning, 7 Woodstock Creekside |
Kevin Riley, 8 Woodstock Northwood |
Roshaun Roberson, 6 Crystal Lake Bernotas |
119 |
Aidan Gomez, 8 McHenry MS |
James Stone, 8 Crystal Lake Beardsley |
Carter Shadle, 8 McHenry MS |
Frank Canania, 7 Crystal Lake Beardsley |
126 |
Mark Duenas, 8 Woodstock Northwood |
Will Zunkel, 8 McHenry Parkland |
Caleb Rezmer, 8 McHenry MS |
Joey Pierce, 7 Woodstock Northwood |
135 |
Dylan Drumheller, 8 McHenry MS |
Hunter Birkhoff, 8 McHenry MS |
Dastan Chiketaev, 7 Crystal Lake Beardsley |
Jose Colohua, 8 McHenry Parkland |
145 |
Ruben Melgarejo, 8 McHenry MS |
Christian Stavroplos, 8 Woodstock Northwood |
Justin Seeberger, 8 Woodstock Northwood |
Elliot Cowgill, 7 McHenry MS |
155 |
Declan Hannigan-Jackson, 8 Crystal Lake Bernotas |
Jack Freudenberger, 8 Crystal Lake Bernotas |
Josh Romo, 8 McHenry MS |
Brayden Kochan, 8 McHenry Parkland |
167 |
Andy Burburija, 7 Crystal Lake Bernotas |
Adrian Garcia, 8 Woodstock Northwood |
Yosiah Peters, 8 Crystal Lake Bernotas |
Everet Flannery, 6 Woodstock Creekside |
185 |
Nick Vazquez, 8 McHenry MS |
Kyle Freeman, 8 Woodstock Northwood |
Bode Peterson, 7 Woodstock Creekside |
No fourth place |
215 |
Adan Duenos, 8 Woodstock Creekside |
Nate Compere, 8 Crystal Lake Bernotas |
Luis Anacleto, 8 McHenry Parkland |
Gabe Carrion, 8 Woodstock Northwood |
275 |
Leo Diaz, 8 Crystal Lake Bernotas |
Shawn Rhodes, 8 McHenry MS |
Aldo Zarrate, 6 Woodstock Creekside |
No fourth place |
Regional 4 Host: Barrington Prairie |
Team Results |
First Place |
Barrington Prairie |
403 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Ayden Fedij, 6 Barrington Prairie |
Jacob Llames, 8 Barrington Prairie |
No third place |
No fourth place |
70 |
Aiden Lira, 6 Algonquin Heineman |
Luke Kaeser, 7 Crystal Lake Lundahl |
Andrew Voris, 6 Barrington Prairie |
Alex Demas, 7 Cary |
75 |
Zack Hornickel, 7 Lake in the Hills Marlowe |
Jackson Sperling, 6 Barrington Prairie |
Edgar Camacho, 8 Crystal Lake Lundahl |
Kylan McKee, 6 Barrington Prairie |
80 |
Seth Hegner, 8 Barrington Station |
Max Streit, 6 Barrington Station |
Andrew Smart, 8 Crystal Lake Lundahl |
Cole Waddell, 6 Cary |
85 |
Josh Llames, 8 Barrington Prairie |
Shane McGuine, 7 Lake in the Hills Marlowe |
Masson Schrafel, 6 Crystal Lake Lundahl |
Connor Hastings, 7 Cary |
90 |
Adrian Magana, 8 Cary |
Jake O'Donnell, 8 Barrington Prairie |
Ramiro Rendon, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Brady Wright, 7 Barrington Prairie |
95 |
Neel Talpallikar, 7 Barrington Prairie |
Phillip Mantansky, 7 Barrington Prairie |
Holden Boone, 6 Cary |
Jesse Thompson, 7 Cary |
100 |
Alex Napientek, 7 Algonquin Heineman |
Gourav Pal, 8 Barrington Prairie |
Caden Smith, 6 Barrington Station |
Silas Oberholtzer, 6 Barrington Station |
105 |
Adam Pena, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Dylan Melco, 7 Algonquin Heineman |
Zyon Schlee, 8 Algonquin Heineman |
Hayden Kinton, 8 Barrington Prairie |
112 |
Josh Wright, 8 Barrington Prairie |
Greco Rendon, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Hersh Suthar, 8 Algonquin Heineman |
Gael Fernandez, 7 Barrington Station |
119 |
Pablo Quiroz, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Alessio Pezzella, 7 Algonquin Heineman |
Max Mendez, 7 Cary |
Aiden Marchese, 7 Barrington Prairie |
126 |
Jon Fier, 8 Barrington Prairie |
Jack Coleman, 8 Algonquin Heineman |
Locke Skoupas, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Lucas Burton, 6 Cary |
135 |
Thomas Burton, 8 Cary |
Dante Joya, 8 Barrington Station |
Ryan Matustik, 8 Algonquin Heineman |
Grant Goss, 8 Barrington Prairie |
145 |
Thaddeus Petrash, 8 Barrington Station |
Adiar Garcia, 8 Barrington Prairie |
Nick D'Angelo, 8 Barrington Prairie |
Diego Aguilera, 8 Barrington Station |
155 |
Pablo Hernandez, 8 Barrington Prairie |
Ayden Salley, 7 Barrington Station |
Aiden Lowell, 8 Crystal Lake Lundahl |
Ryan Wilhusen, 6 Cary |
167 |
Michael Knowles, 7 Crystal Lake Lundahl |
Mark Scroggs, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Andy Tinajero, 6 Cary |
Jose Moreno, 8 Barrington Prairie |
185 |
Ben Wiley, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Aadi Patel, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Justin Ramirez, 7 Cary |
Declan McLaughlin, 8 Crystal Lake Lundahl |
215 |
Boston Bower, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Brian Coles, 8 Cary |
Chris Vierra, 8 Barrington Station |
Robert Dunleavy, 8 Barrington Prairie |
275 |
Markos Mihalopoulos, 7 Lake in the Hills Marlowe |
Nicolas Alicea, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Gael Gonzalez, 6 Cary |
No fourth place |
Sectional B
@ Deer Path Middle School
|
Host: Lake Forest Deer Path
Date: Saturday, March 2, 2019
|
Regional 5 Host: Round Lake Magee |
Team Results |
First Place |
Round Lake Magee |
425 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Israel Ramirez, 6 Round Lake Magee |
Lance Martin, 6 Antioch |
No third place |
No fourth place |
