Please report any omissions, misspellings and incorrect schools to the IESA office at 309-829-0114 by 4:00 pm Wednesday. |
Event 1 Boys Pole Vault 7th Boys (15) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Donovan Delaney, Altamont, 9-06
|
1 |
Gavin Hoene |
Sigel St. Michael's |
2 |
Brayden Stuemke |
Altamont |
3 |
Matthew Goldring |
Lewistown Central |
4 |
Logan Antrim |
Effingham St. Anthony |
5 |
Isaac Whitaker |
Bloomington St. Mary's |
6 |
Mitchell Althoff |
Sigel St. Michael's |
7 |
Keaton McConahay |
Bushnell-Prairie City |
8 |
Seth Keever |
Tremont |
9 |
Wyatt Brant |
Toledo Cumberland |
10 |
Seth Howard |
Carrollton GS |
11 |
Erik Daubman |
Erie |
12 |
Tyler Stuckemeyer |
Altamont |
13 |
Ethan Emerson |
Peoria St. Philomena |
14 |
Luke Schober |
Pawnee |
15 |
Cole Oleson |
Waterman Indian Creek |
Event 2 Girls High Jump 8th Girls (44) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Daelin Switzer, Decatur Our Lady of Lour, 5-07
|
1 |
Brin Robinson |
Fox Lake Stanton |
2 |
Ella Engelhardt |
Aurora Holy Angels |
3 |
Karrington Krabel |
Chrisman Scottland |
4 |
Rachel Jackman |
Altamont |
5 |
Brittney Oakley |
Warrensburg-Latham |
6 |
Anna Burrus |
Virginia |
7 |
Teal Weisfus |
Elwood GS |
8 |
Bella Powell |
Jacksonville Our Saviour |
9 |
Hanna Hicks |
Glasford Illini Bluffs |
10 |
Kyla Jones |
Decatur Hope |
11 |
Emily Meidel |
Bismarck-Henning |
12 |
Hannah Alvey |
Glasford Illini Bluffs |
13 |
Sarah Stephens |
Bloomington St. Mary's |
14 |
Allison Coonrod |
Liberty |
15 |
Brooke Kitner |
Lincoln Chester-East Lincoln |
16 |
Mallory Moore |
Peoria Christian |
17 |
Kalynn Webster |
Cambridge JHS |
18 |
Mya Cermak |
Wonder Lake Harrison |
19 |
Micah McWhorter |
Sigel St. Michael's |
20 |
Jillian Barber |
Wood River Lewis & Clark |
21 |
Kyah Beck |
Colchester West Prairie |
22 |
Heidi Benbow |
Galesburg Costa |
23 |
Emma Balduf |
Algonquin St. Margaret Mary |
24 |
Lakin Robinson |
Avon Abingdon Avon |
25 |
Sarah Fortin |
Peoria St. Philomena |
26 |
Kylie Fischer |
Peoria Holy Family |
27 |
Jordan Klima |
Morrison JHS |
28 |
Haylee Davis |
Lowpoint-Washburn |
29 |
Emari Brown |
Decatur Robertson |
30 |
Carly Christman |
Tonica |
31 |
Hattie Hardimon |
Assumption Central A & M |
32 |
Aidan Brown |
Rock Falls St. Andrew |
33 |
River Rosales |
Colfax Ridgeview |
34 |
Haven Dager |
Champaign Judah Christian |
35 |
Keagan Rico |
Annawan |
36 |
Maesa Harris |
Colona |
37 |
Kaylee Warren |
Milford |
38 |
Elizabeth Edgcomb |
Ladd |
39 |
Kristina Arendt |
Lewistown Central |
40 |
Anne Wheaton |
Marseilles ES |
41 |
Molly Bennington |
Peoria Christian |
42 |
Natalie Johnson |
Pekin Rankin |
43 |
Malena Bixby |
New Berlin JHS |
44 |
Emily Gerdes |
Palatine St. Thomas |
Event 3 Boys Long Jump 8th Boys (34) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Cameron Jones, Springfield Christian, 20-09.25
|
1 |
Alex Fulton |
Mossville |
2 |
Wyatt Davis |
Walnut Bureau Valley North |
3 |
Joey Staab |
Illiopolis Sangamon Valley |
4 |
Anthony Alwan |
Peoria Holy Family |
5 |
Drake Hammel |
Hamilton |
6 |
Jacob Chapman |
Millbrook |
7 |
Mac Nugent |
Walnut Bureau Valley North |
8 |
Connor Reardon |
Altamont |
9 |
Zack Norman |
Mt. Prospect St. Raymond |
10 |
Caleb Lahey |
Bismarck-Henning |
11 |
Christian Knave |
Fisher |
12 |
Dylan Smith |
Carrollton GS |
13 |
Nate Ahlers |
Rock Falls St. Andrew |
14 |
Tyler Holldorf |
Erie |
15 |
Brenton Duffie |
Waverly |
16 |
Chase Hari |
Normal Metcalf |
17 |
DJ Hicks |
Colfax Ridgeview |
18 |
Jared Leake |
Lexington |
19 |
Keegan Boyle |
Cissna Park |
20 |
Devon Poggi |
Tonica |
21 |
Noah Funk |
Lincoln Chester-East Lincoln |
22 |
Jake Mobeck |
Algonquin St. Margaret Mary |
23 |
Blake Bettis |
Palmyra Northwestern |
24 |
Carson Wiebenga |
Erie |
25 |
Zach Bernhard |
Elwood GS |
26 |
Athan Kaliakmanis |
Antioch Emmons |
27 |
Colton Turner |
Pekin Rankin |
28 |
Dylan Farnsworth |
Colona |
29 |
Jacob Neal |
Hampton |
30 |
Julian Samuels |
Annawan |
31 |
Dylan Cheline |
Monmouth United |
32 |
Calvin Brewer |
New Berlin JHS |
33 |
Riley Rinaldi |
Ransom |
34 |
Ramsey Hunt |
Oakland Lake Crest |
Event 4 Girls Shot Put 8th Girls (41) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Saige Barnett, Buda Bureau Valley South, 35-09.25
|
1 |
Sam Satterfield |
Marseilles Milton Pope |
2 |
Annah Miller |
Green Valley Midwest Central |
3 |
Grace Langellier |
St. Anne |
4 |
Erica Techmanski |
Mazon-Verona-Kinsman |
5 |
Shelby Davis |
St. Anne |
6 |
Summer Agan |
Palestine |
7 |
Tobi Walzer |
La Moille Allen |
8 |
Sierra Bryant |
Bismarck-Henning |
9 |
Meggie Scott |
Newark Lisbon |
10 |
Sammy Straith |
Marseilles Milton Pope |
11 |
Gabi Salazar |
Marquette Heights Georgetowne |
12 |
Kendra Biggs |
Palestine |
13 |
Destiny Jackson |
Erie |
14 |
Hannah Newmen |
Peoria Hollis |
15 |
Jayden Standish |
Lexington |
16 |
Mary Grace Guthrie |
Avon Abingdon Avon |
17 |
Laura Schwabe |
Fox Lake Stanton |
18 |
Becca Olson |
Tremont |
19 |
Mackenzie Stahlschmidt |
Donovan |
20 |
Molly Boyd |
McNabb Putnam County |
21 |
Alashia Lewis |
Decatur Robertson |
22 |
Baleigh Watson |
Flanagan |
23 |
Aubrey McCallum |
Marseilles ES |
24 |
Aly Utegg |
Grand Ridge |
25 |
Kaylee Cornell |
Monmouth United |
26 |
Lindsey Aden |
Royal Prairieview Ogden |
27 |
Jordyn Dillman |
Gifford |
28 |
Abby Essman |
Streator Woodland |
29 |
Autumn Baird |
Potomac |
30 |
Gabby Blanchard |
South Pekin |
31 |
Tatum Primo |
Buda Bureau Valley South |
32 |
Kailyn Dewey |
Decatur Our Lady of Lourdes |
33 |
Lydia Coatney |
Lanark Eastland |
34 |
Danielle Rush |
Lanark Eastland |
35 |
Macie Waddill |
Camp Point Central |
36 |
Katelyn Hummel |
Liberty |
37 |
Katie Haffner |
Glasford Illini Bluffs |
38 |
Lauren Wojcik |
Cowden-Herrick |
39 |
Camryn Huff |
Greenfield |
40 |
Macy Byer |
New Berlin JHS |
41 |
Tessa Wrede |
Mt. Prospect St. Raymond |
Event 5 Boys Shot Put 8th Boys (42) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Wesley McDermith, Bement, 45-04.50
|
1 |
Payton Taylor |
Sidell Salt Fork |
2 |
Greg Zellers |
New Berlin JHS |
3 |
Chase Burwell |
Villa Grove |
4 |
Zayzen Price |
Villa Grove |
5 |
K'Julyon Patton |
Fisher |
6 |
Caleb Rutherford |
Illiopolis Sangamon Valley |
7 |
Caleb Lahey |
Bismarck-Henning |
8 |
Brandon Rhoades |
Bartonville Oak Grove West |
9 |
Jace Coffey |
Polo Aplington |
10 |
James Macklin |
Walnut Bureau Valley North |
11 |
Colin Lebro |
Bunker Hill Wolf Ridge |
12 |
Devin Branstner |
Palmyra Northwestern |
13 |
Ivan Garza |
Arcola |
14 |
Garett Severson |
Saunemin |
15 |
Hugo Garza |
Arcola |
16 |
Evan McCarty |
Potomac |
17 |
Nicholas Mershon |
Mendon Unity |
18 |
Chase Hari |
Normal Metcalf |
19 |
Levi Chance |
Bunker Hill Wolf Ridge |
20 |
Ja'Quan Woods |
Decatur Robertson |
21 |
Clayton Costello |
Jacksonville Our Saviour |
22 |
Jonathan Yelenick |
Watseka Glenn Raymond |
23 |
Trevin Cade |
Buda Bureau Valley South |
24 |
Caleb Brimer |
Waverly |
25 |
Adam Kofoid |
Oglesby Washington |
26 |
Anthony Grimminger |
Spring Bay Riverview |
27 |
Trenton Beccue |
Altamont |
28 |
Spencer Parker |
Bloomington Cornerstone |
29 |
Joe Owens |
Liberty |
30 |
Jaxon Hiel |
Bushnell-Prairie City |
31 |
Payton Anderson |
Lincoln West Lincoln-Broadwell |
32 |
Dalton Garecht |
Springfield Little Flower |
33 |
Aaron Kirby |
Stewardson-Strasburg |
34 |
Brady Ballard |
Prophetstown PLT |
35 |
Andrew Trame |
Champaign St. Matthew |
36 |
Josh Waltrip |
White Hall North Greene |
37 |
Jason Bridgewater |
Green Valley Midwest Central |
38 |
Max Neidigh |
Somonauk |
39 |
Logan Mix |
Ottawa Deer Park |
40 |
Glen O'Brien |
Chicago Queen of All Saints |
41 |
Nathan Jones |
Wonder Lake Harrison |
42 |
Nick Alahi |
Mossville |
Event 6 Girls Discus Throw 7th Girls (37) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Gabi Salazar, Marquette Hts Georgetown, 92-05
|
1 |
Rebecca Fabry |
Fox Lake Stanton |
2 |
Emma Pinkston |
Paris Crestwood |
3 |
Katelyn Lang |
Oakland Lake Crest |
4 |
Karlie Krogman |
Lanark Eastland |
5 |
Brooke York |
Buda Bureau Valley South |
6 |
Madison Burwell |
Villa Grove |
7 |
Olivia O'Brien |
St. Anne |
8 |
Reiss Frye |
Findlay Okaw Valley |
9 |
Madison Cherry |
Cowden-Herrick |
10 |
Ava Uhles |
Carrollton GS |
11 |
Julia Hahn |
Liberty |
12 |
Sarah Otten |
Erie |
13 |
Ellen Kangas |
Carrollton GS |
14 |
Morgan Schmitt |
Prophetstown PLT |
15 |
Jevani Sickels |
Bushnell-Prairie City |
16 |
Madison Mertes |
Grand Ridge |
17 |
Regan Wilson |
Bloomington Cornerstone |
18 |
Caley Dejaynes |
Decatur Our Lady of Lourdes |
19 |
Abby Cox |
Normal Epiphany |
20 |
Natalie Schroeder |
Watseka Glenn Raymond |
21 |
Adysson Scott |
Prophetstown PLT |
22 |
Jayden Ulrich |
East Alton MS |
23 |
Michele Jenkins |
Bloomington Cornerstone |
24 |
Aniston Myers |
Bismarck-Henning |
25 |
Isabella Tondreau |
Kewanee Visitation |
26 |
Kylie Chase |
Mossville |
27 |
Aubrey Brinkman |
Glasford Illini Bluffs |
28 |
Lindsey Hayes |
Wood River Lewis & Clark |
29 |
Cassidy Anderson |
Tonica |
30 |
Autumn Lage |
Colona |
31 |
Kara Schipper |
Erie |
32 |
Olivia Campbell |
Kinderhook Western |
33 |
Kelly Rockford |
Springfield Christ the King |
34 |
Malena Wade |
Bartonville Monroe |
35 |
Alexa Loverde |
Buffalo Grove St. Mary |
36 |
Kjersten Friestad |
Newark Lisbon |
37 |
Alejandra Lopez |
Rockdale |
Event 7 Boys Discus Throw 7th Boys (37) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Payton Taylor, Sidell Jamaica, 119-04
|
1 |
Jonah Johnson |
Walnut Bureau Valley North |
2 |
Connor Durham |
Cerro Gordo |
3 |
Regan Weaver |
Colchester West Prairie |
4 |
Drew Gvillo |
Bunker Hill Wolf Ridge |
5 |
Carter Barhorst |
Grayslake Prairie Crossing |
6 |
FJ Simpson |
Springfield Christian |
7 |
Brennyn Abendroth |
Altamont |
8 |
Dalton Graham |
Colchester West Prairie |
9 |
Sean Schisler |
Neoga |
10 |
Cole Bortell |
Green Valley Midwest Central |
11 |
JR Brinkerhoff |
Paris Crestwood |
12 |
Thomas Hazelwood |
White Hall North Greene |
13 |
Clayton Leonard |
Onarga Iroquois West |
14 |
Ashton Smith |
Morrison JHS |
15 |
Tyler Pritchett |
Green Valley Midwest Central |
16 |
Jerod Ruffner |
Altamont |
17 |
Noah Chase |
Mossville |
18 |
Shawn Farris |
Watseka Glenn Raymond |
19 |
Kyle Uhl |
Streator Woodland |
20 |
Ganner Hoekstra |
Milford |
21 |
Keaton Junglas |
Homer Heritage |
22 |
Tylor Durflinger |
Watseka Glenn Raymond |
23 |
Layne Smith |
Chrisman Scottland |
24 |
Lincoln Gooding |
Carthage |
25 |
Frank Driscoll |
Peoria Hollis |
26 |
Collin Jung |
Champaign Next Generation |
27 |
Jacob Dutton |
Monmouth United |
28 |
Noah Smith |
Winchester |
29 |
Mic Voss |
McNabb Putnam County |
30 |
