Sectional A
@ Plum Hollow Family Center
|
Saturday, April 7, 2018
@ Plum Hollow Family Center
,
1933 IL Rt. 26,
Dixon
|
Sectional Competition Schedule |
School |
Boys Entries |
Girls Entries |
Barrington Prairie
|
4 |
4 |
Barrington Station
|
4 |
4 |
Dixon Reagan
|
2 |
4 |
Freeport
|
4 |
4 |
Freeport Carl Sandburg
|
4 |
4 |
Grayslake
|
4 |
4 |
Island Lake Matthews
|
3 |
1 |
Lake Zurich South
|
4 |
1 |
Loves Park Harlem
|
4 |
4 |
Machesney Park ES
|
4 |
|
Mt. Morris Rahn
|
4 |
4 |
Rockford Flinn
|
4 |
4 |
Vernon Hills Hawthorn North
|
4 |
2 |
Vernon Hills Hawthorn South
|
4 |
4 |
Subtotals |
53
| 44
|
|
Teams: 12 - Indiv: 5 |
Teams: 10 - Indiv: 4 |
Sectional B
@ IV Super Bowl
|
Saturday, April 7, 2018
@ IV Super Bowl
,
4242 Mahoney Drive,
Peru
|
Sectional Competition Schedule |
School |
Boys Entries |
Girls Entries |
Batavia Rotolo
|
4 |
4 |
Braidwood Reed-Custer
|
4 |
4 |
Channahon
|
4 |
4 |
Crest Hill Richland
|
4 |
3 |
Ladd
|
1 |
4 |
LaSalle Trinity Catholic
|
4 |
|
Mendota Holy Cross
|
4 |
4 |
Minooka
|
3 |
3 |
Serena
|
|
1 |
Shorewood Holy Family
|
1 |
1 |
Shorewood Orenic
|
4 |
4 |
Shorewood Troy
|
3 |
3 |
Sugar Grove Kaneland Harter
|
3 |
4 |
Tonica
|
4 |
2 |
Utica Waltham North
|
4 |
4 |
Subtotals |
47
| 45
|
|
Teams: 9 - Indiv: 11 |
Teams: 8 - Indiv: 13 |
Sectional C
@ Orland Bowl
|
Saturday, April 7, 2018
@ Orland Bowl
,
8601 W. 159th Street,
Orland Park
|
Sectional Competition Schedule |
School |
Boys Entries |
Girls Entries |
Crete Mother Teresa
|
4 |
1 |
Frankfort Hickory Creek
|
4 |
4 |
Frankfort Summit Hill
|
4 |
4 |
Grant Park
|
4 |
4 |
Homer Glen Homer
|
4 |
4 |
Joliet Union
|
4 |
4 |
Lansing Memorial
|
4 |
4 |
Lockport Oak Prairie
|
4 |
3 |
Manhattan
|
4 |
4 |
Markham Prairie-Hills
|
4 |
1 |
New Lenox Liberty
|
4 |
4 |
New Lenox Martino
|
4 |
4 |
Oak Lawn-Hometown
|
4 |
4 |
South Chicago Heights Cornerstone
|
4 |
4 |
Steger Columbia
|
4 |
2 |
Subtotals |
60
| 51
|
|
Teams: 15 - Indiv: 0 |
Teams: 11 - Indiv: 7 |
Sectional D
@ Landmark Lanes
|
Saturday, April 7, 2018
@ Landmark Lanes
,
3225 N. Dries Lane,
Peoria
|
Sectional Competition Schedule |
School |
Boys Entries |
Girls Entries |
Cahokia Wirth
|
4 |
4 |
Carlinville
|
4 |
|
Chatham Glenwood
|
|
1 |
Galesburg Churchill
|
|
1 |
Galesburg Lombard
|
|
1 |
Girard North Mac
|
3 |
|
Hoopeston Area
|
2 |
2 |
Jacksonville Our Saviour
|
4 |
4 |
Kewanee Visitation
|
|
1 |
Lincoln Chester-East Lincoln
|
4 |
1 |
Metamora St. Mary's
|
2 |
3 |
Ransom
|
2 |
1 |
St. Joseph
|
|
1 |
Streator Northlawn
|
4 |
4 |
Streator St. Michael
|
1 |
1 |
Subtotals |
30
| 25
|
|
Teams: 5 - Indiv: 10 |
Teams: 3 - Indiv: 13 |