70 |
Dylan Grunwald, 7 Gurnee Woodland |
Jack Menzies, 6 Antioch |
Talon Kruse, 6 Ingleside Big Hollow |
Brandon Ortiz, 6 Round Lake MS |
75 |
Aric Abbott, 5 Ingleside Big Hollow |
Ireland McCain, 6 Round Lake Magee |
Andrew Pancardo, 7 Gurnee Woodland |
Michael Walls, 6 Round Lake Magee |
80 |
Matthew Ayers, 8 Ingleside Big Hollow |
Evan Wickert, 6 Antioch |
Gavyn Agne, 6 Antioch |
Joey Gianneschi, 5 Ingleside Big Hollow |
85 |
Grayson Kongkaeow, 7 Round Lake Magee |
Matthew Warmowski, 6 Ingleside Big Hollow |
Marshaun Washington, 7 Round Lake Magee |
Steve Lopez, 7 Round Lake MS |
90 |
Payton Warden, 7 Ingleside Big Hollow |
Lashawn Johnston, 7 Round Lake Magee |
Blake Zienty, 7 Antioch |
Autumn Turner, 8 Round Lake Magee |
95 |
Julian Gonzales, 6 Round Lake Magee |
Ethan Castillo, 7 Antioch |
Braulio Viveros, 8 Round Lake Magee |
Nathan Streicher, 7 Antioch |
100 |
Ryan Swanson, 7 Antioch |
Victor Salazar, 7 Round Lake Magee |
Ricardo Martinez, 8 Round Lake Magee |
Jamear Vaughn, 8 Round Lake MS |
105 |
Alejandro Cordova, 7 Round Lake Magee |
Aiden Eberman, 6 Antioch |
Evan Onstad, 8 Gurnee Woodland |
Jahveon Reese, 6 Round Lake MS |
112 |
Victor Moreno, 7 Round Lake Magee |
Diego Aguilar, 8 Round Lake MS |
Daniel Morris, 8 Antioch |
Zach Piszkiewicz, 8 Gurnee Woodland |
119 |
Tarion Fullilove, 8 Round Lake Magee |
Josue Orozco, 8 Round Lake Magee |
Antonio Rodriguez, 7 Antioch |
Kevin Jonhson, 6 Round Lake MS |
126 |
Jonathan Kamanda, 8 Round Lake Magee |
Levi Graham, 8 Round Lake Magee |
Eli Bentley, 7 Antioch |
Daniel Currea, 7 Gurnee Woodland |
135 |
Bryan O'Connor, 8 Round Lake MS |
Nate Thap, 8 Round Lake Magee |
Nathien Guerra, 7 Round Lake MS |
Kevin Tellez, 8 Round Lake Magee |
145 |
Isaiah Patino, 8 Gurnee Woodland |
Juan Guzman, 8 Round Lake Magee |
Izzy Estrada, 8 Round Lake Magee |
Austin Gonzalez, 7 Antioch |
155 |
Seth Gomez, 8 Antioch |
Zac Brogdon, 8 Round Lake Magee |
William Cole, 6 Round Lake Magee |
Dallas Ryan, 8 Round Lake MS |
167 |
Donald Carson, 8 Antioch |
James Kasprzak, 7 Antioch |
Allan Wiesner, 6 Round Lake MS |
No fourth place |
185 |
Logan Angus, 8 Antioch |
Josh Sanchez, 8 Antioch |
Edgar Lopez, 8 Round Lake Magee |
Juan Pablo Vargas, 6 Gurnee Woodland |
215 |
Hayden Butenschoen, 8 Antioch |
Nate Hernandez, 6 Gurnee Woodland |
Alphonzo Murphy, 8 Round Lake MS |
Daniel Garcia, 8 Round Lake Magee |
275 |
Ivan Hernandez, 8 Ingleside Big Hollow |
Israel Alba, 8 Round Lake Magee |
Billy Thompson, 6 Round Lake Magee |
No fourth place |
Regional 6 Host: Vernon Hills Hawthorn North |
Team Results |
First Place |
Libertyville Highland MS |
294 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Pablo Beccerra, 5 Vernon Hills Hawthorn South |
Waide Moravek, 6 Libertyville Highland MS |
Tommy Demetrio, 5 Lake Forest Deer Path |
No fourth place |
70 |
Andrew Chamkin, 7 Lincolnshire Daniel Wright |
Andrew Slago, 6 Libertyville Highland MS |
Henry Mulliken, 5 Lake Forest Deer Path |
Trevor Mazzei, 7 Libertyville Highland MS |
75 |
Julian Olenick, 8 Lake Forest Deer Path |
Tyler Reiff, 6 Lincolnshire Daniel Wright |
Billy Kaprosy, 6 Vernon Hills Hawthorn South |
No fourth place |
80 |
Luke Berktold, 7 Vernon Hills Hawthorn North |
Bobby Biddle, 8 Lake Forest Deer Path |
No third place |
No fourth place |
85 |
Tommy Buenik, 6 Libertyville Highland MS |
Seth Digby, 7 Lake Forest Deer Path |
Jordan Sonan Hale, 6 Vernon Hills Hawthorn North |
Matthew Qualich, 7 Lincolnshire Daniel Wright |
90 |
Dylan Moncayo, 7 Vernon Hills Hawthorn South |
Jae Martinez, 6 Lake Forest Deer Path |
Jack Hegwood, 7 Libertyville Highland MS |
Jack Lewis, 5 Lake Forest Deer Path |
95 |
Connor Heraty, 6 Libertyville Highland MS |
Miguel Dominguez, 8 Vernon Hills Hawthorn North |
Hugh Lewis, 8 Lake Forest Deer Path |
Bryce Dusault, 6 Libertyville Highland MS |
100 |
Diego Marquez, 8 Lake Forest Deer Path |
Josh Zimring, 8 Lincolnshire Daniel Wright |
Giacomo Urso, 7 Vernon Hills Hawthorn North |
Lucas Booy, 7 Vernon Hills Hawthorn North |
105 |
Jack McGowean, 7 Vernon Hills Hawthorn North |
Brett Lieding, 8 Libertyville Highland MS |
Colin Burton, 8 Lake Forest Deer Path |
Parker Lewis, 7 Lincolnshire Daniel Wright |
112 |
Charlie Clark, 7 Libertyville Highland MS |
Owen McGrory, 7 Libertyville Highland MS |
Alex Lopez, 7 Vernon Hills Hawthorn North |
No fourth place |
119 |
Logan Sticklen, 8 Libertyville Highland MS |
Ruslan Martin, 6 Lake Forest Deer Path |
Logan Scherk , 7 Vernon Hills Hawthorn South |
Christian Ragsdale, 5 Lake Forest Deer Path |
126 |
Cole Matulenko, 8 Libertyville Highland MS |
Jack Viets, 7 Vernon Hills Hawthorn South |
Collin Scarpino, 8 Vernon Hills Hawthorn North |
Pedro Beccerra , 7 Vernon Hills Hawthorn South |
135 |
Austin Gomez, 8 Libertyville Highland MS |
Charlie True, 8 Libertyville Highland MS |
Eli Stienbacker, 8 Lake Forest Deer Path |
Joe Lowe, 8 Vernon Hills Hawthorn South |
145 |
Kevin Halley, 8 Vernon Hills Hawthorn South |