Colden Earles |
Sidell Salt Fork |
31 |
Bryce Langkan |
Aurora Christian |
32 |
Cody Demler |
Cuba |
33 |
Ethan Patterson |
Glasford Illini Bluffs |
34 |
Abe Rieke |
Dwight |
35 |
James Byrum |
Illiopolis Sangamon Valley |
36 |
Matthew Foster |
Buda Bureau Valley South |
37 |
Matthew Ostrowski |
Mt. Prospect St. Emily |
Event 8 Boys 110 Meter Hurdles 7th Boys (40) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Samuel Shonhart, Pleasant Hill, 16.73
|
1 |
Jordon Roller |
Stronghurst West Central |
2 |
Reece Ramirez |
Colfax Ridgeview |
3 |
Dylan Singleton |
Lincoln Carroll Catholic |
4 |
Jace McWhorter |
Brownstown |
5 |
Ethan Greenfield |
Forreston |
6 |
Arik Mistak |
Fox River Grove |
7 |
Dwayne Winking |
Colchester West Prairie |
8 |
Seth Rice |
Payson Seymour |
9 |
Kevyere Mack |
Peoria Heights GS |
10 |
Sam Mathesius |
Altamont |
11 |
Jorge Macias |
Arcola |
12 |
Donoven Stoner |
Decatur Dennis |
13 |
Rance Bryant |
Danville Schlarman |
14 |
Will Hensley |
Bushnell-Prairie City |
15 |
Keil Endress |
Sparland Midland |
16 |
Kolby Franks |
Erie |
17 |
Ethan Mueller |
Jerseyville St. Francis HG |
18 |
Zech McCue |
Washington St. Patrick |
19 |
Austin Hunter |
Grayslake Prairie Crossing |
20 |
Ben Lantz |
Prophetstown PLT |
21 |
Sam Stone |
Waterman Indian Creek |
22 |
Noah Livingston |
Casey-Westfield |
23 |
Drew Gaston |
Waterman Indian Creek |
24 |
Evan Morris |
Bunker Hill Wolf Ridge |
25 |
Drew Kelley |
Washington St. Patrick |
26 |
Jonathon Ruddy |
Cornell |
27 |
Dusty Manietta |
Gardner |
28 |
Isaac Goodson |
Erie |
29 |
Trevor Vaessen |
Amboy |
30 |
Pierson Avery |
Illiopolis Sangamon Valley |
31 |
Zachary Roebuck |
Utica Waltham North |
32 |
Bradley Stock |
Cissna Park |
33 |
Matthew Geltmacher |
Colchester West Prairie |
34 |
Alex Powell |
Elgin Harvest Christian |
35 |
James Paradee |
Assumption Central A & M |
36 |
Miles Wood |
Champaign Next Generation |
37 |
Isaac Whitaker |
Bloomington St. Mary's |
38 |
Dustyn Nance |
Greenview |
39 |
George Granskog |
Palatine Quest |
40 |
Dameon Bolton |
Oakland Lake Crest |
Event 9 Boys 110 Meter Hurdles 8th Boys (54) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Kendall Kennedy, Madison, 15.64
|
1 |
Wyatt Davis |
Walnut Bureau Valley North |
2 |
Calvin Brewer |
New Berlin JHS |
3 |
Levi Hecox |
Camp Point Central |
4 |
Tyler Holldorf |
Erie |
5 |
Samual Shonhart |
Pleasant Hill |
6 |
Trenton Bertelsmann |
Bunker Hill Wolf Ridge |
7 |
Keegan Boyle |
Cissna Park |
8 |
Chase Benjamin |
Bismarck-Henning |
9 |
Carter Hays |
Paris Crestwood |
10 |
Jacob Chapman |
Millbrook |
11 |
Brady Klein |
Washington St. Patrick |
12 |
Dylan Michel |
Tremont |
13 |
Zach Cagle |
Colona |
14 |
Austin Norman |
Amboy |
15 |
Titus Thompson |
Tremont |
16 |
Mikhail Stanley |
Decatur Our Lady of Lourdes |
17 |
Chase Hays |
Paris Crestwood |
18 |
Chris Parrish |
Wonder Lake Harrison |
19 |
Lucas Anderson |
Casey-Westfield |
20 |
Adam Stacy |
Aurora Holy Angels |
21 |
Atticus Helfer |
Champaign Next Generation |
22 |
Connor Heaton |
Assumption Central A & M |
23 |
Giacomo Armagno |
Lake Zurich St. Francis deSale |
24 |
Charlie Maxwell |
Bloomington Corpus Christi |
25 |
Blake Motley |
Palmyra Northwestern |
26 |
Dustin Murphy |
Mt. Pulaski |
27 |
Dylan Cheline |
Monmouth United |
28 |
Mitchell Houser |
Mansfield Blue Ridge IJHS |
29 |
Gavin Heinecke |
Liberty |
30 |
Landen Beelman |
Stronghurst West Central |
31 |
Jace Coffey |
Polo Aplington |
32 |
Michael Dietz |
Neoga |
33 |
Matt Timm |
Mossville |
34 |
Hunter Mattingly |
Chrisman Scottland |
35 |
Drew Dixon |
Delavan |
36 |
Jakob Freeman |
Griggsville-Perry |
37 |
Aaron Wheeler |
Bloomington Cornerstone |
38 |
Joe Owens |
Liberty |
39 |
Jack Elder |
Effingham St. Anthony |
40 |
Jack Rogers |
New Berlin JHS |
41 |
Griffin O'Connor |
Glasford Illini Bluffs |
42 |
Drew Martins |
Nauvoo-Colusa |
43 |
Brendan Buchanan |
White Hall North Greene |
44 |
Brandon Courtney |
Grant Park |
45 |
Xavier Sennie |
South Beloit |
46 |
Devon Day |
Pingree Grove Cambridge Lakes |
47 |
Cody Thole |
Princeville |
48 |
Ben Caspary |
Bourbonnais Maternity BVM |
49 |
Michael Flier |
Toledo Cumberland |
50 |
Jack Weber |
Roanoke-Benson |
51 |
Luke McCue |
Buffalo Grove St. Mary |
52 |
Zach Gerling |
Onarga Iroquois West |
53 |
Connor Reese |
Oglesby Washington |
54 |
Ramsey Hunt |
Oakland Lake Crest |
Event 10 Girls 100 Meter Hurdles 7th Girls (52) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Kyah Beck, Colchester West Prairie, 16.99
|
1 |
Elle Vance |
Springfield Christ the King |
2 |
Bella Morse |
Bartonville Monroe |
3 |
Raquel Frakes |
Lewistown Central |
4 |
Jenna Mozingo |
Mansfield Blue Ridge IJHS |
5 |
Megan Williams |
Newark Lisbon |
6 |
Lauren Wirth |
Buda Bureau Valley South |
7 |
Caroline Gill |
Princeville |
8 |
Rylie Crawford |
New Berlin JHS |
9 |
Macie Fleshner |
Findlay Okaw Valley |
10 |
Payton Block |
Paris Crestwood |
11 |
Claire Daily |
Springfield Christ the King |
12 |
Anaelise Severs |
Bunker Hill Wolf Ridge |
13 |
Emily Strehl |
Tonica |
14 |
Natalia Garcia |
Normal Epiphany |
15 |
Elly Wilhour |
Brownstown |
16 |
Savannah Robinson |
Delavan |
17 |
Bridget Brokaw |
Monmouth ICS |
18 |
Kaylenn Hunt |
Oakland Lake Crest |
19 |
Jessa Vetter |
Greenfield |
20 |
Becca Wagner |
Polo Aplington |
21 |
Maddi Cave |
Washington St. Patrick |
22 |
Emma Farley |
Buffalo Tri-City |
23 |
Tiffaney Vanous |
Walnut Bureau Valley North |
24 |
Brooke Runge |
Altamont |
25 |
Leah Borland |
Glasford Illini Bluffs |
26 |
Alisza Lemaire |
Carthage |
27 |
Alexis Johnson |
Morris Saratoga |
28 |
Kaitlyn O'Marah |
Washington St. Patrick |
29 |
Gracie Jessup |
Sidell Salt Fork |
30 |
Ella Larson |
Normal Epiphany |
31 |
Margaret Roberts |
Somonauk |
32 |
Taylor Gaston |
Waterman Indian Creek |
33 |
Diane Tomczak |
Lincoln Carroll Catholic |
34 |
Mya Bakken |
Waterman Indian Creek |
35 |
Kami Conry |
Mendon Unity |
36 |
Tristan Fraley |
Jerseyville St. Francis HG |
37 |
Lena Becker |
Toulon Stark County |
38 |
Aliciana Sanchez |
Galesburg Costa |
39 |
Miranda Matta |
Mt. Olive |
40 |
Kylee Mendes |
Dallas City |
41 |
Kaley Martin |
Cambridge JHS |
42 |
Anusha Muthekepalli |
Champaign Next Generation |
43 |
Madi Dejaynes |
Winchester |
44 |
Morgan Shreves |
LeRoy |
45 |
Carly Butts |
Mt. Olive |
46 |
Hannah Parente |
Ladd |
47 |
Emma Coonan |
Grayslake Prairie Crossing |
48 |
Alexa Loverde |
Buffalo Grove St. Mary |
49 |
Brooklyn Giertz |
Marseilles Milton Pope |
50 |
Megan Schellenberg |
Peoria Christian |
51 |
Kiley Martin |
Cambridge JHS |
52 |
Allison Wessels |
Milford St. Paul's |
Event 11 Girls 100 Meter Hurdles 8th Girls (39) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Daelin Switzer, Decatur Our Lady of Lour, 15.71
|
1 |
Capria Brown |
Danville Schlarman |
2 |
Claire Wilhour |
Brownstown |
3 |
Cassidy Moss |
Brownstown |
4 |
Kenna Borton |
Newark Lisbon |
5 |
Sydney Shaeffer |
Lewistown Central |
6 |
Kyah Beck |
Colchester West Prairie |
7 |
Carsen Jarrett |
Pawnee |
8 |
Sylvia Byron |
Champaign Next Generation |
9 |
Abbi Kepp |
Neoga |
10 |
Mya Cermak |
Wonder Lake Harrison |
11 |
Gracie Rademacker |
Green Valley Midwest Central |
12 |
Bridget Elward |
Morton Blessed Sacrament |
13 |
Brooke Chandler |
Erie |
14 |
Lucy Czirjak |
Peoria St. Vincent de Paul |
15 |
Teal Weisfus |
Elwood GS |
16 |
Jaelyn Robertson |
Cowden-Herrick |
17 |
Sydney Hartwig |
Brimfield |
18 |
Grace Kuchar |
Springfield St. Agnes |
19 |
Hannah McMurray |
Washington St. Patrick |
20 |
Angel Matuszewski |
Piper City Tri-Point |
21 |
Hanna Hicks |
Glasford Illini Bluffs |
22 |
Jacey Centola |
Illiopolis Sangamon Valley |
23 |
Katrien Holocker |
McNabb Putnam County |
24 |
Brooke Kitner |
Lincoln Chester-East Lincoln |
25 |
Leigh Ann Nottke |
Wood River Lewis & Clark |
26 |
Briana Bulian |
Rockdale |
27 |
Rachael Andrews |
Waterman Indian Creek |
28 |
Molly Bennington |
Peoria Christian |
29 |
Grace Joseph |
Paris Crestwood |
30 |
Whitney Parkhill |
Liberty |
31 |
Macie Allen |
Colchester West Prairie |
32 |
Jaden Childs |
Peoria Christian |
33 |
Madelyn Koehler |
Lincoln West Lincoln-Broadwell |
34 |
Alyssa Ernat |
LaSalle Dimmick |
35 |
Keagan Rico |
Annawan |
36 |
Shelby Strack |
Bement |
37 |
Skyler Bedeker |
Ransom |
38 |
Amanda Weiss |
Palatine St. Theresa |
39 |
Kaitlyn Collins |
Erie |
Event 12 Girls 1600 Meter Run 7th Girls (35) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Chian Scott, Danville Schlarman, 5:21.48
|
1 |
Maleigha Huston |
Colchester West Prairie |
2 |
Maia Italia |
Plano St. Mary's |
3 |
Audrey Jenkins |
Seneca |
4 |
Olivia Syftestad |
Chicago Old St. Mary's |
5 |
Eden Rainbolt |
Bourbonnais Maternity BVM |
6 |
Danica Wrobel |
Philo St. Thomas |
7 |
Summer Cardenas |
Chicago Old St. Mary's |
8 |
Isabella Ramshaw |
Champaign St. Matthew |
9 |
Emery Czys |
Champaign St. Matthew |
10 |
Kenzie Deweese |
Mendon Unity |
11 |
Jolee Larson |
Waterman Indian Creek |
12 |
Abbey Patterson |
Cuba |
13 |
Reese Lettow |
Mt. Prospect St. Raymond |
14 |
Mackenzie Johnson |
Woodhull AlWood |
15 |
Kiley Tate |
Virginia |
16 |
Justine Parks |
Normal Epiphany |
17 |
Irene Ehrhart |
Peoria St. Philomena |
18 |
Kaitlyn Schumacher |
Sigel St. Michael's |
19 |
Amber Vroman |
Seneca |
20 |
Madison Hamilton |
Milford St. Paul's |
21 |
Karsyn Bollinger |
Warrensburg-Latham |
22 |
Jackie Yeager |
Rock Falls St. Andrew |
23 |
Mary Kate Lehman |
Decatur Our Lady of Lourdes |
24 |
Eva Richardson |
Casey-Westfield |
25 |
Nicole Pocivasek |
Utica Waltham North |
26 |
Kaylie Eckhoff |
Bloomington Corpus Christi |
27 |
Kylee Phillips |
Neoga |
28 |
Joy Bergstrom |
Mt. Prospect St. Emily |
29 |
Jacelyn Squires |
Delavan |
30 |
Layna Mullink |
Carrollton GS |
31 |
Mara Schmieder |
Lanark Eastland |
32 |
Emma Skinner |
Morton Blessed Sacrament |
33 |
Ashley Orrick |
Toulon Stark County |
34 |
Victoria Wiggin |
Roanoke-Benson |
35 |
Jennie Woodruff |
Fox Lake Stanton |
Event 13 Boys 1600 Meter Run 7th Boys (35) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Tristan Olpin, Rockford Keith, 4:54.21
|
1 |
Reece Johnson |
Neoga |
2 |
Beau Edwards |
Arcola |
3 |
Alex Dolcos |
Champaign Next Generation |
4 |
Jason Dworak |
Elwood GS |
5 |
Hunter Newman |
Morrison JHS |
6 |
Chase Provost |
Bourbonnais Maternity BVM |
7 |
Kennan Walsh |
Effingham St. Anthony |
8 |
Gabe Miller |
Nauvoo-Colusa |
9 |
Cael Davis |
Walnut Bureau Valley North |
10 |
Wilson Georges |
Bartonville Oak Grove West |
11 |
Zach Voss |
Tremont |
12 |
Issac Jones |
Table Grove VIT |
13 |
Ethan Upton |
Bartonville Oak Grove West |
14 |
Aryan Lalwani |
Champaign Next Generation |
15 |
Eli Stevenson |
Elmwood |
16 |
Matthew Olech |
Elgin Harvest Christian |
17 |
Carson Welsh |
Elgin Harvest Christian |
18 |
Logan Benesh |
Millbrook |
19 |
Garett Gingrich |
Roanoke-Benson |
20 |
Scotty Dean |
Chicago Sacred Heart |
21 |
Michael Rasmuson |
Roanoke-Benson |
22 |
Austin Faber |
Effingham St. Anthony |
23 |
Mike Dowling |
Colfax Ridgeview |
24 |
Noah Tegeler |
Effingham Sacred Heart |
25 |
Kaden Young |
Sigel St. Michael's |
26 |
Grant Marshall |
Waverly |
27 |
Sam Schaadt |
Buffalo Tri-City |
28 |
Andy Craig |
Danville Schlarman |
29 |
Parker Knous |
Meredosia-Chambersburg |
30 |
Brett Dickerson |
Peoria St. Philomena |
31 |
Caleb Kernaghan |
Decatur Our Lady of Lourdes |
32 |
Joey Drage |
Fox River Grove |
33 |
Wyatt Strader |
Buda Bureau Valley South |
34 |
Connor Price |
Onarga Iroquois West |
35 |
Traeger Abens |
Utica Waltham North |
Event 14 Girls 1600 Meter Run 8th Girls (33) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Katelyn Robbins, Liberty, 5:14.51
|
1 |
Chian Scott |
Danville Schlarman |
2 |
Anna Heffren |
Lewistown Central |
3 |
Paige Hosbein |
Chicago Sacred Heart |
4 |
Fran Hendrickson |
Champaign St. Matthew |
5 |
Allison Drage |
Fox River Grove |
6 |
Aubrey Hasley |
Mt. Prospect St. Emily |
7 |
Layken McGuire |
Lexington |
8 |
Lakeleigh Brown |
White Hall North Greene |
9 |
Olivia Frail |
Toulon Stark County |
10 |
Brinley Rodgers |
Hampton |
11 |
Katie Cassidy |
Waterman Indian Creek |
12 |
Emily Craig |
Hartsburg-Emden |
13 |
Allison Campbell |
Illiopolis Sangamon Valley |
14 |
Katherine Ubertino |
Aurora Holy Angels |
15 |
Alexus Houston |
Forreston |
16 |
Reese Crowley |
Chicago Old St. Mary's |
17 |
Sorin Hilsabeck |
Princeville |
18 |
Toryn Provost |
Bourbonnais Maternity BVM |
19 |
Madyson Harper |
Delavan |
20 |
Veronica Hein |
Decatur Our Lady of Lourdes |
21 |
Olivia Richey |
Carrollton GS |
22 |
Carli Heffren |
Lewistown Central |
23 |
Kirsten Huffman |
Jacksonville Our Saviour |
24 |
Lexi Darby |
Bismarck-Henning |
25 |
Marisa Haskell |
White Hall North Greene |
26 |
Morgan Nohren |
Cowden-Herrick |
27 |
Kayla Wolf |
Mossville |
28 |
Brea Sebastian |
Utica Waltham North |
29 |
Sophie Nagi |
Grant Park |
30 |
Lucy Unzicker |
Roanoke-Benson |
31 |
Emma Gregory |
Meredosia-Chambersburg |
32 |
Destiny Williams |
Toledo Cumberland |
33 |
Bree Nye |
Marquette Heights Georgetowne |
Event 15 Boys 1600 Meter Run 8th Boys (47) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Christopher Collet, Mazon-Verona-Kinsman, 4:43.00
|
1 |
Luke Manolakes |
Champaign St. Matthew |
2 |
Michael Moreman |
Bismarck-Henning |
3 |
Koby Brackemeyer |
Morrison JHS |
4 |
Shane Cameron |
Seneca |
5 |
Zach Megginson |
Springfield St. Agnes |
6 |
Gabe Martinez |
Rossville-Alvin |
7 |
Tristan Olpin |
Rockford Keith |
8 |
Charlie Smith |
Antioch Emmons |
9 |
Lorin Peterson |
Williamsfield |
10 |
Joseph Sanchez |
Hinckley-Big Rock MS |
11 |
Leland Sumer |
Tremont |
12 |
Lucas Beebe |
Morton Blessed Sacrament |
13 |
Karsten Owens |
Illiopolis Sangamon Valley |
14 |
Austin Earley |
Annawan |
15 |
Alex Carlson |
Plano St. Mary's |
16 |
Austin Gale |
Spring Bay Riverview |
17 |
James Wright |
East Moline Northeast |
18 |
Jacob Presser |
Mendon Unity |
19 |
Ethan Ashbrook |
Urbana University |
20 |
Dane Thorne |
Onarga Iroquois West |
21 |
Stephen Reifsteck |
Lanark Eastland |
22 |
Jacob Paradee |
Assumption Central A & M |
23 |
Logan Appelman |
Sidell Salt Fork |
24 |
Trevor Bree |
Lincoln Chester-East Lincoln |
25 |
A.J. Wobel |
Philo St. Thomas |
26 |
Jacob Coady |
Springfield Blessed Sacrament |
27 |
Thomas Leonard |
Orland Hills Bernardin |
28 |
Cade Whitsitt |
Monmouth United |
29 |
Blake Sutherland |
Toledo Cumberland |
30 |
Joseph Goodenow |
Springfield Christian |
31 |
Nicolas Ramkumar |
Urbana University |
32 |
Cort Ross |
Casey-Westfield |
33 |
Titus Thompson |
Tremont |
34 |
Canaan Christensen |
Findlay Okaw Valley |
35 |
Dreyden Pozsgai |
Lincoln West Lincoln-Broadwell |
36 |
Ben Sheats |
Rock Falls St. Andrew |
37 |
Riley Casey |
Colchester West Prairie |
38 |
Patric Natindim |
Mt. Prospect St. Emily |
39 |
Michael Dahlquist |
Peoria St. Mark |
40 |
Jack Aubry |
Champaign St. Matthew |
41 |
Dawson Erxleben |
Delavan |
42 |
Jacob Fritz |
Bourbonnais Maternity BVM |
43 |
Trent Boggs |
Table Grove VIT |
44 |
Alex Feit |
Lexington |
45 |
Jacob Williams |
McNabb Putnam County |
46 |
Gabe Hartter |
Roanoke-Benson |
47 |
Broc Jennings |
Waverly |
Event 16 Girls High Jump 7th Girls (51) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Rachel Jackman, Altamont, 4-10
|
1 |
Natalia Garcia |
Normal Epiphany |
2 |
Zoe Washkowiak |
Sidell Salt Fork |
3 |
Madison Burwell |
Villa Grove |
4 |
Kendall Widdel |
Normal Metcalf |
5 |
Mary Tork |
Geneva St. Peter |
6 |
Jade Aber |
Buda Bureau Valley South |
7 |
Ariana Riley |
Decatur Hope |
8 |
Emma Hicks |
Glasford Illini Bluffs |
9 |
Calista Fox |
Winchester |
10 |
Quincenia Jackson |
Decatur Hope |
11 |
Macy Ludwig |
Effingham St. Anthony |
12 |
McKaylee Allen |
Danville Schlarman |
13 |
Hannah Sechrest |
Wood River Lewis & Clark |
14 |
Jadyn Swan |
Bartonville Monroe |
15 |
Chloe Cooper |
Bushnell-Prairie City |
16 |
Abbi Hackert |
Macon Meridian |
17 |
Rheagan Bos |
Annawan |
18 |
Sophia Bonansinga |
Springfield Blessed Sacrament |
19 |
Brooke Probst |
Waterman Indian Creek |
20 |
Koli Croy |
Gardner |
21 |
Emma Slagle |
Winchester |
22 |
Isa Luna |
Springfield Little Flower |
23 |
Leah Poorman |
Chicago Sacred Heart |
24 |
Lauren Anderson |
Cambridge JHS |
25 |
Autumn Gordon |
Illiopolis Sangamon Valley |
26 |
Haleigh Bonnell |
LeRoy |
27 |
Brooke Oakley |
Warrensburg-Latham |
28 |
Taylor Nelson |
Morris Nettle Creek |
29 |
Aliza Welker |
Kickapoo St. Mary's |
30 |
Peyton Rinkenberger |
Colfax Ridgeview |
31 |
Essence Richardson |
Decatur Robertson |
32 |
Nadia Kessling |
Henry-Senachwine |
33 |
Arianna Cowart |
Decatur Dennis |
34 |
Isabella Ogliore |
Chicago Queen of All Saints |
35 |
Kaylie Curry |
Brownstown |
36 |
Emily Miller |
Annawan |
37 |
Ellie McManaway |
Altamont |
38 |
Jessica Turnbull |
Washington St. Patrick |
39 |
Claire Campbell |
Warrensburg-Latham |
40 |
Kaitlyn Morgan |
Mossville |
41 |
Rachel Wilczynski |
Lanark Eastland |
42 |
Ella Larson |
Normal Epiphany |
43 |
Jessa Vetter |
Greenfield |
44 |
Leah Borland |
Glasford Illini Bluffs |
45 |
Alli Gerdes |
Palatine St. Thomas |
46 |
Justine Ursua |
Seneca |
47 |
Kennedy McTaggart |
Watseka Glenn Raymond |
48 |
Megan Harrell |
Carthage |
49 |
Keally Braman |
Lowpoint-Washburn |
50 |
Abby Williams |
Fox River Grove |
51 |
Claire Stillwell |
Tonica |
Event 17 Boys Long Jump 7th Boys (37) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Joey Staab, Illiopolis Sangamon Vall, 17-10.75
|
1 |
Keil Endress |
Sparland Midland |
2 |
Craig Croy |
Sigel St. Michael's |
3 |
Trent Moma |
Macon Meridian |
4 |
Denver Davenport |
Greenfield |
5 |
Kennan Walsh |
Effingham St. Anthony |
6 |
Braden Baucum |
Altamont |
7 |
Cole Leach |
Peoria Limestone Walters |
8 |
Isaac Crow |
Altamont |
9 |
Jerik Heaton |
Augusta Southeastern |
10 |
Owen Floyd |
Illiopolis Sangamon Valley |
11 |
Will Hensley |
Bushnell-Prairie City |
12 |
Noah Woodford |
Mt. Pulaski |
13 |
Kaynen Bond |
Toulon Stark County |
14 |
Reece Gripp |
Annawan |
15 |
Noah Gomez |
Bismarck-Henning |
16 |
Rance Bryant |
Danville Schlarman |
17 |
Jordon Roller |
Stronghurst West Central |
18 |
Holt Geltmaker |
Mossville |
19 |
Evan Morris |
Bunker Hill Wolf Ridge |
20 |
Destin Lewis |
Cowden-Herrick |
21 |
Donoven Stoner |
Decatur Dennis |
22 |
Wade Lawrence |
Effingham St. Anthony |
23 |
Nate Lacy |
Neoga |
24 |
Ethan Greenfield |
Forreston |
25 |
Daniel Mosele |
Normal Metcalf |
26 |
Brenden Dawes |
East Moline Northeast |
27 |
Matt McDowell |
Dallas City |
28 |
Nicholas Gryl |
Morton Blessed Sacrament |
29 |
Quinn Pleskovitch |
Ottawa Deer Park |
30 |
Michael Kaszynski |
Oglesby Washington |
31 |
Zach Fisher |
Pawnee |
32 |
Hayden Small |
Onarga Iroquois West |
33 |
Mason Hutchings |
Paris Crestwood |
34 |
Danny Mc Kenna |
Mt. Prospect St. Raymond |
35 |
Nathen Maldonado |
Earlville Harding |
36 |
Julian Villarreal |
Fox Lake Stanton |
37 |
Eli Eltrevoog |
Seneca |
Event 18 Girls Shot Put 7th Girls (35) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Claire Bushur, Teutopolis, 34-01.50
|
1 |
Jayden Ulrich |
East Alton MS |
2 |
Ellen Kangas |
Carrollton GS |
3 |
Zoe Evans |
Winchester |
4 |
Karlie Krogman |
Lanark Eastland |
5 |
Julia Hahn |
Liberty |
6 |
Ella Manuel |
Annawan |
7 |
Rebecca Fabry |
Fox Lake Stanton |
8 |
Laci Gronewold |
Carthage |
9 |
Autumn Lage |
Colona |
10 |
Isabella Beagles |
Hamilton |
11 |
Nellie Rieke |
Dwight |
12 |
Lana Krohe |
Grand Ridge |
13 |
Vanessa Quiroga |
Rantoul St. Malachy |
14 |
Kaelyn Ball |
Paris Crestwood |
15 |
Aniston Myers |
Bismarck-Henning |
16 |
Emma Colbrese |
Monmouth United |
17 |
Ryley Huston |
Monmouth ICS |
18 |
Malena Wade |
Bartonville Monroe |
19 |
Katherine Charles |
Dallas City |
20 |
Madison Cherry |
Cowden-Herrick |
21 |
Charley Allen |
DeLand-Weldon |
22 |
Anna Voss |
Mendon Unity |
23 |
Izzy Gimm |
Liberty |
24 |
Katelyn Lang |
Oakland Lake Crest |
25 |
Emma Pinkston |
Paris Crestwood |
26 |
Reiss Frye |
Findlay Okaw Valley |
27 |
Jevani Sickels |
Bushnell-Prairie City |
28 |
Ella Hopkins |
Arcola |
29 |
Sofi Lea-Hendon |
Peoria Academy |
30 |
Madison Orebaugh |
Lincoln West Lincoln-Broadwell |
31 |
Leah Poorman |
Chicago Sacred Heart |
32 |
Lanie Woods |
Piper City Tri-Point |
33 |
Gia Pozzi |
Ladd |
34 |
Jada Hamman |
Millbrook |
35 |
Emma Farley |
Buffalo Tri-City |
Event 19 Boys Shot Put 7th Boys (31) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Payton Taylor, Sidell Jamaica, 42-06
|
1 |
Blaze Thompson |
Neoga |
2 |
Jose Vasquez |
Lowpoint-Washburn |
3 |
Cole Lewis |
Peoria Christian |
4 |
Connor Durham |
Cerro Gordo |
5 |
Ganner Hoekstra |
Milford |
6 |
Peyton Feldman |
Mossville |
7 |
Dalton Graham |
Colchester West Prairie |
8 |
Regan Weaver |
Colchester West Prairie |
9 |
Cole Bortell |
Green Valley Midwest Central |
10 |
Jaron Pinkerton |
LeRoy |
11 |
Brevan Coleman |
Peoria Heights GS |
12 |
Jonah Johnson |
Walnut Bureau Valley North |
13 |
Quinn Pleskovitch |
Ottawa Deer Park |
14 |
Ashton Smith |
Morrison JHS |
15 |
Layne Smith |
Chrisman Scottland |
16 |
Colton Bell |
Brownstown |
17 |
Michael Lemrise |
Ottawa Deer Park |
18 |
James Coil |
Meredosia-Chambersburg |
19 |
Ethan Moore |
Pekin Rankin |
20 |
Jensen Fink |
Carthage |
21 |
Trenton Spicer |
Bismarck-Henning |
22 |
Kody Hightower |
Elmwood |
23 |