Anothoy Escobar, 7 Vernon Hills Hawthorn South |
Luka Batinovic, 8 Libertyville Highland MS |
No fourth place |
155 |
Matt Drumke, 8 Vernon Hills Hawthorn North |
Abisai Hernandez, 6 Vernon Hills Hawthorn North |
Ryan Quigley, 8 Lake Forest Deer Path |
No fourth place |
167 |
Derek Ocampo, 7 Vernon Hills Hawthorn North |
Damian Almanza , 7 Vernon Hills Hawthorn South |
No third place |
No fourth place |
185 |
Sebastian Dalsgaard, 8 Libertyville Highland MS |
Fidel Juarez, 7 Vernon Hills Hawthorn North |
Paulius Valisus, 8 Vernon Hills Hawthorn North |
No fourth place |
215 |
Caleb Christensen, 8 Libertyville Highland MS |
Max Accetture, 8 Vernon Hills Hawthorn South |
No third place |
No fourth place |
275 |
Nawful Ghouri, 8 Libertyville Highland MS |
Jackson Gurvis, 7 Vernon Hills Hawthorn North |
No third place |
No fourth place |
Regional 7 Host: Grayslake |
Team Results |
First Place |
Lake Zurich South |
397 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Vince Demarco, 5 Grayslake |
Chappel Craigen, 5 Mundelein West Oak |
Brian Duese, 6 Lake Zurich South |
James Sanks, 7 Wauconda |
70 |
Hunter Barrettsmith, 6 Grayslake |
Gage Klee, 5 Lake Zurich North |
A.J. Eisenberg, 5 Grayslake |
No fourth place |
75 |
Josue Bello, 6 Mundelein West Oak |
Andrew Troekurov, 6 Grayslake |
Kevin Sanks, 7 Wauconda |
No fourth place |
80 |
Charlie Benigni, 7 Lake Zurich South |
Alex Kahler, 7 Lake Zurich North |
Lucas Galdine, 7 Wauconda |
Tony Barnett, 7 Lake Zurich South |
85 |
Bryce Durlacher, 8 Mundelein West Oak |
Anthony Alanis, 7 Grayslake |
Cooper Daun, 7 Wauconda |
Jack Lemperis, 8 Lake Zurich South |
90 |
Tyler Weidman, 7 Grayslake |
Ethan Thomas, 7 Mundelein West Oak |
Bryce Erkman, 5 Lake Zurich South |
Marc Maccormac, 5 Lake Zurich North |
95 |
Everett Ciezak, 6 Mundelein West Oak |
Logan Andrews, 7 Wauconda |
Max Feldman, 8 Lake Zurich South |
Arty Varfi, 6 Lake Zurich South |
100 |
Santiago Gonzalez, 8 Long Grove Woodlawn |
Michael Jefferson, 8 Grayslake |
Richard Suvi, 7 Lake Zurich North |
Tallon Smith, 7 Lake Zurich North |
105 |
Caden Smith, 8 Grayslake |
Tyler Erkman, 8 Lake Zurich South |
Ethan Manning, 7 Lake Zurich North |
Da'Shawn Brown, 8 Grayslake |
112 |
Scott Busse, 8 Lake Zurich South |
Colin Kornit, 8 Grayslake |
Andrew Catsaros, 7 Lake Zurich South |
Landen Vargas, 5 Grayslake |
119 |
Ashton Gondeck, 8 Lake Zurich North |
Aidan Foley, 8 Lake Zurich South |
Jonathan Han, 8 Lake Zurich South |
Rocco Wells, 7 Long Grove Woodlawn |
126 |
Aaron Cramer, 8 Grayslake |
Gent Varfi, 8 Lake Zurich South |
Jack Fostiak, 8 Wauconda |
Aidan Pogue, 8 Grayslake |
135 |
Aiden Enters, 8 Lake Zurich North |
Hanif Sahabi, 8 Grayslake |
Lincoln Adams, 7 Lake Zurich South |
Emiliano Arellano, 8 Lake Zurich South |
145 |
Nolan Schuetz, 8 Lake Zurich North |
Thomas Schoolman, 8 Long Grove Woodlawn |
Aj Baldaccini, 8 Lake Zurich South |
Mike Feldman, 8 Lake Zurich South |
155 |
Matt Luby, 8 Lake Zurich South |
Rocco Bowser, 8 Grayslake |
Collin Byrne, 8 Lake Zurich South |
Ty Murray, 8 Mundelein West Oak |
167 |
Jim Strojny, 8 Lake Zurich South |
Jonathan Kopsian, 8 Lake Zurich South |
Robert Devlin, 7 Grayslake |
Morgan Bernstein, 6 Grayslake |
185 |
Thomas Metz, 8 Lake Zurich North |
Rich Marmol, 8 Lake Zurich South |
Katimahmud Goldsmith, 7 Grayslake |
Casper Kawalec, 8 Lake Zurich North |
215 |
Anthony Cardenas, 8 Lake Zurich South |
Jack Turner, 8 Lake Zurich North |
Dallas Dinkla, 8 Grayslake |
Eddy Debeor, 8 Grayslake |
275 |
Matt Shannon, 8 Lake Zurich South |
No second place |
No third place |
No fourth place |
Regional 8 Host: Highland Park Northwood |
Team Results |
First Place |
Buffalo Grove Cooper |
289 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
No first place |
No second place |
No third place |
No fourth place |
70 |
Hazael Sierra, 6 Wheeling Holmes |
Michael Schick, 7 Northbrook Maple |
Ayush Bajaj, 6 Buffalo Grove Aptakisic |
No fourth place |
75 |
Sam Diaz, 8 Northbrook Maple |
Cesar Villa, 6 Wheeling Holmes |
Shaunak Sahasrabudhe, 5 Buffalo Grove Aptakisic |
Brody Schultz, 6 Highland Park Northwood |
80 |
Max Brown, 7 Northbrook Maple |
Max Turner, 7 Buffalo Grove Cooper |
Sam Kalmin, 6 Highland Park Northwood |
Pablo Campa, 7 Buffalo Grove Cooper |
85 |
Alex Gancarczyk, 8 Buffalo Grove Cooper |
Daniel Kramer, 8 Northbrook Maple |
Anthony Pacheco, 7 Wheeling Holmes |
Ian Buduan, 7 Highland Park Northwood |
90 |
Massey Odiotti, 8 Northbrook Maple |
Nathan Ferrari, 6 Highland Park Northwood |
Ramon Cruz, 8 Wheeling Holmes |
Isaac Fayer, 5 Buffalo Grove Aptakisic |
95 |
Isaac Wilson, 8 Buffalo Grove Cooper |
Daniel Diaz, 8 Buffalo Grove Cooper |
Jacob Cramer, 7 Northbrook Maple |
Chris Scavo, 6 Highland Park Northwood |
100 |
Marcus Santos, 8 Northbrook Maple |
Rudy Chairez, 8 Buffalo Grove Cooper |
Krystian Lekienta, 7 Wheeling Holmes |
Dmitry Derb, 7 Highland Park Northwood |
105 |
Martin Carvajal, 8 Wheeling Holmes |
Jake Youkhanna, 8 Buffalo Grove Aptakisic |