Matthew Foster |
Buda Bureau Valley South |
24 |
Bryce Bowman |
Virginia |
25 |
Mic Voss |
McNabb Putnam County |
26 |
Brayden Rohlfs |
Hartsburg-Emden |
27 |
Drew Gvillo |
Bunker Hill Wolf Ridge |
28 |
Gavin Robertson |
Seneca |
29 |
Guillermo Molina |
Millbrook |
30 |
Darius Nguepi |
Pingree Grove Cambridge Lakes |
31 |
Anthony Ogliore |
Chicago Queen of All Saints |
Event 20 Girls Discus Throw 8th Girls (32) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Catie Daily, Rockford Christian Life, 112-10
|
1 |
Annah Miller |
Green Valley Midwest Central |
2 |
Jayden Standish |
Lexington |
3 |
Sierra Bryant |
Bismarck-Henning |
4 |
Sam Satterfield |
Marseilles Milton Pope |
5 |
Jaycie Edwards |
Warrensburg-Latham |
6 |
Peyton Lappin |
DeLand-Weldon |
7 |
Jasie Brennan |
Bement |
8 |
Jordyn Dillman |
Gifford |
9 |
Jayden Mussatto |
Marseilles ES |
10 |
Laura Schwabe |
Fox Lake Stanton |
11 |
Gabi Salazar |
Marquette Heights Georgetowne |
12 |
Hailey Lazarov |
Watseka Glenn Raymond |
13 |
Sarah Stephens |
Bloomington St. Mary's |
14 |
Cailyn Carpenter |
Mossville |
15 |
Summer Agan |
Palestine |
16 |
Jenna Anderson |
Erie |
17 |
Emilie King |
New Berlin JHS |
18 |
Carly Gillen |
Monmouth ICS |
19 |
Kendra Biggs |
Palestine |
20 |
Ellie Nelson |
Bloomington Corpus Christi |
21 |
Carmen Parker |
Argenta-Oreana |
22 |
Kylie Lequia |
Henry-Senachwine |
23 |
Shaylyn Bushong |
South Pekin |
24 |
Shelby Davis |
St. Anne |
25 |
Brigitte Long |
Mt. Olive |
26 |
Macy Byer |
New Berlin JHS |
27 |
Natalie Oberlink |
Brownstown |
28 |
Katelyn Hummel |
Liberty |
29 |
Gracie Williams |
Oglesby Washington |
30 |
Kelly O'Shea |
Palatine St. Thomas |
31 |
Arberita Jashari |
Seneca |
32 |
Mackenzie Farley |
Earlville |
Event 21 Boys Discus Throw 8th Boys (38) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Kaleb Wright, McNabb Putnam County, 137-01
|
1 |
Payton Taylor |
Sidell Salt Fork |
2 |
K'Julyon Patton |
Fisher |
3 |
Chase Burwell |
Villa Grove |
4 |
Jared Kollmann |
Altamont |
5 |
Nate Fouty |
Casey-Westfield |
6 |
Caleb Rutherford |
Illiopolis Sangamon Valley |
7 |
Jace Coffey |
Polo Aplington |
8 |
Layden Duniphan |
Casey-Westfield |
9 |
Wade Dawson |
Elmwood |
10 |
Brett Novak |
Brimfield |
11 |
Eli Remington |
Royal Prairieview Ogden |
12 |
Hugo Garza |
Arcola |
13 |
Wayne Bowns |
Mansfield Blue Ridge IJHS |
14 |
Zayzen Price |
Villa Grove |
15 |
Greg Zellers |
New Berlin JHS |
16 |
Ethan Brannan |
Carrollton GS |
17 |
Beau Smothers |
Arcola |
18 |
Parker Jackson |
Champaign Holy Cross |
19 |
Cameron Jones |
Toledo Cumberland |
20 |
Hunter Oleson |
Prophetstown PLT |
21 |
Cade McAdams |
Carrollton GS |
22 |
Peyton Cramer |
Saunemin |
23 |
Matthew Robinson |
Champaign Judah Christian |
24 |
Christian Nietfeldt |
Grant Park |
25 |
Andrew Vanhoveln |
Bismarck-Henning |
26 |
Clayton Johnson |
Prophetstown PLT |
27 |
Michael Bauer |
Bloomington Corpus Christi |
28 |
Dylan Moore |
Greenfield |
29 |
Isiah Verbout |
Neponset |
30 |
Owen Carder |
Sidell Salt Fork |
31 |
Ben Kiesgen |
Fox Lake Stanton |
32 |
Kaden Kruse |
Tremont |
33 |
Jarrett Skinner |
Tonica |
34 |
Cody Short |
Mossville |
35 |
Johnnie Dean |
Colchester West Prairie |
36 |
Logan Mix |
Ottawa Deer Park |
37 |
Travis Donnelly |
DeKalb St. Mary's |
38 |
Jason Bergstrom |
Mt. Prospect St. Emily |
Event 22 Girls 100 Meter Dash 7th Girls (43) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Jenna Magel, Fox River Grove, 13.31
|
1 |
Kamryn Kolb |
Walnut Bureau Valley North |
2 |
Elena DiVito |
Palatine St. Theresa |
3 |
Kylie Hopper |
Champaign Holy Cross |
4 |
Dominique Thomas |
Algonquin St. Margaret Mary |
5 |
Alex Dusing |
Polo Aplington |
6 |
Chloe Bouvia |
Lanark Eastland |
7 |
Acacia Trelstad |
Nauvoo-Colusa |
8 |
Makenna Baptist |
Jacksonville Our Saviour |
9 |
Jadyn Swan |
Bartonville Monroe |
10 |
Emma Ginther |
Avon Abingdon Avon |
11 |
Aliza Welker |
Kickapoo St. Mary's |
12 |
Reed Broaders |
Champaign Next Generation |
13 |
Robbi Ostendorf |
Bunker Hill Wolf Ridge |
14 |
Teghan Tillman |
Mendota Holy Cross |
15 |
Libby Martin |
Princeville |
16 |
Calista Fox |
Winchester |
17 |
Brooke Oakley |
Warrensburg-Latham |
18 |
Ella Senecal |
South Pekin |
19 |
Nakeita Kessling |
Henry-Senachwine |
20 |
Gillian McDaniel |
Peoria Holy Family |
21 |
Alexis Puetz |
Milford |
22 |
Jillian Janovyak |
Morris Saratoga |
23 |
Bre Broers |
Walnut Bureau Valley North |
24 |
Hannah Hayes |
Stewardson-Strasburg |
25 |
Brooklyn Welsh |
Colchester West Prairie |
26 |
Talia Meyer |
Tremont |
27 |
Diane Tomczak |
Lincoln Carroll Catholic |
28 |
Jasira Stevenson |
Kewanee Wethersfield |
29 |
Jaelyn McGhghy |
Marquette Heights Georgetowne |
30 |
Abby Scott |
Tremont |
31 |
Emileigh Williams |
Polo Aplington |
32 |
Mya Bakken |
Waterman Indian Creek |
33 |
Daria Tersina |
Mt. Prospect St. Emily |
34 |
Tasha Poole |
Springfield Christian |
35 |
Isabella Ogliore |
Chicago Queen of All Saints |
36 |
Mahri Martin |
Buffalo Tri-City |
37 |
Katherine Keller |
Normal Epiphany |
38 |
Peyton Williams |
Pawnee |
39 |
Natalie Sweetland |
Springfield Christ the King |
40 |
Bella Roesler |
Champaign Judah Christian |
41 |
Katelyn Lang |
Oakland Lake Crest |
42 |
Brianna Strehl |
Tonica |
43 |
Annie Haugabook |
Marseilles Milton Pope |
Event 23 Boys 100 Meter Dash 7th Boys (48) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Michael Gaston, Waterman Indian Creek, 12.64
|
1 |
Alex Sweetland |
Springfield Christ the King |
2 |
Trent Moma |
Macon Meridian |
3 |
John Winkelman |
Morrison JHS |
4 |
Logan Ford |
Buffalo Tri-City |
5 |
Blaze Thompson |
Neoga |
6 |
Brady Patton |
Assumption Central A & M |
7 |
Khalyn Young |
Decatur Robertson |
8 |
Jameson Cluver |
Watseka Glenn Raymond |
9 |
Denver Davenport |
Greenfield |
10 |
Corey Hall |
Bunker Hill Wolf Ridge |
11 |
James Coil |
Meredosia-Chambersburg |
12 |
Kameron Bone |
Argenta-Oreana |
13 |
Evan Eckberg |
Walnut Bureau Valley North |
14 |
Dillon Phillips |
Decatur Hope |
15 |
Brady Westerfeld |
Greenview |
16 |
Jacob Wattles |
Pekin Rankin |
17 |
Keil Endress |
Sparland Midland |
18 |
Michael Manning |
East Moline Northeast |
19 |
Jerik Heaton |
Augusta Southeastern |
20 |
Brendan Oleksak |
Palatine St. Theresa |
21 |
Jose Vasquez |
Lowpoint-Washburn |
22 |
Luke Napolitano |
Colchester West Prairie |
23 |
Quinn Pleskovitch |
Ottawa Deer Park |
24 |
Kolby Brewer |
Altamont |
25 |
Alexander Kula |
Pekin St. Joseph |
26 |
Owen Lucey |
Normal Epiphany |
27 |
Joshua Jones |
Madison |
28 |
Kaynen Bond |
Toulon Stark County |
29 |
Brevan Coleman |
Peoria Heights GS |
30 |
Cameron Calhoun |
Illiopolis Sangamon Valley |
31 |
Ayden Koenig |
Potomac |
32 |
Jimmy Andrade |
Onarga Iroquois West |
33 |
Austin Jones |
Mt. Prospect St. Emily |
34 |
Chase Eaton |
Neoga |
35 |
Isaac Crow |
Altamont |
36 |
Daniel Williams |
South Chicago Heights Cornerst |
37 |
Chris Thacker |
Palestine |
38 |
Nathen Maldonado |
Earlville Harding |
39 |
Hunter Thornton |
Bartonville Oak Grove West |
40 |
Martin Boey |
Madison |
41 |
Benjamin Woods |
Oneida ROWVA |
42 |
Brady Partington |
Rock Falls St. Andrew |
43 |
Luke Pemberton |
Pekin Rankin |
44 |
Will Bergstrom |
Dwight |
45 |
Johnny Gagliano |
Fox River Grove |
46 |
Clayton Barkley |
Dalzell Grade |
47 |
Luke Doty |
Spring Bay Riverview |
48 |
Parker Wolber |
Polo Aplington |
Event 24 Girls 100 Meter Dash 8th Girls (58) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Janiya Collins, Madison, 13.07
|
1 |
Jenna Magel |
Fox River Grove |
2 |
Seven Hicks |
Peoria Heights GS |
3 |
Erin Earl |
Washington St. Patrick |
4 |
Jackie Houck |
Piper City Tri-Point |
5 |
Capria Brown |
Danville Schlarman |
6 |
Julia Severtgaard |
Hampton |
7 |
Brittney Oakley |
Warrensburg-Latham |
8 |
Sophia Galfano |
Fox River Grove |
9 |
Alyssa Busker |
Aurora Christian |
10 |
Ella Engelhardt |
Aurora Holy Angels |
11 |
Imani Johnson |
Bismarck-Henning |
12 |
Anna Wolter |
Pekin St. Joseph |
13 |
Ava Lorance |
Colona |
14 |
Kate Lehne |
Mt. Sterling Brown County |
15 |
Carly Konneck |
Walnut Bureau Valley North |
16 |
Melissa Allen |
Bushnell-Prairie City |
17 |
Kaitlynn Hornbeck |
Stronghurst West Central |
18 |
Joselyn Reed |
Rock Falls St. Andrew |
19 |
Mikayla Denton |
Assumption Central A & M |
20 |
Aynsleigh Defries |
LeRoy |
21 |
Amy Caffarelli |
Buffalo Grove St. Mary |
22 |
Kenna Borton |
Newark Lisbon |
23 |
Allie Johnson |
Fox Lake Stanton |
24 |
Sabrie Strong |
Decatur Johns Hill |
25 |
Claire Wilhour |
Brownstown |
26 |
Emma Lane |
Princeville |
27 |
Inara Summers |
Decatur Robertson |
28 |
Annie Gibbons |
Mt. Prospect St. Raymond |
29 |
Faith Washko |
Springfield Christ the King |
30 |
Tressa Scheuermann |
Tremont |
31 |
Samantha Spencer |
Lemont SS Cyril & Methodius |
32 |
Kerris Norfleet |
South Chicago Heights Cornerst |
33 |
Delaney Woodard |
Monmouth ICS |
34 |
Abbi Kepp |
Neoga |
35 |
Danielle Rush |
Lanark Eastland |
36 |
McKenna Denton |
Assumption Central A & M |
37 |
Nicole Krokos |
Glasford Illini Bluffs |
38 |
Mya Cermak |
Wonder Lake Harrison |
39 |
Paige Knuffman |
Liberty |
40 |
Teal Weisfus |
Elwood GS |
41 |
Olivia Accardi |
Mt. Prospect St. Emily |
42 |
Sade Oladipupo |
Decatur Our Lady of Lourdes |
43 |
Leah Bodine |
Champaign St. Matthew |
44 |
Darria Miller |
Madison |
45 |
Sara Evans |
Virginia |
46 |
Jahda Davis |
Normal Metcalf |
47 |
Jolienne Varquez |
Morton Blessed Sacrament |
48 |
Angel Matuszewski |
Piper City Tri-Point |
49 |
River Rosales |
Colfax Ridgeview |
50 |
Eneida Tillmon |
Madison |
51 |
Megan Yaunke |
South Beloit |
52 |
Jaden Childs |
Peoria Christian |
53 |
Kierstin Wheeler |
Marseilles ES |
54 |
Abby Stone |
Newton St. Thomas |
55 |
Natalie Leathers |
Normal Metcalf |
56 |
Sylvia Byron |
Champaign Next Generation |
57 |
Macie Allen |
Colchester West Prairie |
58 |
Charleigh Holmes |
McNabb Putnam County |
Event 25 Boys 100 Meter Dash 8th Boys (45) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Kendall Kennedy, Madison, 11.73
|
1 |
Robert Brittingham |
La Moille Allen |
2 |
Connor McBride |
Rock Falls St. Andrew |
3 |
AJ Lawson |
Decatur Robertson |
4 |
Michael Gaston |
Waterman Indian Creek |
5 |
Tyler Wilson |
Fisher |
6 |
Tristan Faichney |
Green Valley Midwest Central |
7 |
Michael Montgomery |
Waterman Indian Creek |
8 |
Brandon Rhoades |
Bartonville Oak Grove West |
9 |
Levi Chance |
Bunker Hill Wolf Ridge |
10 |
Nik Barry |
Monmouth ICS |
11 |
Hunter Subry |
Grayslake St. Gilbert |
12 |
Jake Mobeck |
Algonquin St. Margaret Mary |
13 |
Marcus Winn |
La Moille Allen |
14 |
Antquwon Carter |
South Beloit |
15 |
Chandler Byrd |
Colona |