Angel Zeferino, 8 Highland Park Northwood |
Jonah Pomerantz, 7 Buffalo Grove Cooper |
112 |
Angel Alvarez, 8 Buffalo Grove Cooper |
Eli Moore, 6 Highland Park Northwood |
Esteban Delgado, 7 Buffalo Grove Cooper |
Gurshaan Sohi, 6 Buffalo Grove Aptakisic |
119 |
Nikko Rosenbloom, 7 Highland Park Northwood |
Andrew Ragulin, 7 Buffalo Grove Aptakisic |
Dilshod Sultonov, 8 Buffalo Grove Cooper |
Jack Bobula, 5 Northbrook Maple |
126 |
Carlos Avellan, 8 Buffalo Grove Cooper |
Ilya Rivkin, 8 Highland Park Northwood |
Richie Gueorguiev, 7 Buffalo Grove Aptakisic |
Ulises Hernandez, 8 Northbrook Maple |
135 |
Cesar Borovikov, 8 Highland Park Northwood |
Diego Giles, 8 Wheeling Holmes |
Ian Garcia, 7 Buffalo Grove Cooper |
No fourth place |
145 |
Daniel Tabatskiy, 8 Buffalo Grove Cooper |
Rafael Aguilera, 7 Wheeling London |
David Brumer, 7 Buffalo Grove Aptakisic |
Dj Robinson, 8 Highland Park Northwood |
155 |
Jacques Marks, 8 Highland Park Northwood |
Justin Soto, 8 Buffalo Grove Cooper |
Danny Alfaro, 7 Wheeling London |
Erik Giron, 8 Wheeling Holmes |
167 |
Aiden Cohen, 8 Highland Park Northwood |
Simon Micula, 8 Wheeling London |
Jorge Zuniga, 7 Buffalo Grove Cooper |
Miguel Guerrero, 7 Wheeling London |
185 |
Ben Krueger, 8 Wheeling London |
Matthew Gerdes, 8 Buffalo Grove Cooper |
Hardadar Singh, 6 Buffalo Grove Cooper |
No fourth place |
215 |
Christian Glowa, 8 Wheeling London |
Adam Adey, 8 Highland Park Northwood |
Leo Arroyo, 8 Wheeling London |
No fourth place |
275 |
Eric Caixba, 8 Wheeling Holmes |
Adan Mata, 8 Wheeling Holmes |
Angel Mendoza, 7 Wheeling London |
No fourth place |
Sectional C
@ Lincoln-Way East High School
|
Host: New Lenox Liberty
Date: Saturday, March 2, 2019
|
Regional 9 Host: Glen Ellyn Hadley |
Team Results |
First Place |
Glen Ellyn Hadley |
396 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Ronin Umali, 6 Mt. Prospect Lincoln |
Carson Prunty, 6 Glen Ellyn Hadley |
Riddick Variano, 6 Arlington Heights Thomas |
Jaden Quito, 6 Glendale Heights Glenside |
70 |
Finn Naughton, 5 Wilmette JHS |
Cameron Lipton, 7 Arlington Heights Thomas |
Henry Wilt, 6 Arlington Heights Thomas |
Connor Sullivan, 5 Wilmette JHS |
75 |
Alejandro Aranda, 5 Glendale Heights Glenside |
Cole Bielecki, 6 Mt. Prospect Lincoln |
Timmy Flynn, 6 Mt. Prospect Lincoln |
Jakub Kielczewski, 8 Arlington Heights Thomas |
80 |
Joel Muehlenbeck, 8 Mt. Prospect Lincoln |
Ulises Rosas, 6 Glendale Heights Glenside |
Cody Bochenski, 5 Glen Ellyn Hadley |
Jacob Hanson, 7 Arlington Heights Thomas |
85 |
Tagg Miller, 6 Wilmette JHS |
Jackson Allen, 7 Glen Ellyn Hadley |
Anthony Plaza, 7 Glen Ellyn Hadley |
Giorgio Difalco, 7 Arlington Heights Thomas |
90 |
Kenichi Nguyen, 8 Mt. Prospect Lincoln |
Braeden Towle, 8 Arlington Heights Thomas |
Carlos Camara, 7 Glen Ellyn Hadley |
Micah Eickbush, 6 Wilmette JHS |
95 |
Jesus Avila, 8 Glendale Heights Glenside |
Sobir Ozodov, 7 Glen Ellyn Hadley |
Anthony Siciliano, 7 Arlington Heights Thomas |
Jacob Catelain, 7 Arlington Heights Thomas |
100 |
Osmany Martinez, 8 Glendale Heights Glenside |
David Rodriguez, 8 Arlington Heights Thomas |
Luke Jacobsen, 8 Mt. Prospect Lincoln |
Eugene Choi, 7 Arlington Heights Thomas |
105 |
Jacob Lachs, 8 Glen Ellyn Hadley |
Eli Polacek, 8 Wilmette JHS |
Kaden Cullen, 8 Glen Ellyn Hadley |
Teddy Braun, 8 Arlington Heights Thomas |
112 |
Damien Puma, 8 Mt. Prospect Lincoln |
Tony Shadid, 7 Glen Ellyn Hadley |
Jonathan Thomas, 7 Glen Ellyn Hadley |
Adrian Soto, 7 Glendale Heights Glenside |
119 |
Trevor Skoda, 8 Glendale Heights Glenside |
Tommy Spiegelman, 8 Arlington Heights Thomas |
Parker Sena, 8 Arlington Heights Thomas |
Ben Chejfec, 8 Glen Ellyn Hadley |
126 |
Nathan Lopez, 8 Mt. Prospect Lincoln |
Saif Dhatwani, 8 Glen Ellyn Hadley |
Eric Dare, 8 Glen Ellyn Hadley |
Conor Mitchell, 8 Mt. Prospect Lincoln |
135 |
Ryan Odiet, 8 Glen Ellyn Hadley |
Ivan Liu, 8 Mt. Prospect Lincoln |
Froylan Alonso, 8 Arlington Heights Thomas |
Christian Nesslar, 7 Glen Ellyn Hadley |
145 |
Sasha Boulton, 7 Glen Ellyn Hadley |
Emilio Rodriguez, 8 Arlington Heights Thomas |
Rustic Boulton, 8 Glen Ellyn Hadley |
Julianna Conroy, 8 Arlington Heights Thomas |
155 |
Anthony Cambria, 7 Arlington Heights Thomas |
Brian Chavez, 8 Glendale Heights Glenside |
Alberto Galvez, 7 Glendale Heights Glenside |
Jayden Salazar, 6 Wilmette JHS |
167 |
Emir Paniagua, 8 Glendale Heights Glenside |
Connor Cambria, 7 Arlington Heights Thomas |
Vivian Kowalczyk, 7 Mt. Prospect Lincoln |
No fourth place |
185 |
Ty Stringer, 7 Wilmette JHS |
Michael Matuszak, 7 Mt. Prospect Lincoln |
Gio Escobar, 8 Glendale Heights Glenside |
Suryansh Dasgupta, 8 Arlington Heights Thomas |
215 |
Will Clements, 8 Glen Ellyn Hadley |
Dae Lee, 7 Wilmette JHS |
No third place |
No fourth place |
275 |
Chris Terek, 8 Glen Ellyn Hadley |
Jose Bahena-Lopez, 8 Arlington Heights Thomas |
Elijah Rosales, 7 Glendale Heights Glenside |
No fourth place |
Regional 10 Host: Homer Glen Homer |