16 |
Levi Hecox |
Camp Point Central |
17 |
Joseph McCoy |
Madison |
18 |
Quantavious Jones |
Peoria Manual |
19 |
Xavier Sennie |
South Beloit |
20 |
Bakari Young |
Markham Obama |
21 |
Taevion Chamberlain |
Joliet Laraway |
22 |
Spencer Parker |
Bloomington Cornerstone |
23 |
Gabe Rossi |
Jacksonville Our Saviour |
24 |
Noah Gabrys |
Somonauk |
25 |
Mikhail Stanley |
Decatur Our Lady of Lourdes |
26 |
Tony Toczycki |
Arlington Heights St. James |
27 |
Brenton Duffie |
Waverly |
28 |
Caleb Lahey |
Bismarck-Henning |
29 |
Baylor Clark |
Washington St. Patrick |
30 |
Collin Sally |
Camp Point Central |
31 |
Christian Nietfeldt |
Grant Park |
32 |
Marshall Walk |
Ladd |
33 |
Gerard Remmes |
Galesburg Costa |
34 |
Riley Cole |
Grand Ridge |
35 |
Hank Keller |
Normal Epiphany |
36 |
Trenton Wright |
Lincoln Chester-East Lincoln |
37 |
Ian Kromer |
Lanark Eastland |
38 |
Weston Peck |
Gifford |
39 |
Nate Fouty |
Casey-Westfield |
40 |
Zack Norman |
Mt. Prospect St. Raymond |
41 |
Patric Natindim |
Mt. Prospect St. Emily |
42 |
Kymari Klein |
Marquette Heights Georgetowne |
43 |
Colin Merritt |
South Pekin |
44 |
Bradley Weber |
Sparland Midland |
45 |
Connor Reardon |
Altamont |
Event 26 Boys Pole Vault 8th Boys (21) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Kyle Kruthoff, Erie, 11-04
|
1 |
Donovan Delaney |
Altamont |
2 |
Tim Moore |
Altamont |
3 |
Carter Hays |
Paris Crestwood |
4 |
Will Fonner |
Effingham St. Anthony |
5 |
Julian Samuels |
Annawan |
6 |
Carson Wiebenga |
Erie |
7 |
Jack Elder |
Effingham St. Anthony |
8 |
Trevor Till |
Mazon-Verona-Kinsman |
9 |
Kaeden Whiteman |
Lewistown Central |
10 |
Ryan McGrew |
Bushnell-Prairie City |
11 |
Santiago Imeroni |
Paris Crestwood |
12 |
Jhett Buchanan |
Cowden-Herrick |
13 |
Ryan Kennedy |
Morrison JHS |
14 |
Michael Dietz |
Neoga |
15 |
Owen Phillips |
Mazon-Verona-Kinsman |
16 |
Blake Maurer |
Carrollton GS |
17 |
Alec Thompson |
Monmouth ICS |
18 |
Ben Scholl |
Peoria St. Philomena |
19 |
Sean Meyer |
Tremont |
20 |
Beau Marquis |
Warrensburg-Latham |
21 |
Tyler Oslage |
Antioch Emmons |
Event 27 Boys High Jump 7th Boys (43) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Drake Hammel, Hamilton, 5-06
|
1 |
John Mize |
Bunker Hill Wolf Ridge |
2 |
Memphis Waggoner |
Toledo Cumberland |
3 |
Noah Livingston |
Casey-Westfield |
4 |
Craig Croy |
Sigel St. Michael's |
5 |
Drew Rhodes |
Hamilton |
6 |
Austin Fitzpatrick |
Illiopolis Sangamon Valley |
7 |
Luke Groeper |
Elmwood |
8 |
Owen Lucey |
Normal Epiphany |
9 |
Jace McWhorter |
Brownstown |
10 |
Zachary Cavinder |
Colfax Ridgeview |
11 |
Mason Murphy |
Meredosia-Chambersburg |
12 |
Jeffery Bennett |
Paris Crestwood |
13 |
Thomas Ottens |
Morrison JHS |
14 |
Reece Johnson |
Neoga |
15 |
Tyler McClure |
Champaign Judah Christian |
16 |
Seth Howard |
Carrollton GS |
17 |
Brock Hamm |
Peoria Limestone Walters |
18 |
Carter Salisbury |
Buda Bureau Valley South |
19 |
Matthew Geltmacher |
Colchester West Prairie |
20 |
Hayden Small |
Onarga Iroquois West |
21 |
Beau Edwards |
Arcola |
22 |
Robby Malone |
Casey-Westfield |
23 |
Trey Heinz |
Colona |
24 |
Eli Moore |
Effingham St. Anthony |
25 |
Cael Davis |
Walnut Bureau Valley North |
26 |
Payne Porter |
Stronghurst West Central |
27 |
Aj Gobert |
Arcola |
28 |
Quentin Cummins |
Pekin Rankin |
29 |
Braden Baucum |
Altamont |
30 |
Jordon Roller |
Stronghurst West Central |
31 |
Wyatt Brant |
Toledo Cumberland |
32 |
Kale Nelson |
Kewanee Wethersfield |
33 |
Will Bergstrom |
Dwight |
34 |
Bryce Rosenow |
Erie |
35 |
Kamden Wollard |
Mossville |
36 |
Brayden Osborne |
Bismarck-Henning |
37 |
Karson Lewsader |
Chrisman Scottland |
38 |
Michael Rasmuson |
Roanoke-Benson |
39 |
Luke Schober |
Pawnee |
40 |
Duncan Lawler |
Ladd |
41 |
Toby Krzyzak |
Fox Lake Stanton |
42 |
Joshua Caceres |
Geneva St. Peter |
43 |
Jean-Claude Thomas |
Mt. Prospect St. Emily |
Event 28 Girls Long Jump 8th Girls (40) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Abi Baurer, Tremont, 16-05.50
|
1 |
Brittney Oakley |
Warrensburg-Latham |
2 |
Capria Brown |
Danville Schlarman |
3 |
Kyah Beck |
Colchester West Prairie |
4 |
Sade Oladipupo |
Decatur Our Lady of Lourdes |
5 |
Anna Wolter |
Pekin St. Joseph |
6 |
Lucy Czirjak |
Peoria St. Vincent de Paul |
7 |
Carly Konneck |
Walnut Bureau Valley North |
8 |
Jaelyn Robertson |
Cowden-Herrick |
9 |
Kennedy Schurman |
New Berlin JHS |
10 |
Sidney Hood |
Fisher |
11 |
Mya Cermak |
Wonder Lake Harrison |
12 |
Leigh Ann Nottke |
Wood River Lewis & Clark |
13 |
Elizabeth Titus |
Neoga |
14 |
Aubrey Hasley |
Mt. Prospect St. Emily |
15 |
Peyton Pollman |
Glasford Illini Bluffs |
16 |
Julianna Dunkel |
Elmwood |
17 |
Seven Hicks |
Peoria Heights GS |
18 |
Brin Robinson |
Fox Lake Stanton |
19 |
Cassidy Moss |
Brownstown |
20 |
Madison Gilmore |
Carrollton GS |
21 |
Naomi Sweeney |
Millbrook |
22 |
Emma Hahn |
Mt. Olive |
23 |
Tobi Walzer |
La Moille Allen |
24 |
Mikayla Denton |
Assumption Central A & M |
25 |
Meggie Scott |
Newark Lisbon |
26 |
Claire Wilhour |
Brownstown |
27 |
Abby Manns |
Jerseyville St. Francis HG |
28 |
Susan Gruszka |
Peoria Heights St. Thomas |
29 |
Paige Knuffman |
Liberty |
30 |
Nicolette Kouvelis |
Fox Lake Stanton |
31 |
Hope Hogsett |
Toulon Stark County |
32 |
McKenna Denton |
Assumption Central A & M |
33 |
Meredith Janssen |
Lanark Eastland |
34 |
Sidney Corcoran |
Amboy |
35 |
Bronwyn Jetton |
Mossville |
36 |
Cassidy Draves |
Mazon-Verona-Kinsman |
37 |
Whitney Leman |
Roanoke-Benson |
38 |
Alyssa Ernat |
LaSalle Dimmick |
39 |
Mackenzie Stahlschmidt |
Donovan |
40 |
Karrington Krabel |
Chrisman Scottland |
Event 29 Girls 4x100 Meter Relay 7th Girls (35) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Bismarck-Henning, 54.07
|
1 |
Bartonville Monroe |
|
2 |
Winchester |
|
3 |
Tremont |
|
4 |
Casey-Westfield |
|
5 |
Springfield Christ the King |
|
6 |
Princeville |
|
7 |
Carthage |
|
8 |
Polo Aplington |
|
9 |
Palatine St. Theresa |
|
10 |
Colchester West Prairie |
|
11 |
Cowden-Herrick |
|
12 |
Toulon Stark County |
|
13 |
Joliet Laraway |
|
14 |
Milford |
|
15 |
Decatur Robertson |
|
16 |
Ladd |
|
17 |
Monmouth ICS |
|
18 |
Morris Saratoga |
|
19 |
Altamont |
|
20 |
Mossville |
|
21 |
Sidell Salt Fork |
|
22 |
Arcola |
|
23 |
Buffalo Grove St. Mary |
|
24 |
Peoria Christian |
|
25 |
LeRoy |
|
26 |
Villa Grove |
|
27 |
East Alton MS |
|
28 |
Elmwood |
|
29 |
Madison |
|
30 |
Oneida ROWVA |
|
31 |
Bunker Hill Wolf Ridge |
|
32 |
Waterman Indian Creek |
|
33 |
Fox River Grove |
|
34 |
Champaign St. Matthew |
|
35 |
Marseilles Milton Pope |
|
Event 30 Boys 4x100 Meter Relay 7th Boys (37) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Casey-Westfield, 51.50
|
1 |
Madison |
|
2 |
Normal Metcalf |
|
3 |
Bismarck-Henning |
|
4 |
Toledo Cumberland |
|
5 |
Buffalo Tri-City |
|
6 |
Augusta Southeastern |
|
7 |
Decatur Robertson |
|
8 |
Arcola |
|
9 |
Effingham St. Anthony |
|
10 |
Colfax Ridgeview |
|
11 |
Decatur Dennis |
|
12 |
Pekin Rankin |
|
13 |
Sigel St. Michael's |
|
14 |
Nauvoo-Colusa |
|
15 |
Princeville |
|
16 |
Bunker Hill Wolf Ridge |
|
17 |
Casey-Westfield |
|
18 |
Assumption Central A & M |
|
19 |
Greenview |
|
20 |
Erie |
|
21 |
Mt. Prospect St. Raymond |
|
22 |
Altamont |
|
23 |
Brownstown |
|
24 |
Morrison JHS |
|
25 |
Argenta-Oreana |
|
26 |
Elmwood |
|
27 |
White Hall North Greene |
|
28 |
Washington St. Patrick |
|
29 |
Dallas City |
|
30 |
Joliet Laraway |
|
31 |
Onarga Iroquois West |
|
32 |
Fox River Grove |
|
33 |
Bartonville Monroe |
|
34 |
Dalzell Grade |
|
35 |
Peoria Christian |
|
36 |
Roanoke-Benson |
|
37 |
Aurora Christian |
|
Event 31 Girls 4x100 Meter Relay 8th Girls (30) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Madison, 51.81
|
1 |
Bismarck-Henning |
|
2 |
Decatur Robertson |
|
3 |
Monmouth ICS |
|
4 |
Bushnell-Prairie City |
|
5 |
Peoria Heights GS |
|
6 |
Rock Falls St. Andrew |
|
7 |
Washington St. Patrick |
|
8 |
Peoria Christian |
|
9 |
Fox River Grove |
|
10 |
Decatur Hope |
|
11 |
Mt. Prospect St. Raymond |
|
12 |
Madison |
|
13 |
LeRoy |
|
14 |
Newton St. Thomas |
|
15 |
Stronghurst West Central |
|
16 |
Princeville |
|
17 |
Colchester West Prairie |
|
18 |
Delavan |
|
19 |
Champaign Judah Christian |
|
20 |
Liberty |
|
21 |
Brimfield |
|
22 |
Tonica |
|
23 |
Camp Point Central |
|
24 |
St. Anne |
|
25 |
McNabb Putnam County |
|
26 |
Somonauk |
|
27 |
Cowden-Herrick |
|
28 |
Jacksonville Our Saviour |
|
29 |
Marseilles ES |
|
30 |
Mazon-Verona-Kinsman |
|
Event 32 Boys 4x100 Meter Relay 8th Boys (37) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Madison, 47.59
|
1 |
Bunker Hill Wolf Ridge |
|
2 |
Arcola |
|
3 |
Casey-Westfield |
|
4 |
Colfax Ridgeview |
|
5 |
Mossville |
|
6 |
Washington St. Patrick |
|
7 |
Green Valley Midwest Central |
|
8 |
Bismarck-Henning |
|
9 |
Bloomington Corpus Christi |
|
10 |
Madison |
|
11 |
Rantoul St. Malachy |
|
12 |
Lincoln Chester-East Lincoln |
|
13 |
Mt. Pulaski |
|
14 |
Champaign Judah Christian |
|
15 |
Decatur Hope |
|
16 |
La Moille Allen |
|
17 |
Markham Obama |
|
18 |
Mansfield Blue Ridge IJHS |
|
19 |
Jacksonville Our Saviour |
|
20 |
Ladd |
|
21 |
Camp Point Central |
|
22 |
New Berlin JHS |
|
23 |
Bloomington Cornerstone |
|
24 |
Lincoln West Lincoln-Broadwell |
|
25 |
Macon Meridian |
|
26 |
Toledo Cumberland |
|
27 |
Springfield Christ the King |
|
28 |
Waverly |
|
29 |
Peoria Norwood |
|
30 |
Spring Bay Riverview |
|
31 |
Wonder Lake Harrison |
|
32 |
Williamsfield |
|
33 |
Joliet Laraway |
|
34 |
Monmouth ICS |
|
35 |
Buffalo Grove St. Mary |
|
36 |
Roanoke-Benson |
|
37 |
Waterman Indian Creek |
|
Event 33 Boys High Jump 8th Boys (48) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Blake Currey, Casey-Westfield, 5-09
|
1 |
Seth Weber |
Newton St. Thomas |
2 |
Levi Cole |
Erie |
3 |
Ryan Wagenbach |
Tremont |
4 |
Dylan Smith |
Carrollton GS |
5 |
Keenan Sowers |
Lincoln Chester-East Lincoln |
6 |
Drake Hammel |
Hamilton |
7 |
Eric Robinson |
Prophetstown PLT |
8 |
Wyatt Davis |
Walnut Bureau Valley North |
9 |
Jachin Wiese |
Illiopolis Sangamon Valley |
10 |
Zach Cagle |
Colona |
11 |
Mason Krafft |
Henry-Senachwine |
12 |
Trent Weldon |
Roanoke-Benson |
13 |
Kyle Colgrove |
Kinderhook Western |
14 |
John Myers |
Washington St. Patrick |
15 |
Ethan Baker |
Toledo Cumberland |
16 |
Mitchell McKelvey |
Spring Bay Riverview |
17 |
Xavier Moore |
Lexington |
18 |
Marco Falcon |
Tremont |
19 |
Antquwon Carter |
South Beloit |
20 |
Mac Nugent |
Walnut Bureau Valley North |
21 |
Drew Dixon |
Delavan |
22 |
Payton Taylor |
Sidell Salt Fork |
23 |
Jake Mobeck |
Algonquin St. Margaret Mary |
24 |
Juan Garviria-Soto |
Rockford Christian Life |
25 |
Connor Serven |
Bushnell-Prairie City |
26 |
Landon Obert |
Liberty |
27 |
Carter Johnson |
Princeville |
28 |
Brady Boyer |
Nauvoo-Colusa |
29 |
Kieran Thompson |
Chicago Queen of All Saints |
30 |
Jagger Moreland |
Buda Bureau Valley South |
31 |
Denver Duckwitz |
Altamont |
32 |
Pierce Neuman |
Chrisman Scottland |
33 |
Taylor Lester |
Cuba |
34 |
Levi Zimmerman |
Colfax Ridgeview |
35 |
Joseph Fraterrigo |
Chicago Queen of All Saints |
36 |
Lance Vanbeck |
Camp Point Central |
37 |
Kennedy Boettcher |
Champaign St. Matthew |
38 |
Dustin Murphy |
Mt. Pulaski |
39 |
Kymari Klein |
Marquette Heights Georgetowne |
40 |
Luke Longhta |
New Berlin JHS |
41 |
Joe Dalpoas |
Lincoln West Lincoln-Broadwell |
42 |
Marcus Winn |
La Moille Allen |
43 |
Jack Riebel |
Peoria Christian |
44 |
Cody Thole |
Princeville |
45 |
Brandon Courtney |
Grant Park |
46 |
Dan Grant |
Morris Nettle Creek |
47 |
Joseph Sanchez |
Hinckley-Big Rock MS |
48 |
Connor Reese |
Oglesby Washington |
Event 34 Girls Long Jump 7th Girls (39) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Kyah Beck, Colchester West Prairie, 16-05.75
|
1 |
Kamryn Kolb |
Walnut Bureau Valley North |
2 |
Jessa Vetter |
Greenfield |
3 |
Hannah Sechrest |
Wood River Lewis & Clark |
4 |
Zoe Zallek |
Peoria Academy |
5 |
Talia Meyer |
Tremont |
6 |
Josie Strauch |
Brownstown |
7 |
Riley Menssen |
Toulon Stark County |
8 |
Hannah Hayes |
Stewardson-Strasburg |
9 |
Alli Gerdes |
Palatine St. Thomas |
10 |
Emma Ginther |
Avon Abingdon Avon |
11 |
Hannah Parente |
Ladd |
12 |
Ellie McManaway |
Altamont |
13 |
Kylie Hopper |
Champaign Holy Cross |
14 |
Aliciana Sanchez |
Galesburg Costa |
15 |
Jasira Stevenson |
Kewanee Wethersfield |
16 |
Raegan Gooding |
Watseka Glenn Raymond |
17 |
Sophie Pfaff |
Morris Nettle Creek |
18 |
Makenna Baptist |
Jacksonville Our Saviour |
19 |
Hannah Osborn |
Milford |
20 |
Torrica Baltimore |
Decatur Garfield Montessori |
21 |
Jada Hamman |
Millbrook |
22 |
Miranda Matta |
Mt. Olive |
23 |
Nakeita Kessling |
Henry-Senachwine |
24 |
Kaylenn Hunt |
Oakland Lake Crest |
25 |
Tatum Devriese |
Champaign St. Matthew |
26 |
Sadie Lenz |
Stronghurst West Central |
27 |
Gloria Lobodzinski |
Antioch Grass Lake |
28 |
Savanna Rietgraf |
Tonica |
29 |
Becca Wagner |
Polo Aplington |
30 |
Tylee Lewis |
Fox Lake Stanton |
31 |
Megan Williams |
Newark Lisbon |
32 |
Stephanie Gump |
Bloomington Corpus Christi |
33 |
Kara Erdmann |
Forreston |
34 |
Mikayla Kohlman |
Mossville |
35 |
Savanna Birkey |
Buda Bureau Valley South |
36 |
Payton Schurman |
New Berlin JHS |
37 |
Brooklyn Welsh |
Colchester West Prairie |
38 |
Jordan Robinson |
Erie |
39 |
Victoria Wiggin |
Roanoke-Benson |
Event 35 Girls 400 Meter Dash 7th Girls (34) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Claire Wilhour, Brownstown, 1:01.81
|
1 |
Emily Hwang |
Chicago Old St. Mary's |
2 |
Gracie Jessup |
Sidell Salt Fork |
3 |
Libby Martin |
Princeville |
4 |
Kamryn Kolb |
Walnut Bureau Valley North |
5 |
Jade Aber |
Buda Bureau Valley South |
6 |
Emma Hicks |
Glasford Illini Bluffs |
7 |
Jillian Janovyak |
Morris Saratoga |
8 |
Emerson Tarr |
LeRoy |
9 |
Carlie Thompson |
Sidell Salt Fork |
10 |
Rylie Crawford |
New Berlin JHS |
11 |
Robbi Ostendorf |
Bunker Hill Wolf Ridge |
12 |
Emma Casey |
Nauvoo-Colusa |
13 |
Chloe Cooper |
Bushnell-Prairie City |
14 |
Ashleigh Sealley |
Marseilles Milton Pope |
15 |
Alexis Puetz |
Milford |
16 |
Konjit Mott |
Mt. Pulaski |
17 |
Bella Morse |
Bartonville Monroe |
18 |
Josie Bentz |
Monmouth ICS |
19 |
Payton Block |
Paris Crestwood |
20 |
Maia Italia |
Plano St. Mary's |
21 |
Maddi Cave |
Washington St. Patrick |
22 |
Sadie Lenz |
Stronghurst West Central |
23 |
Abbi Dow |
Neoga |
24 |
Payton Schurman |
New Berlin JHS |
25 |
Tristen Sandall |
Pekin Rankin |
26 |
Bella Peshek |
Mt. Prospect St. Raymond |
27 |
Paige Baker |
Morrison JHS |
28 |
Katie Carie |
Effingham Sacred Heart |
29 |
Caydee Kirkham |
Carthage |
30 |
Shelby Johnson |
Onarga Iroquois West |
31 |
Payton Green |
Fox Lake Stanton |
32 |
Maci Walters |
Champaign St. Matthew |
33 |
Abby Nawa |
LaSalle Trinity Catholic |
34 |
Rissa Foster |
Peoria Heights GS |
Event 36 Boys 400 Meter Dash 7th Boys (43) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Quantavious Jones, Peoria Manual, 55.66
|
1 |
Zachary Cavinder |
Colfax Ridgeview |
2 |
Brady Patton |
Assumption Central A & M |
3 |
Kennan Walsh |
Effingham St. Anthony |
4 |
Kamden Wollard |
Mossville |
5 |
Joshua Caceres |
Geneva St. Peter |
6 |
Brandon Rossmiller |
Camp Point Central |
7 |
Jacob Turner |
Morton Blessed Sacrament |
8 |
Jorge Macias |
Arcola |
9 |
Dawson Haggard |
Prophetstown PLT |
10 |
Kolby Brewer |
Altamont |
11 |
John Mize |
Bunker Hill Wolf Ridge |
12 |
Alexander Kula |
Pekin St. Joseph |
13 |
Mason Hutchings |
Paris Crestwood |
14 |
Holt Geltmaker |
Mossville |
15 |
Ganner Hoekstra |
Milford |
16 |
Cole Leach |
Peoria Limestone Walters |
17 |
Owen Floyd |
Illiopolis Sangamon Valley |
18 |
Peyton Fay |
Springfield Christ the King |
19 |
Connor Brooker |
McNabb Putnam County |
20 |
Charlie Cozart |
Argenta-Oreana |
21 |
Breyden Schmitz |
Metamora St. Mary's |
22 |
Jeffery Bennett |
Paris Crestwood |
23 |
Jace McWhorter |
Brownstown |
24 |
Destin Lewis |
Cowden-Herrick |
25 |
Josh Garner |
Bartonville Monroe |
26 |
Quentin Cummins |
Pekin Rankin |
27 |
Andrew Tingley |
Bismarck-Henning |
28 |
Kacee Moore |
Arcola |
29 |
Thomas Dauphin |
Morrison JHS |
30 |
Zach Fisher |
Pawnee |
31 |
Kevin Slawacki |
Mt. Prospect St. Emily |
32 |
Kevin Soltys |
Mt. Prospect St. Raymond |
33 |
Ethan Parini |
Decatur Dennis |
34 |
Michael Somary |
Arlington Heights Our Lady of |
35 |
Lucas Doland |
Palatine St. Theresa |
36 |
Daniel Zuercher |
Pekin St. Joseph |
37 |
Noah Livingston |
Casey-Westfield |
38 |
Brady Partington |
Rock Falls St. Andrew |
39 |
Benjamin Woods |
Oneida ROWVA |
40 |
Chase Hauch |
Mazon-Verona-Kinsman |
41 |
Kaynen Bond |
Toulon Stark County |
42 |
Brady Leman |
Roanoke-Benson |
43 |
Jose Monroy |
Fox Lake Stanton |
Event 37 Girls 400 Meter Dash 8th Girls (35) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Erin Oleksak, Arlington Hts St. James, 1:01.41
|
1 |
Claire Wilhour |
Brownstown |
2 |
Erin Earl |
Washington St. Patrick |
3 |
Josie Price |
Toulon Stark County |
4 |
Elizabeth Titus |
Neoga |
5 |
Madeline Semmer |
Chicago Old St. Mary's |
6 |
Paige Knuffman |
Liberty |
7 |
Katie Cassidy |
Waterman Indian Creek |
8 |
Cassidy Moss |
Brownstown |
9 |
Lauren Jones |
Toulon Stark County |
10 |
Ashley Althaus |
Amboy |
11 |
Katie Limentato |
Champaign Judah Christian |
12 |
Tori Smith |
White Hall North Greene |
13 |
Kylee Bertin |
Cowden-Herrick |
14 |
Sarah Fortin |
Peoria St. Philomena |
15 |
Julianna Dunkel |
Elmwood |
16 |
Bailey Miller |
Forreston |
17 |
River Rosales |
Colfax Ridgeview |
18 |
Myah Gray |
Hamilton |
19 |
Breena Shreeves |
Galesburg Costa |
20 |
Tia Hardt |
Lexington |
21 |
Emily Meidel |
Bismarck-Henning |
22 |
Layna Spratt |
LeRoy |
23 |
Kathryn Bullock |
Mt. Prospect St. Raymond |
24 |
Natalie Gillette |
Monmouth United |
25 |
Kennedy Schurman |
New Berlin JHS |
26 |
Haylee Davis |
Lowpoint-Washburn |
27 |
Hannah Dunahee |
Cornell |
28 |
Meghan Novak |
Grayslake St. Gilbert |
29 |
Hope Skoog |
LaSalle Dimmick |
30 |
Isabella Welker |
Kickapoo St. Mary's |
31 |
Jessica Schroeder |
Champaign Next Generation |
32 |
Bree Buck |
Homer Heritage |
33 |
Mahoganie Johnson-Cook |
Decatur Robertson |
34 |
Katy Edwards |
Dwight |
35 |
Kara Kleinert |
St. Anne |
Event 38 Boys 400 Meter Dash 8th Boys (30) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Mason Barr, Lexington, 53.00
|
1 |
Keegan Anderson |
Morrison JHS |
2 |
Michael Gaston |
Waterman Indian Creek |
3 |
Tristan Faichney |
Green Valley Midwest Central |
4 |
Tyler Wilson |
Fisher |
5 |
Seth Kasinger |
Pekin Rankin |
6 |
Lucas Williamson |
Normal Epiphany |
7 |
Joshua Schuette |
Bunker Hill Wolf Ridge |
8 |
Max Beard |
Springfield Blessed Sacrament |
9 |
Jakob Freeman |
Griggsville-Perry |
10 |
Jack Moews |
Bloomington Corpus Christi |
11 |
Rahul Paudel |
Champaign Next Generation |
12 |
Robert Pedroza |
Spring Bay Riverview |
13 |
Chase Benjamin |
Bismarck-Henning |
14 |
Quantavious Jones |
Peoria Manual |
15 |
Eric Robinson |
Prophetstown PLT |
16 |
Gerard Remmes |
Galesburg Costa |
17 |
Chance Yentes |
Champaign St. Matthew |
18 |
Grant Vanvickle |
Lexington |
19 |
Antquwon Carter |
South Beloit |
20 |
Cam Lemme |
Springfield Blessed Sacrament |
21 |
Tyler Holldorf |
Erie |
22 |
Shane Cameron |
Seneca |
23 |
Lucas Anderson |
Casey-Westfield |
24 |
Blake Fitzgerald |
Effingham St. Anthony |
25 |
Patric Natindim |
Mt. Prospect St. Emily |
26 |
Nicholas Allen |
Milford |
27 |
Zac Fuller |
Lincoln West Lincoln-Broadwell |
28 |
Austin Earley |
Annawan |
29 |
Logan Uirich |
Oglesby Holy Family |
30 |
Tommy Nino |
Roanoke-Benson |
Event 39 Girls 200 Meter Dash 7th Girls (28) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Seven Hicks, Peoria Heights GS, 26.55
|
1 |
Aliza Welker |
Kickapoo St. Mary's |
2 |
Emma Ginther |
Avon Abingdon Avon |
3 |
Gillian McDaniel |
Peoria Holy Family |
4 |
Dominique Thomas |
Algonquin St. Margaret Mary |
5 |
Acacia Trelstad |
Nauvoo-Colusa |
6 |
Makenna Baptist |
Jacksonville Our Saviour |
7 |
Emily Hwang |
Chicago Old St. Mary's |
8 |
Kylie Hopper |
Champaign Holy Cross |
9 |
Raquel Frakes |
Lewistown Central |
10 |
Reed Broaders |
Champaign Next Generation |
11 |
Faith Nuss |
New Berlin JHS |
12 |
Miranda Matta |
Mt. Olive |
13 |
Morgan Lechar |
Galesburg Costa |
14 |
Jadyn Swan |
Bartonville Monroe |
15 |
Anna Sellars |
Winchester |
16 |
Torrica Baltimore |
Decatur Garfield Montessori |
17 |
Nakeita Kessling |
Henry-Senachwine |
18 |
Brooke Oakley |
Warrensburg-Latham |
19 |
Tatum Devriese |
Champaign St. Matthew |
20 |
Jenna Mozingo |
Mansfield Blue Ridge IJHS |
21 |
Brianna Strehl |
Tonica |
22 |
Hannah Hayes |
Stewardson-Strasburg |
23 |
Mya Bakken |
Waterman Indian Creek |
24 |
Raegan Gooding |
Watseka Glenn Raymond |
25 |
Daynah Whitehead |
Joliet Laraway |
26 |
Bre Broers |
Walnut Bureau Valley North |
27 |
Shaylin Ray |
Casey-Westfield |
28 |
Jocelyn Cartwright |
Marseilles Milton Pope |
Event 40 Boys 200 Meter Dash 7th Boys (42) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Michael Gaston, Waterman Indian Creek, 24.24
|
1 |
Khalyn Young |
Decatur Robertson |
2 |
Blaze Thompson |
Neoga |
3 |
Trent Moma |
Macon Meridian |
4 |
Logan Ford |
Buffalo Tri-City |
5 |