Team Results |
First Place |
Homer Glen Homer |
436 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Timmy O'Connor, 6 Homer Glen Homer |
Charlie Spatz, 6 Homer Glen Homer |
Tevor Dinaso, 5 Woodridge Jefferson |
Micheal Swan, 6 Bolingbrook Jane Addams |
70 |
Matt Giorgetti, 6 Homer Glen Homer |
Anthony Polselli, 6 Homer Glen Homer |
Derek Ruffin, 7 Bolingbrook Jane Addams |
Caden Chiarelli, 5 Woodridge Jefferson |
75 |
Chris Miller, 5 Homer Glen Homer |
Brian Farley, 7 Romeoville Lukancic |
Trevor Wardlow, 6 Bolingbrook Jane Addams |
Dom Vukobratovich, 6 Homer Glen Homer |
80 |
Payton Roberson, 6 Homer Glen Homer |
Danny Stevens, 7 Homer Glen Homer |
Greyson McDonald, 7 Romeoville Lukancic |
Tyler Tiangco, 6 Woodridge Jefferson |
85 |
Ben Markham, 8 Homer Glen Homer |
Drew Silzer, 5 Homer Glen Homer |
Aex Bahena, 7 Romeoville Lukancic |
Gerardo Deanda, 8 Woodridge Jefferson |
90 |
Max Knezevich, 7 Homer Glen Homer |
Matt Connelly, 8 Homer Glen Homer |
Miguel Castaneda, 7 Woodridge Jefferson |
Dylen Unverzagt, 5 Romeoville Lukancic |
95 |
Jad Alwawi, 8 Homer Glen Homer |
Kaden McShaw, 8 Romeoville Lukancic |
Robert Vukobratovich, 8 Homer Glen Homer |
No fourth place |
100 |
Logan Kaminski, 8 Homer Glen Homer |
Sean Sanchez, 8 Woodridge Jefferson |
Mason Gougis, 7 Romeoville Lukancic |
Maximo Venagas, 6 Romeoville Lukancic |
105 |
Tommy Drogemuller, 7 Homer Glen Homer |
Kerlos Tawadros, 7 Woodridge Jefferson |
Joey Zipperich, 7 Romeoville Lukancic |
Eli Wellman, 8 Homer Glen Homer |
112 |
Luke Swan, 8 Woodridge Jefferson |
Julius Wardlow, 8 Bolingbrook Jane Addams |
Jay Walton, 8 Woodridge Jefferson |
Kevin Holland, 7 Homer Glen Homer |
119 |
Lamont Simms, 8 Woodridge Jefferson |
Exadrian Munoz, 6 Bolingbrook Humphrey |
Adrian Garcia, 8 Romeoville Lukancic |
Eddie Rasp, 6 Homer Glen Homer |
126 |
Joe Chiarelli, 8 Woodridge Jefferson |
Josh Carli, 8 Romeoville Lukancic |
Matt Lapacek, 7 Woodridge Jefferson |
Mike Burgoon, 8 Homer Glen Homer |
135 |
Sergio Gutierrez, 8 Bolingbrook Jane Addams |
Donavin Fulce-Noah, 8 Woodridge Jefferson |
Nathan Hernandez, 8 Romeoville Lukancic |
Sean Marshall, 8 Homer Glen Homer |
145 |
Aidan Nolting, 8 Homer Glen Homer |
Josh Miller, 8 Woodridge Jefferson |
Alec Robinson, 8 Bolingbrook Jane Addams |
Bryan Doyle, 8 Romeoville Lukancic |
155 |
Keandre Miles, 8 Woodridge Jefferson |
Khalil Manasra, 8 Homer Glen Homer |
Deon Davis, 7 Woodridge Jefferson |
Michael Martinez, 7 Bolingbrook Jane Addams |
167 |
Ben Bielawski, 8 Woodridge Jefferson |
Jacob Matlock, 7 Bolingbrook Jane Addams |
Mofeed Al-Torkmani, 8 Woodridge Jefferson |
No fourth place |
185 |
Joe Genna, 8 Woodridge Jefferson |
Brett McIntosh, 8 Romeoville Lukancic |
Daniel Taylor, 7 Lemont Old Quarry |
Kirollos Samir, 8 Woodridge Jefferson |
215 |
Hamzah Sayyed, 8 Woodridge Jefferson |
Rocco Rigoni, 8 Homer Glen Homer |
Imanol Diaz, 8 Romeoville Lukancic |
David Ingram, 8 Bolingbrook Humphrey |
275 |
Isaac Amoh, 7 Bolingbrook Jane Addams |
Christos Alexandros, 7 Homer Glen Homer |
Joel Abarca-Munoz, 8 Woodridge Jefferson |
Efrain Flores, 8 Woodridge Jefferson |
Regional 11 Host: Shorewood Troy |
Team Results |
First Place |
Shorewood Troy |
453 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Ivan Munoz, 7 Ottawa Shepherd |
Carter Skoff, 5 Morris GS |
Branden Anderson, 6 Morris GS |
Keegan Alvarez, 6 Shorewood Troy |
70 |
Noah Avina, 6 Shorewood Troy |
Owen Sater, 5 Morris GS |
Julian Myrick, 7 Bolingbrook Brooks |
Caiden Koerner, 6 Shorewood Troy |
75 |
Kazden Klinker, 5 Morris GS |
Jonah Maldonado, 6 Shorewood Troy |
Justin Boettger, 7 Shorewood Troy |
Ty Couch, 6 Minooka |
80 |
Ian Wills, 6 Morris GS |
Joseph Boettger, 7 Shorewood Troy |
Tyler Sternstein, 6 Bolingbrook Brooks |
Cade Horvath, 6 Shorewood Troy |
85 |
Diego Segura, 5 Bolingbrook Brooks |
Casey Kammerer, 7 Ottawa Shepherd |
Aiden Grembowicz, 6 Shorewood Troy |
Adrian Hernandez, 6 Shorewood Troy |
90 |
Jeremiah Moton, 8 Bolingbrook Brooks |
Janick Schwab, 7 Shorewood Troy |
Colin Morgan, 6 Shorewood Troy |
Trevor Zawlocki, 7 Yorkville |
95 |
Jayden Groner, 7 Shorewood Troy |
Colin Flynn, 8 Shorewood Troy |
Connor Capp, 6 Bolingbrook Brooks |
Israel Acosta, 7 Bolingbrook Brooks |
100 |
Zach Meza, 7 Shorewood Troy |
Jason Duy, 5 Minooka |
Diego Rodriguez, 6 Bolingbrook Brooks |
Vinny Lukas, 7 Shorewood Troy |
105 |
Cale Stonitsch, 7 Shorewood Troy |
Tyler Semlar, 7 Morris GS |
Lukas Shipla, 7 Minooka |
Tyler Pointer, 8 Minooka |
112 |
Gavin Garcia, 7 Shorewood Troy |
Andrew Forillo, 8 Minooka |
Romeo Grembowicz, 8 Shorewood Troy |
John Carens, 7 Bolingbrook Brooks |
119 |
Brandon Krier, 8 Minooka |
Brody Williams, 8 Yorkville |
Austin Perella, 8 Shorewood Troy |
Cameron Skoff, 8 Morris GS |
126 |
Carter Goolsby, 8 Ottawa Shepherd |
Nico Ronchetti, 6 Shorewood Troy |
Darian Arteaga, 7 Shorewood Troy |
Hunter Coons, 7 Minooka |
135 |
Demetrius Deshazer, 8 Minooka |
Nijee Harris, 8 Shorewood Troy |
Ethan Cela, 8 Ottawa Shepherd |
Tyler Enzcur, 8 Yorkville |
145 |
Janusz Pierscionek, 8 Shorewood Troy |
Tyler Koulis, 8 Shorewood Troy |
Matthew Murphy, 8 Minooka |
Charles Medrow, 8 Ottawa Shepherd |
155 |
Austin Davis, 8 Shorewood Troy |
Christian Sticklen, 8 Shorewood Troy |
Gino Fascetta, 8 Ottawa Shepherd |
Gabriel Magruder, 8 Minooka |
167 |
Carnell Walls, 8 Yorkville |
Alexander Vaughn, 8 Minooka |
Justin Gutierrez, 8 Ottawa Shepherd |
Cortez Rice, 7 Morris GS |
185 |
Brady Brown, 7 Morris GS |
Ryan Wilson, 7 Ottawa Shepherd |
Savion Long, 8 Shorewood Troy |
Xavier Long, 8 Shorewood Troy |
215 |
Wyatt Schmitt, 7 Shorewood Troy |
Juels Walker, 6 Bolingbrook Brooks |
Liam Daugherty, 8 Minooka |
Jacob Nelson, 8 Shorewood Troy |
275 |
Sean Tadel, 7 Minooka |
Robert Rutherford, 8 Ottawa Shepherd |
No third place |
No fourth place |
Regional 12 Host: New Lenox Liberty |
Team Results |
First Place |
New Lenox Liberty |
372 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Michael Heimberg, 5 New Lenox Liberty |
Sam Gade, 7 Frankfort Hickory Creek |
Keenan Pralle, 5 Bradley Central |
Carter Schoiber, 5 Bradley Central |
70 |
Tate McCord, 6 Bradley Central |
Liam Doyle, 5 New Lenox Liberty |
Gabriel Gonzalez, 6 Joliet Hufford |
Carter Quigley, 5 Bradley Central |
75 |
Lymon Jackson, 7 Bradley Central |
Nathan Knowlton, 8 New Lenox Liberty |
Ezekiel Sherrod, 5 Bradley Central |
Jayden Poplawski, 6 Joliet Hufford |
80 |
Ethan Spacht, 8 Bradley Central |
Sam Ronspies, 7 New Lenox Liberty |
Zach Miller, 7 Frankfort Hickory Creek |
Peter Dallas, 8 Joliet Hufford |
85 |
Ameer Alamawi, 7 New Lenox Liberty |
Jackson Zaeske, 6 Frankfort Hickory Creek |
Levi Greenlee, 8 Bradley Central |
Josh Cole, 7 Bradley Central |
90 |
Chase Galloway, 6 Bradley Central |
Jack Owenby, 6 Bradley Central |
Joseph Grasso, 7 Joliet Hufford |
Xavier Holmes, 6 Joliet Hufford |
95 |
Tyler Mansker, 8 New Lenox Liberty |
Dane Hagen, 8 New Lenox Liberty |
Lane Williams, 8 Frankfort Hickory Creek |
Blake Fries, 8 Frankfort Hickory Creek |
100 |
Kristian Meloy, 7 New Lenox Liberty |
Dylan Pangrazio, 7 Joliet Hufford |
Kyler Pralle, 8 Bradley Central |
Ignacio Cerritos, 7 Joliet Gompers |
105 |
Michael Olson, 8 New Lenox Liberty |
Ryan Mackowiak, 7 New Lenox Liberty |
Jimmy Curtin, 8 Frankfort Hickory Creek |
George Kekatos, 8 Frankfort Hickory Creek |
112 |
Ari Zaeske, 8 Frankfort Hickory Creek |
Keston Cohn, 7 New Lenox Liberty |
Zach Anderson, 7 Bradley Central |
Nolan Cannon, 7 New Lenox Liberty |
119 |
Taylor Eggert, 8 New Lenox Liberty |
Thomas Caraker, 8 Bradley Central |
Vinnie Pinto, 8 Frankfort Hickory Creek |
Ja'Marius Gardner-Harris, 7 Kankakee JHS |
126 |
A.J. Mancilla, 7 Bradley Central |
Alan Thorne, 8 New Lenox Liberty |
James Kwiecinski, 8 Frankfort Hickory Creek |
Quinn Pottinger, 8 New Lenox Liberty |
135 |
Devin Swidergal, 8 New Lenox Liberty |
Miguel Mendoza, 8 Kankakee JHS |
Reynaldo Gonzalez, 8 Joliet Hufford |
Dominick Pangrazio, 8 Joliet Hufford |
145 |
Zach Lamonto, 8 Frankfort Hickory Creek |
Ethan Jedlowski, 8 Frankfort Hickory Creek |
Aiden Plumley, 8 Bradley Central |
Nick Slager, 8 Bradley Central |
155 |
Charlie Nevinger, 8 Frankfort Hickory Creek |
Jayden Smith, 8 Bradley Central |
Antonio Jones, 8 Kankakee JHS |
Joe Kingsbury, 8 Frankfort Hickory Creek |
167 |
David Wuske, 7 Frankfort Hickory Creek |
Ernesto Guzman, 8 Kankakee JHS |
Michael Bylaitis, 7 New Lenox Liberty |
Quincy Burke, 8 Kankakee JHS |
185 |
Matt Kingsbury, 8 Frankfort Hickory Creek |
Nasir Smith, 8 Kankakee JHS |
Raymundo Jimenez, 8 Kankakee JHS |
Adrian Zamudio, 7 Joliet Gompers |
215 |
Colin Foy, 7 Bradley Central |
Gavin Hynes, 7 New Lenox Liberty |
Erick Valdez, 7 Kankakee JHS |
Antonio Saldivar, 7 Bradley Central |
275 |
Austin Frederiksen, 8 New Lenox Liberty |
John Hackett, 8 Frankfort Hickory Creek |
Nate Carlson, 8 Bradley Central |
Chris Lanham, 5 Bradley Central |
Sectional D
@ Jacksonville High School Bowl
|
Host: Jacksonville MS
Date: Saturday, March 2, 2019
|
Regional 13 Host: Rock Island Washington |
Team Results |
First Place |
Rock Island Washington |
406 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Devon Jones, 6 Moline Wilson |
Kershaun Gay, 8 Rock Island Washington |
Kameron Gay, 8 Rock Island Washington |
No fourth place |
70 |
Alex Burkeybile, 7 Moline Wilson |
Andrew Day, 7 Rock Island Washington |
No third place |
No fourth place |
75 |
Truth Vesey, 7 Rock Island Washington |
Omar Gutierrez, 7 Moline Wilson |
Avionne Butler, 7 Galesburg Churchill |
Brandon Debus, 7 Rock Island Washington |
80 |
Tim Sebastian, 6 Geneseo MS |
Dylan Gehl, 6 Geneseo MS |
Isaac Admire, 7 Galesburg Churchill |
No fourth place |
85 |
Samuel Niyonkuru, 8 Rock Island Washington |
Hunter Toye, 7 Moline Wilson |
Jameson Dickerson, 6 Galesburg Churchill |
No fourth place |
90 |
Gauge Shipp, 7 Galesburg Churchill |
Bennett Kreiner, 8 Geneseo MS |
Jordan Bowling, 8 Rock Island Washington |
Michael Mitchell, 7 Rock Island Washington |