Jameson Cluver |
Watseka Glenn Raymond |
6 |
Denver Davenport |
Greenfield |
7 |
Brady Patton |
Assumption Central A & M |
8 |
Colby Kindred |
Paris Crestwood |
9 |
Kameron Bone |
Argenta-Oreana |
10 |
Corey Hall |
Bunker Hill Wolf Ridge |
11 |
Benjamin Smith |
Grayslake Prairie Crossing |
12 |
Jonah Johnson |
Walnut Bureau Valley North |
13 |
Alex Sweetland |
Springfield Christ the King |
14 |
Camdyn Barclay |
Normal Metcalf |
15 |
John Winkelman |
Morrison JHS |
16 |
James Coil |
Meredosia-Chambersburg |
17 |
Luke Napolitano |
Colchester West Prairie |
18 |
Jose Vasquez |
Lowpoint-Washburn |
19 |
Joshua Jones |
Madison |
20 |
Isaac Crow |
Altamont |
21 |
Trey Heinz |
Colona |
22 |
Arik Mistak |
Fox River Grove |
23 |
Dillon Phillips |
Decatur Hope |
24 |
Owen Lucey |
Normal Epiphany |
25 |
Taylor Gaige |
White Hall North Greene |
26 |
Noah Gomez |
Bismarck-Henning |
27 |
Keil Endress |
Sparland Midland |
28 |
Addison Horton |
Warrensburg-Latham |
29 |
Brady Westerfeld |
Greenview |
30 |
Brendan Oleksak |
Palatine St. Theresa |
31 |
Drew Rhodes |
Hamilton |
32 |
Joshua Caceres |
Geneva St. Peter |
33 |
Austin Jones |
Mt. Prospect St. Emily |
34 |
Cameron Calhoun |
Illiopolis Sangamon Valley |
35 |
Chase Eaton |
Neoga |
36 |
Andrew Ferguson |
Fisher |
37 |
Isaac Munson |
Hamilton |
38 |
Benjamin Woods |
Oneida ROWVA |
39 |
Alexander Kula |
Pekin St. Joseph |
40 |
Brevan Coleman |
Peoria Heights GS |
41 |
Will Bergstrom |
Dwight |
42 |
Dominic Sartin |
McNabb Putnam County |
Event 41 Girls 200 Meter Dash 8th Girls (39) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Tisia Watson, Madison, 26.45
|
1 |
Seven Hicks |
Peoria Heights GS |
2 |
Jenna Magel |
Fox River Grove |
3 |
Capria Brown |
Danville Schlarman |
4 |
Sophia Galfano |
Fox River Grove |
5 |
Brittney Oakley |
Warrensburg-Latham |
6 |
Aubrey Hasley |
Mt. Prospect St. Emily |
7 |
Teal Weisfus |
Elwood GS |
8 |
Ellen Sherwood |
Mt. Prospect St. Raymond |
9 |
Imani Johnson |
Bismarck-Henning |
10 |
Samantha Spencer |
Lemont SS Cyril & Methodius |
11 |
Lucy Czirjak |
Peoria St. Vincent de Paul |
12 |
Aynsleigh Defries |
LeRoy |
13 |
Melissa Allen |
Bushnell-Prairie City |
14 |
Jackie Houck |
Piper City Tri-Point |
15 |
Delaney Woodard |
Monmouth ICS |
16 |
Sidney Corcoran |
Amboy |
17 |
Emma Lane |
Princeville |
18 |
Anna Wolter |
Pekin St. Joseph |
19 |
Sabrie Strong |
Decatur Johns Hill |
20 |
Sierra Bryant |
Bismarck-Henning |
21 |
Jolienne Varquez |
Morton Blessed Sacrament |
22 |
Jahda Davis |
Normal Metcalf |
23 |
Jules Grunloh |
Lexington |
24 |
Veronica Walker |
Pingree Grove Cambridge Lakes |
25 |
Charleigh Holmes |
McNabb Putnam County |
26 |
Kaitlynn Hornbeck |
Stronghurst West Central |
27 |
Sydney Shaeffer |
Lewistown Central |
28 |
Taylor Main |
Oneida ROWVA |
29 |
Christine Senica |
Utica Waltham North |
30 |
Hope Hogsett |
Toulon Stark County |
31 |
Carly Konneck |
Walnut Bureau Valley North |
32 |
Bronwyn Jetton |
Mossville |
33 |
Eneida Tillmon |
Madison |
34 |
Ella Engelhardt |
Aurora Holy Angels |
35 |
Kate Lehne |
Mt. Sterling Brown County |
36 |
Grace Kuchar |
Springfield St. Agnes |
37 |
Hannah Barnes |
Altamont |
38 |
Jadie Knecht |
Lowpoint-Washburn |
39 |
Sophia James |
Homer Heritage |
Event 42 Boys 200 Meter Dash 8th Boys (28) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Tate Walcott, Lexington, 23.53
|
1 |
Keegan Anderson |
Morrison JHS |
2 |
Connor McBride |
Rock Falls St. Andrew |
3 |
Levi Hecox |
Camp Point Central |
4 |
Marshall Walk |
Ladd |
5 |
Spencer Parker |
Bloomington Cornerstone |
6 |
Michael Gaston |
Waterman Indian Creek |
7 |
Weston Peck |
Gifford |
8 |
Michael Montgomery |
Waterman Indian Creek |
9 |
Hank Keller |
Normal Epiphany |
10 |
Tony Toczycki |
Arlington Heights St. James |
11 |
Kyle Colgrove |
Kinderhook Western |
12 |
AJ Lawson |
Decatur Robertson |
13 |
John Kingsley |
Glasford Illini Bluffs |
14 |
Jacob Akins |
Bismarck-Henning |
15 |
Hunter Subry |
Grayslake St. Gilbert |
16 |
Joseph McCoy |
Madison |
17 |
Devon Poggi |
Tonica |
18 |
Levi Chance |
Bunker Hill Wolf Ridge |
19 |
Mac Nugent |
Walnut Bureau Valley North |
20 |
Christian Nietfeldt |
Grant Park |
21 |
Jacob Thomas |
Mossville |
22 |
Tristan Faichney |
Green Valley Midwest Central |
23 |
Chase Hays |
Paris Crestwood |
24 |
Bradley Weber |
Sparland Midland |
25 |
Jeremiah Poole |
Springfield Christian |
26 |
Dan Grant |
Morris Nettle Creek |
27 |
Riley Cole |
Grand Ridge |
28 |
Dayne Niehart |
Effingham Sacred Heart |
Event 43 Girls 800 Meter Run 7th Girls (41) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Chian Scott, Danville Schlarman, 2:27.50
|
1 |
Maleigha Huston |
Colchester West Prairie |
2 |
Faith Carrell |
Springfield Christian |
3 |
Maia Italia |
Plano St. Mary's |
4 |
Anne Marie Jordan |
Palatine St. Thomas |
5 |
Ashleigh Sealley |
Marseilles Milton Pope |
6 |
Summer Cardenas |
Chicago Old St. Mary's |
7 |
Odessa Grove |
Lewistown Central |
8 |
Abbey Patterson |
Cuba |
9 |
Marygrace Hegberg |
Arlington Heights Our Lady of |
10 |
Olivia Syftestad |
Chicago Old St. Mary's |
11 |
Kiley Tate |
Virginia |
12 |
Emery Czys |
Champaign St. Matthew |
13 |
Joy Bergstrom |
Mt. Prospect St. Emily |
14 |
Audrey Jenkins |
Seneca |
15 |
Kaitlyn Schumacher |
Sigel St. Michael's |
16 |
Nicole Pocivasek |
Utica Waltham North |
17 |
Riley Guy |
Effingham St. Anthony |
18 |
Lauren Tiemann |
Chicago Sacred Heart |
19 |
Isabella Ramshaw |
Champaign St. Matthew |
20 |
Savanna Birkey |
Buda Bureau Valley South |
21 |
Madelynn Reed |
Stronghurst West Central |
22 |
Ashley Aksun |
Glasford Illini Bluffs |
23 |
Madison Hamilton |
Milford St. Paul's |
24 |
Teagan Cover |
Chillicothe St. Edward's |
25 |
Taylor Wagner |
Augusta Southeastern |
26 |
Makenna Wilkinson |
Bunker Hill Wolf Ridge |
27 |
Morgan Brummer |
Decatur Our Lady of Lourdes |
28 |
Anna Zlatic |
Bloomington Corpus Christi |
29 |
Aysiah DeBernardi |
Hinckley-Big Rock MS |
30 |
Koli Croy |
Gardner |
31 |
Mary Barr |
Chicago Queen of All Saints |
32 |
Amber Vroman |
Seneca |
33 |
Danica Wrobel |
Philo St. Thomas |
34 |
Kara Erdmann |
Forreston |
35 |
Jacelyn Squires |
Delavan |
36 |
Mary Kate Lehman |
Decatur Our Lady of Lourdes |
37 |
Callie McAdams |
Carrollton GS |
38 |
Ellie McDougall |
Washington St. Patrick |
39 |
Paityn Broshous |
Forreston |
40 |
Lauren Dana |
Peoria Heights GS |
41 |
Daisy Castro |
Fox Lake Stanton |
Event 44 Boys 800 Meter Run 7th Boys (28) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Shane Cameron, Seneca, 2:11.04
|
1 |
Reece Johnson |
Neoga |
2 |
Alex Dolcos |
Champaign Next Generation |
3 |
Beau Edwards |
Arcola |
4 |
Brian Dust |
Effingham St. Anthony |
5 |
AJ Kerfoot |
Colchester West Prairie |
6 |
Jakob Johnson |
Walnut Bureau Valley North |
7 |
Eli Stevenson |
Elmwood |
8 |
Breyden Schmitz |
Metamora St. Mary's |
9 |
Brock Hamm |
Peoria Limestone Walters |
10 |
Zach Voss |
Tremont |
11 |
Easten Schisler |
Avon Abingdon Avon |
12 |
Aryan Lalwani |
Champaign Next Generation |
13 |
Braden Demerell |
Lowpoint-Washburn |
14 |
Eli Ripperda |
Camp Point Central |
15 |
Ronnie Foster |
Peoria Heights GS |
16 |
Rayce Zike |
Toledo Cumberland |
17 |
Denver Hoerr |
Princeville |
18 |
Brennan Smith |
Buffalo Tri-City |
19 |
Max Niebrugge |
Sigel St. Michael's |
20 |
Dylan Singleton |
Lincoln Carroll Catholic |
21 |
Victor Lopez-Villalobos |
DePue |
22 |
Cecil Hunt |
Greenfield |
23 |
Josh Vogel |
Bloomington Corpus Christi |
24 |
Joey Drage |
Fox River Grove |
25 |
Jimmy Andrade |
Onarga Iroquois West |
26 |
Lucas Doland |
Palatine St. Theresa |
27 |
Jason Dworak |
Elwood GS |
28 |
Matthew Olech |
Elgin Harvest Christian |
Event 45 Girls 800 Meter Run 8th Girls (42) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Katelyn Robbins, Liberty, 2:23.58
|
1 |
Chian Scott |
Danville Schlarman |
2 |
Anna Heffren |
Lewistown Central |
3 |
Peyton Pollman |
Glasford Illini Bluffs |
4 |
Ashlynn Sturdy |
Illiopolis Sangamon Valley |
5 |
Allison Drage |
Fox River Grove |
6 |
Katie Cassidy |
Waterman Indian Creek |
7 |
Brinley Rodgers |
Hampton |
8 |
Emily Craig |
Hartsburg-Emden |
9 |
Fran Hendrickson |
Champaign St. Matthew |
10 |
Lakeleigh Brown |
White Hall North Greene |
11 |
Paige Hosbein |
Chicago Sacred Heart |
12 |
Margaret Vaessen |
Amboy |
13 |
Kirsten Huffman |
Jacksonville Our Saviour |
14 |
Morgan Saunders |
Champaign Holy Cross |
15 |
Olivia Frail |
Toulon Stark County |
16 |
Katherine Ubertino |
Aurora Holy Angels |
17 |
Allie Johnson |
Fox Lake Stanton |
18 |
Katherine Slaughter |
Effingham St. Anthony |
19 |
Kennedy Ruyle |
Carrollton GS |
20 |
Layken McGuire |
Lexington |
21 |
Toryn Provost |
Bourbonnais Maternity BVM |
22 |
Alexus Houston |
Forreston |
23 |
Allison Campbell |
Illiopolis Sangamon Valley |
24 |
Kiley Sanders |
Rock Falls St. Andrew |
25 |
Madeline Borzych |
Fox River Grove |
26 |
Madison Poulson |
Bartonville GS |
27 |
Kaya Decastro |
Springfield Christ the King |
28 |
Greta Inskeep |
Elmwood |
29 |
Abby Stone |
Newton St. Thomas |
30 |
Madyson Harper |
Delavan |
31 |
Gracie Rademacker |
Green Valley Midwest Central |
32 |
Veronica Hein |
Decatur Our Lady of Lourdes |
33 |
Aryn Willard |
Rossville-Alvin |
34 |
Colleen Cunnie |
Peoria Holy Family |
35 |
Lauren Jones |
Toulon Stark County |
36 |
Abby Manns |
Jerseyville St. Francis HG |
37 |
Tess Goris |
Buffalo Grove St. Mary |
38 |
Rylie Merta |
Nauvoo-Colusa |
39 |
Tea Cattani |
Ladd |
40 |
Reese Crowley |
Chicago Old St. Mary's |
41 |
Marie Cheshareck |
Marseilles ES |
42 |
Lauren McNally |
Grant Park |
Event 46 Boys 800 Meter Run 8th Boys (59) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Dominic Magrini, Rantoul St. Malachy, 2:09.63
|
1 |
Robert Pedroza |
Spring Bay Riverview |
2 |
Luke Manolakes |
Champaign St. Matthew |
3 |
Leland Sumer |
Tremont |
4 |
Koby Brackemeyer |
Morrison JHS |
5 |
Michael Moreman |
Bismarck-Henning |
6 |
Shane Cameron |
Seneca |
7 |
Tristan Olpin |
Rockford Keith |
8 |
Lucas Beebe |
Morton Blessed Sacrament |
9 |
Ian Miller |
Rantoul St. Malachy |
10 |
Gabe Cox |
Winchester |
11 |
Riley Casey |
Colchester West Prairie |
12 |
Zach Megginson |
Springfield St. Agnes |
13 |
Joseph Sanchez |
Hinckley-Big Rock MS |
14 |
Alex Feit |
Lexington |
15 |
Jacob Presser |
Mendon Unity |
16 |
Lorin Peterson |
Williamsfield |
17 |
Billy Eckles |
Earlville |
18 |
James Wright |
East Moline Northeast |
19 |
Trevor Roy |
Neoga |
20 |
Cade Whitsitt |
Monmouth United |
21 |
Jacob Stone |
Washington St. Patrick |
22 |
Ethan Brannan |
Carrollton GS |
23 |
Denver Duckwitz |
Altamont |
24 |
Ethan Moore |
Wood River Lewis & Clark |
25 |