95 |
Daniel McGhee, 7 Rock Island Washington |
Cooper Schaad, 7 Geneseo MS |
Aleo Battie, 8 Rock Island Washington |
Aiden Yeutson, 6 Galesburg Churchill |
100 |
Tyler Barbee, 8 Rock Island Washington |
Cael Hessler, 8 Geneseo MS |
Conner Catour, 8 Moline Wilson |
Jack Snyder, 8 Geneseo MS |
105 |
Amare Overton, 7 Rock Island Washington |
Zander Ealy, 7 Moline John Deere |
Rocky Almandarez, 7 Galesburg Churchill |
Mason Myers, 8 Moline Wilson |
112 |
Aven Monaghan, 6 Rock Island Washington |
Grant Sibley, 8 Moline John Deere |
Dj McDonald, 8 Rock Island Washington |
Cole Stewart, 8 Moline Wilson |
119 |
Jesus Alba, 8 Rock Island Washington |
Caije Chaffee, 8 Moline Wilson |
Tyler Gehl, 8 Geneseo MS |
Jacob Tolle, 7 Galesburg Churchill |
126 |
Lajaden Miller, 8 Rock Island Washington |
Parker Espe, 8 Geneseo MS |
Max Martinez, 8 Galesburg Churchill |
Jayden Kerr, 7 Rock Island Washington |
135 |
Conner Diiulio, 7 Rock Island Washington |
Abdoula Gountandi, 8 Moline Wilson |
Pablo Perez, 7 Moline John Deere |
Liam Wren, 8 Rock Island Washington |
145 |
Deavione Parker, 8 Moline John Deere |
Christian Raya, 8 Moline John Deere |
Landon Shoemaker, 8 Geneseo MS |
Jaquez Smith, 8 Rock Island Washington |
155 |
Mason Woods, 8 Moline John Deere |
Demarcus Wisdom, 8 Geneseo MS |
Dennis Thompson, 8 Geneseo MS |
Bryce Lowry, 8 Rock Island Washington |
167 |
Emilio Torres, 8 Galesburg Churchill |
Ian Leetch, 8 Geneseo MS |
Andrew Marquez, 7 Rock Island Washington |
Maverick Kindred, 7 Rock Island Washington |
185 |
Steven Marquez, 8 Rock Island Washington |
Conner Helke, 8 Geneseo MS |
Kyle Guy, 8 Rock Island Washington |
John Snyder, 8 Geneseo MS |
215 |
Trystan Duyvejonck, 8 Moline John Deere |
Tim Stohl, 8 Geneseo MS |
Nathan Parker, 8 Moline Wilson |
Roger Lyall, 8 Moline Wilson |
275 |
Caleb Singleton, 8 Moline Wilson |
Cencer Ramirez, 8 Rock Island Washington |
Levi Neumann, 8 Geneseo MS |
No fourth place |
Regional 14 Host: Jacksonville MS |
Team Results |
First Place |
Cahokia Wirth |
221 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Haden Hurley, 6 Jacksonville MS |
Aiden Bruce, 6 Cahokia Wirth |
Dionte Scott, 6 Cahokia Wirth |
No fourth place |
70 |
No first place |
No second place |
No third place |
No fourth place |
75 |
Lance Keithley, 8 Quincy |
Mason Thynes, 6 Mascoutah |
Garison Kramer, 6 Mascoutah |
No fourth place |
80 |
Pierce Eddy , 6 Quincy |
Bennett Karr, 6 Jacksonville MS |
Florencio Mallari, 6 Mascoutah |
No fourth place |
85 |
Owen Niemeier, 7 Collinsville |
Nicholas Scott, 7 Cahokia Wirth |
Antwan Baskin, 6 Alton |
Camden Mueller, 7 Mascoutah |
90 |
Dom Deming, 8 Quincy |
Devin Holt, 8 Cahokia Wirth |
Dalton Sweeten, 8 Jacksonville MS |
No fourth place |
95 |
Payton Eddy , 7 Quincy |
Emanuel Morrissette, 7 Alton |
Micheal Cates, 8 Collinsville |
Alexis Seymour, 6 Jacksonville MS |
100 |
Yaveion Freeman, 8 Alton |
Nehemiah Trimble, 7 Cahokia Wirth |
Andrew Nelson, 6 Alton |
Hayden Truax, 8 Collinsville |
105 |
Antoine Phillips, 7 Alton |
Jason Ragland, 8 Alton |
Eric McClland, 8 Quincy |
Nathan Encinas, 7 Mascoutah |
112 |
Santino Robinson, 8 Mascoutah |
Collin Reif, 8 Jacksonville MS |
Elijah Schlessinger, 8 Collinsville |
Antonia Phillips, 8 Alton |
119 |
Nick Deloach Jr, 8 Cahokia Wirth |
Jeremiah Simpson, 7 Cahokia Wirth |
Max Miller, 8 Quincy |
Keaton Wilhelm, 8 Jacksonville MS |
126 |
Jacob Gregory, 8 Collinsville |
Jhalil Rhodes, 8 Alton |
Mason Meyer, 8 Jacksonville MS |
Noah Clinton, 8 Quincy |
135 |
Bryor Newbold, 7 Quincy |
Quelyn Lovekamp, 7 Jacksonville MS |
Izaac Bailey, 8 Collinsville |
Damonte Mosley, 7 Cahokia Wirth |
145 |
Zane Timon, 8 Mascoutah |
Thomas Belt, 8 Cahokia Wirth |
Luca Thies, 8 Jacksonville MS |
Jeremy Richardson, 8 Collinsville |
155 |
Jramuel Holman, 7 Cahokia Wirth |
Aidan Fraas, 8 Jacksonville MS |
Zachary Blaha, 8 Collinsville |
Jacob Rumler, 7 Mascoutah |
167 |
Seth Sorenson, 8 Collinsville |
Gavin Schumacher, 8 Quincy |
Cooper Traylor, 8 Jacksonville MS |
Camaron Sattlefield, 7 Cahokia Wirth |
185 |
Shammond Nichols, 7 Cahokia Wirth |
Daniel Fix, 8 Mascoutah |
Brandon Rudd, 8 Alton |
Oliver Cooley, 7 Jacksonville MS |
215 |
Travion Brown, 7 Cahokia Wirth |
Jaxon Sheets, 8 Alton |
Ryan Mast, 7 Quincy |
Carter Stahl, 8 Mascoutah |
275 |
Berylonte Shegog, 8 Cahokia Wirth |
Anthony Massalone, 8 Alton |
Chris Flachs, 7 Quincy |
Landon Melvin, 8 Quincy |
Regional 15 Host: Chatham Glenwood |
Team Results |
First Place |
Chatham Glenwood |
294 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Tyler Clarke, 6 Chatham Glenwood |
Caden Correll, 6 Normal Chiddix |
Alex Destacio, 7 Chatham Glenwood |
No fourth place |
70 |
Drew Davis, 7 Chatham Glenwood |
Jaxxon Long, 6 Normal Kingsley |
Jack Steinkamp, 5 Chatham Glenwood |
Bryce Hickman, 6 Normal Chiddix |
75 |
Abram Rader, 6 Normal Parkside |
Caleb Lenning, 7 Morton JHS |
Seth Parent, 6 Normal Chiddix |
Kayle Blankenship, 6 Chatham Glenwood |
80 |
Daulton Nunes, 5 Chatham Glenwood |
Payton Ferrill, 8 Morton JHS |
Eric Leonard, 6 Normal Chiddix |
Gabe Teplitz-Crawford, 7 Normal Parkside |
85 |
Hemanth Itte, 7 Normal Chiddix |
Bradyn Whitehead, 7 Normal Parkside |
Owen Ottino, 7 Chatham Glenwood |
Larson Nester, 6 Chatham Glenwood |
90 |
Ben Maduena, 7 Chatham Glenwood |
Braxton Leenerman, 7 Normal Parkside |
Logan Watson, 7 Morton JHS |
Jonah Broughman, 6 Chatham Glenwood |
95 |
Will Naour, 8 Normal Kingsley |
Adam Fuss, 7 Normal Parkside |
Sergio Reyes-Lopez, 7 Normal Chiddix |
Henry Brucker, 7 Normal Kingsley |
100 |
Froylan Racey, 8 Normal Kingsley |
Thomas Vansacik, 8 Chatham Glenwood |
Cody Sears, 8 Normal Kingsley |
Zach Rumps, 7 Normal Parkside |
105 |
Will Sonetz, 8 Normal Parkside |
Cord Pearce, 8 Morton JHS |
Braxton Warren, 7 Chatham Glenwood |
Kaydin Moore, 8 Morton JHS |
112 |
Carl Whitaker, 8 Morton JHS |
Austin Johnston, 8 Normal Kingsley |
Jaxson Blankenship, 8 Chatham Glenwood |
Carter Kendall, 7 Morton JHS |
119 |
Xavier Edwards, 8 Normal Chiddix |
Zach Charlett, 8 Normal Parkside |
Brent England, 8 Morton JHS |
Conner Wagner, 7 Morton JHS |
126 |
Aden Byal, 8 Chatham Glenwood |
Cyrus Muirhead, 8 Normal Chiddix |
Brock Leenerman, 8 Normal Parkside |
Travis Gill, Jr, 8 Normal Kingsley |
135 |
Matthew Marsaglia, 8 Normal Parkside |
Jordan Campbell, 8 Normal Kingsley |
Dionte Smith, 7 Morton JHS |
Max Wiezorek, 6 Chatham Glenwood |
145 |
Caden Regnier, 8 Normal Chiddix |
Brandon Bray, 8 Chatham Glenwood |
Derek Morrison, 8 Morton JHS |
Bryce Bates, 8 Normal Parkside |
155 |
Matthew Hudelson, 8 Normal Chiddix |
Austin Kelley, 8 Normal Parkside |
Wyatt Franklin, 8 Morton JHS |
Chase Grethey, 8 Morton JHS |
167 |
Jaidyn Lee, 8 Chatham Glenwood |
Gage Hutchison, 8 Normal Parkside |
Philip Merrill, 8 Normal Kingsley |
Tyler Rustenmeyer, 8 Normal Chiddix |
185 |
Alex Hamrick, 8 Chatham Glenwood |
Anthoney Deavers, 8 Normal Chiddix |
Ethan Burgund, 8 Normal Parkside |
Kenlon McCall, 8 Normal Kingsley |
215 |
Mark Helm, 7 Chatham Glenwood |
Isaiah Im, 8 Normal Parkside |
Lester Raymond, 8 Normal Chiddix |
Andrew Hummel, 8 Morton JHS |
275 |
Tyler Montgomery, 8 Chatham Glenwood |
Ben Jorczak, 7 Normal Parkside |
Josue Rojas Pena, 8 Normal Kingsley |
No fourth place |
Regional 16 Host: Mahomet-Seymour |
Team Results |
First Place |
Mahomet-Seymour |
342 |
Individual Results |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Jordan Eveland, 6 Mattoon |
Jaiden Smith, 7 Champaign Edison |
Caden Lovins, 7 Bloomington Evans |
Ryan Cooper, 6 Bloomington Evans |
70 |
Camren French, 7 Mattoon |
Camden Heinold, 6 Mahomet-Seymour |
Ryan Baxter, 6 Bloomington Evans |
No fourth place |
75 |
Caden Hatton, 8 Mahomet-Seymour |
Karter Herald, 6 Bloomington JHS |
Dylan Conway, 6 Bloomington Evans |
No fourth place |
80 |
Ethan Warmbir, 8 Bloomington JHS |
Cooper Stengel, 7 Bloomington Evans |
Lucas Alstetter, 7 Mahomet-Seymour |
Clayton Bryant, 7 Mattoon |
85 |
Korbin Bateman, 7 Mattoon |
Blaine Howell, 6 Mattoon |
Mason Rasche, 8 Mahomet-Seymour |
Jarren Frankowiak, 6 Bloomington Evans |
90 |
Ean Freeman, 6 Mattoon |
Nicholas Pianfetti, 8 Champaign Edison |
Ben Capitosti, 6 Mattoon |
Drezzel Manns, 7 Bloomington Evans |
95 |
Peyton Cox, 6 Mahomet-Seymour |
Blaze Holly, 8 Mattoon |
Quentin McMullen, 7 Champaign Edison |
Noah Misukonis, 7 Bloomington JHS |
100 |
Declan Pate, 8 Champaign Edison |
Reese Wilson, 8 Champaign Edison |
Angel Bateson, 8 Bloomington JHS |
Miles Clapp, 7 Mattoon |
105 |
Cale Kimbro, 6 Mattoon |
Maddox Kirts, 7 Bloomington JHS |
Jayvon Irwin, 7 Mahomet-Seymour |
Jackson Eimer, 6 Bloomington Evans |
112 |
Tj Easter, 8 Champaign Edison |
Deangelo Hughey, 7 Mahomet-Seymour |
Luke Ferris, 7 Mattoon |
Theo Ratliff, 8 Mahomet-Seymour |
119 |
Logan Blackburn, 8 Mattoon |
Rylan Richerson, 8 Mahomet-Seymour |
Mitchell Mosbach, 8 Bloomington Evans |
Deandre Hughey, 7 Mahomet-Seymour |
126 |
Brad Schoonover, 8 Mahomet-Seymour |
Geoffrey McGahey, 8 Mattoon |
David Dorsey, 8 Champaign Edison |
Caleb Bundren, 8 Mahomet-Seymour |
135 |
Aidan Blackburn, 7 Mattoon |
Brennan Houser, 8 Mahomet-Seymour |
Asher Kotowski, 8 Champaign Edison |
Henry Wagner, 6 Mahomet-Seymour |
145 |
Leo Meyer, 8 Mattoon |
Nick Harris, 8 Mahomet-Seymour |
Aiden Myers, 7 Bloomington JHS |
Harrison Bradford-Taylor, 8 Bloomington Evans |
155 |
Kyus Root, 8 Mattoon |
Cooper Caraway, 7 Bloomington Evans |
Ryan Yancy, 8 Mahomet-Seymour |
Aiden Donald, 8 Mattoon |
167 |
Colton Crowley, 8 Mahomet-Seymour |
Mason Kissling, 8 Mahomet-Seymour |
Dilon McCarthy - jones, 7 Bloomington JHS |
No fourth place |
185 |
Camden Harms, 8 Mahomet-Seymour |
Miguel Espindola, 7 Bloomington JHS |
Seth Bowers, 8 Champaign Edison |
Jose Vega, 6 Bloomington JHS |
215 |
Mikane Didier, 8 Mahomet-Seymour |
Charlie Campos, 7 Bloomington JHS |
Frankie Tomaszewski, 7 Mahomet-Seymour |
Brody Schaffner, 8 Champaign Edison |
275 |
Zach Hammond, 8 Mahomet-Seymour |
No second place |
No third place |
No fourth place |