Bradley Weber |
Sparland Midland |
26 |
Karsten Owens |
Illiopolis Sangamon Valley |
27 |
Ivan Franco |
Arcola |
28 |
Casen Cherry |
La Moille Allen |
29 |
Donovan Garcia |
Cuba |
30 |
Joseph Goodenow |
Springfield Christian |
31 |
Noah Barton |
Waterman Indian Creek |
32 |
Matt Foss |
Colona |
33 |
Ben Downey |
Hampton |
34 |
Jacob Coady |
Springfield Blessed Sacrament |
35 |
Alex Feller |
Bartonville Oak Grove West |
36 |
John Ellis |
Warrensburg-Latham |
37 |
Canaan Christensen |
Findlay Okaw Valley |
38 |
Alex Carlson |
Plano St. Mary's |
39 |
Jack Aubry |
Champaign St. Matthew |
40 |
Kyle Acera |
Marquette Heights Georgetowne |
41 |
Dane Thorne |
Onarga Iroquois West |
42 |
Lucas Williamson |
Normal Epiphany |
43 |
Blake Sutherland |
Toledo Cumberland |
44 |
Devan Batten |
Walnut Bureau Valley North |
45 |
Logan Appelman |
Sidell Salt Fork |
46 |
Thomas Adkins |
Brimfield |
47 |
Joe Walker |
Virginia |
48 |
Drew Evans |
Winchester |
49 |
Dawson Erxleben |
Delavan |
50 |
Austin Gale |
Spring Bay Riverview |
51 |
Mitchell Houser |
Mansfield Blue Ridge IJHS |
52 |
Jacob Fritz |
Bourbonnais Maternity BVM |
53 |
Ben Krause |
Mazon-Verona-Kinsman |
54 |
Luke Peacock |
Princeton St. Louis |
55 |
Lucas Creek |
Glasford Illini Bluffs |
56 |
Cort Ross |
Casey-Westfield |
57 |
Michael Dahlquist |
Peoria St. Mark |
58 |
Joseph Fraterrigo |
Chicago Queen of All Saints |
59 |
Brad Simpson |
Streator Woodland |
Event 47 Girls 4x200 Meter Relay 7th Girls (43) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Lewistown Central, 1:56.30
|
1 |
Springfield Christian |
|
2 |
Warrensburg-Latham |
|
3 |
Nauvoo-Colusa |
|
4 |
Chicago Old St. Mary's |
|
5 |
Buda Bureau Valley South |
|
6 |
New Berlin JHS |
|
7 |
Walnut Bureau Valley North |
|
8 |
Stronghurst West Central |
|
9 |
Oakland Lake Crest |
|
10 |
Normal Epiphany |
|
11 |
Henry-Senachwine |
|
12 |
Bartonville Oak Grove West |
|
13 |
Prophetstown PLT |
|
14 |
Morrison JHS |
|
15 |
Brimfield |
|
16 |
Galesburg Costa |
|
17 |
Lanark Eastland |
|
18 |
Carthage |
|
19 |
Champaign St. Matthew |
|
20 |
Rock Falls St. Andrew |
|
21 |
Brownstown |
|
22 |
Chicago Queen of All Saints |
|
23 |
Watseka Glenn Raymond |
|
24 |
Springfield Christ the King |
|
25 |
Bushnell-Prairie City |
|
26 |
Neoga |
|
27 |
Effingham St. Anthony |
|
28 |
Cerro Gordo |
|
29 |
Lexington |
|
30 |
Greenfield |
|
31 |
Marseilles Milton Pope |
|
32 |
Decatur Robertson |
|
33 |
Paris Crestwood |
|
34 |
Arlington Heights Our Lady of |
|
35 |
Erie |
|
36 |
Glasford Illini Bluffs |
|
37 |
Lewistown Central |
|
38 |
Findlay Okaw Valley |
|
39 |
Fox Lake Stanton |
|
40 |
Rockdale |
|
41 |
Peoria St. Vincent de Paul |
|
42 |
Waterman Indian Creek |
|
43 |
Utica Waltham North |
|
Event 48 Boys 4x200 Meter Relay 7th Boys (40) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Illiopolis Sangamon Valley, 1:47.77
|
1 |
Neoga |
|
2 |
Altamont |
|
3 |
Paris Crestwood |
|
4 |
Peoria Heights GS |
|
5 |
Mossville |
|
6 |
Hamilton |
|
7 |
Walnut Bureau Valley North |
|
8 |
Colchester West Prairie |
|
9 |
Watseka Glenn Raymond |
|
10 |
Warrensburg-Latham |
|
11 |
Morrison JHS |
|
12 |
Greenfield |
|
13 |
Carthage |
|
14 |
Peoria St. Mark |
|
15 |
Grayslake Prairie Crossing |
|
16 |
Findlay Okaw Valley |
|
17 |
Prophetstown PLT |
|
18 |
Bloomington Corpus Christi |
|
19 |
Lincoln Carroll Catholic |
|
20 |
Fisher |
|
21 |
Waterman Indian Creek |
|
22 |
Hinckley-Big Rock MS |
|
23 |
Springfield Christian |
|
24 |
Rock Falls St. Andrew |
|
25 |
Onarga Iroquois West |
|
26 |
Peoria St. Philomena |
|
27 |
Springfield St. Agnes |
|
28 |
Fox Lake Stanton |
|
29 |
Normal Epiphany |
|
30 |
Bismarck-Henning |
|
31 |
Bushnell-Prairie City |
|
32 |
Mt. Prospect St. Emily |
|
33 |
Buda Bureau Valley South |
|
34 |
Glasford Illini Bluffs |
|
35 |
Palatine St. Theresa |
|
36 |
Mt. Olive |
|
37 |
McNabb Putnam County |
|
38 |
Pekin Rankin |
|
39 |
Gardner |
|
40 |
Lowpoint-Washburn |
|
Event 49 Girls 4x200 Meter Relay 8th Girls (34) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Teutopolis, 1:51.78
|
1 |
Glasford Illini Bluffs |
|
2 |
Lewistown Central |
|
3 |
Assumption Central A & M |
|
4 |
Amboy |
|
5 |
Neoga |
|
6 |
Lincoln West Lincoln-Broadwell |
|
7 |
Toulon Stark County |
|
8 |
Mt. Prospect St. Emily |
|
9 |
Lexington |
|
10 |
Champaign Judah Christian |
|
11 |
Aurora Christian |
|
12 |
Walnut Bureau Valley North |
|
13 |
Fox Lake Stanton |
|
14 |
Colfax Ridgeview |
|
15 |
Newark Lisbon |
|
16 |
Lanark Eastland |
|
17 |
Avon Abingdon Avon |
|
18 |
Nauvoo-Colusa |
|
19 |
Bushnell-Prairie City |
|
20 |
Mt. Olive |
|
21 |
Champaign St. Matthew |
|
22 |
Wood River Lewis & Clark |
|
23 |
Grayslake St. Gilbert |
|
24 |
Morton Blessed Sacrament |
|
25 |
Decatur Robertson |
|
26 |
Paris Crestwood |
|
27 |
Camp Point Central |
|
28 |
Erie |
|
29 |
Peoria St. Philomena |
|
30 |
Lowpoint-Washburn |
|
31 |
Watseka Glenn Raymond |
|
32 |
LaSalle Dimmick |
|
33 |
Springfield Christian |
|
34 |
Seneca |
|
Event 50 Boys 4x200 Meter Relay 8th Boys (33) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Lexington, 1:39.56
|
1 |
Morrison JHS |
|
2 |
Illiopolis Sangamon Valley |
|
3 |
Lexington |
|
4 |
Rock Falls St. Andrew |
|
5 |
Decatur Robertson |
|
6 |
Paris Crestwood |
|
7 |
Walnut Bureau Valley North |
|
8 |
Champaign St. Matthew |
|
9 |
Arcola |
|
10 |
Colona |
|
11 |
Bartonville Oak Grove West |
|
12 |
Altamont |
|
13 |
Potomac |
|
14 |
Erie |
|
15 |
Somonauk |
|
16 |
Springfield Christian |
|
17 |
Normal Metcalf |
|
18 |
McNabb Putnam County |
|
19 |
Glasford Illini Bluffs |
|
20 |
Madison |
|
21 |
Carrollton GS |
|
22 |
Camp Point Central |
|
23 |
Chicago Queen of All Saints |
|
24 |
Danville Schlarman |
|
25 |
Henry-Senachwine |
|
26 |
Effingham St. Anthony |
|
27 |
Princeville |
|
28 |
Aurora Holy Angels |
|
29 |
Mossville |
|
30 |
Watseka Glenn Raymond |
|
31 |
Saunemin |
|
32 |
Pingree Grove Cambridge Lakes |
|
33 |
Grand Ridge |
|
Event 51 Girls 4x400 Meter Relay 7th Girls (33) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Lexington, 4:32.74
|
1 |
Nauvoo-Colusa |
|
2 |
New Berlin JHS |
|
3 |
Rock Falls St. Andrew |
|
4 |
Lewistown Central |
|
5 |
Bartonville Oak Grove West |
|
6 |
Chicago Old St. Mary's |
|
7 |
Carthage |
|
8 |
Mendon Unity |
|
9 |
Bushnell-Prairie City |
|
10 |
Springfield Christian |
|
11 |
Lexington |
|
12 |
Springfield Christ the King |
|
13 |
Galesburg Costa |
|
14 |
Cowden-Herrick |
|
15 |
Monmouth ICS |
|
16 |
LaSalle Trinity Catholic |
|
17 |
Princeville |
|
18 |
Normal Epiphany |
|
19 |
Bloomington Corpus Christi |
|
20 |
Brownstown |
|
21 |
Warrensburg-Latham |
|
22 |
Morrison JHS |
|
23 |
Champaign St. Matthew |
|
24 |
Prophetstown PLT |
|
25 |
Fisher |
|
26 |
Seneca |
|
27 |
Mossville |
|
28 |
Winchester |
|
29 |
Marseilles Milton Pope |
|
30 |
Paris Crestwood |
|
31 |
Milford |
|
32 |
Somonauk |
|
33 |
Fox Lake Stanton |
|
Event 52 Boys 4x400 Meter Relay 7th Boys (34) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Colfax Ridgeview, 4:07.10
|
1 |
Bismarck-Henning |
|
2 |
Paris Crestwood |
|
3 |
Altamont |
|
4 |
Mossville |
|
5 |
Arcola |
|
6 |
Morrison JHS |
|
7 |
Colfax Ridgeview |
|
8 |
Onarga Iroquois West |
|
9 |
Champaign Next Generation |
|
10 |
Peoria St. Philomena |
|
11 |
Watseka Glenn Raymond |
|
12 |
Findlay Okaw Valley |
|
13 |
Bartonville Monroe |
|
14 |
Elgin Harvest Christian |
|
15 |
Hinckley-Big Rock MS |
|
16 |
Peoria St. Mark |
|
17 |
Colchester West Prairie |
|
18 |
Bunker Hill Wolf Ridge |
|
19 |
Effingham St. Anthony |
|
20 |
Fisher |
|
21 |
Argenta-Oreana |
|
22 |
Bloomington Corpus Christi |
|
23 |
Rock Falls St. Andrew |
|
24 |
Morton Blessed Sacrament |
|
25 |
Illiopolis Sangamon Valley |
|
26 |
Springfield Christian |
|
27 |
Elmwood |
|
28 |
Springfield Christ the King |
|
29 |
Mazon-Verona-Kinsman |
|
30 |
Toulon Stark County |
|
31 |
Roanoke-Benson |
|
32 |
Fox Lake Stanton |
|
33 |
Mt. Prospect St. Raymond |
|
34 |
McNabb Putnam County |
|
Event 53 Girls 4x400 Meter Relay 8th Girls (34) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Liberty, 4:24.47
|
1 |
Amboy |
|
2 |
Lewistown Central |
|
3 |
Washington St. Patrick |
|
4 |
Lexington |
|
5 |
Chicago Sacred Heart |
|
6 |
Toulon Stark County |
|
7 |
Aurora Christian |
|
8 |
Lincoln West Lincoln-Broadwell |
|
9 |
Assumption Central A & M |
|
10 |
Fox River Grove |
|
11 |
Colchester West Prairie |
|
12 |
Rock Falls St. Andrew |
|
13 |
Neoga |
|
14 |
Mt. Olive |
|
15 |
Champaign St. Matthew |
|
16 |
Pekin Rankin |
|
17 |
White Hall North Greene |
|
18 |
Mt. Prospect St. Raymond |
|
19 |
Liberty |
|
20 |
Chicago Queen of All Saints |
|
21 |
Peoria St. Philomena |
|
22 |
Decatur Robertson |
|
23 |
Princeville |
|
24 |
Springfield Christ the King |
|
25 |
Illiopolis Sangamon Valley |
|
26 |
Effingham St. Anthony |
|
27 |
Avon Abingdon Avon |
|
28 |
LeRoy |
|
29 |
Cowden-Herrick |
|
30 |
McNabb Putnam County |
|
31 |
Grant Park |
|
32 |
Roanoke-Benson |
|
33 |
Paris Crestwood |
|
34 |
Dwight |
|
Event 54 Boys 4x400 Meter Relay 8th Boys (40) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Lexington, 3:47.40
|
1 |
Morrison JHS |
|
2 |
Colfax Ridgeview |
|
3 |
Rock Falls St. Andrew |
|
4 |
Normal Epiphany |
|
5 |
Casey-Westfield |
|
6 |
Tremont |
|
7 |
Colona |
|
8 |
Lexington |
|
9 |
Arcola |
|
10 |
Bismarck-Henning |
|
11 |
Champaign St. Matthew |
|
12 |
Washington St. Patrick |
|
13 |
Mossville |
|
14 |
Camp Point Central |
|
15 |
Illiopolis Sangamon Valley |
|
16 |
Pekin Rankin |
|
17 |
Springfield Blessed Sacrament |
|
18 |
Mt. Prospect St. Emily |
|
19 |
Waterman Indian Creek |
|
20 |
Madison |
|
21 |
Springfield Christian |
|
22 |
Somonauk |
|
23 |
Hinckley-Big Rock MS |
|
24 |
Buda Bureau Valley South |
|
25 |
Neoga |
|
26 |
Lincoln Chester-East Lincoln |
|
27 |
White Hall North Greene |
|
28 |
Bloomington Corpus Christi |
|
29 |
Forreston |
|
30 |
McNabb Putnam County |
|
31 |
Colchester West Prairie |
|
32 |
Grayslake St. Gilbert |
|
33 |
Urbana University |
|
34 |
Findlay Okaw Valley |
|
35 |
Princeville |
|
36 |
Chicago Queen of All Saints |
|
37 |
Seneca |
|
38 |
Milford |
|
39 |
Monmouth United |
|
40 |
Roanoke-Benson |
|
Event 56 Girls Pole Vault 7th Girls (20) |
Friday 5/13/2016 |
2015 Class A Champion: Micah McWhorter, Sigel St. Michael's, 9-09
|
1 |
Lauren Walsh |
Normal Epiphany |
2 |
Brooklyn Giertz |
Marseilles Milton Pope |
3 |
Abbi Dow |
Neoga |
4 |
Amber Vroman |
Seneca |
5 |
Payton Block |
Paris Crestwood |
6 |
Katie White |
Cowden-Herrick |
7 |
Ashley Strode |
Table Grove VIT |
8 |
Abby Goeckner |
Altamont |
9 |
Isabelle Hakman |
Effingham St. Anthony |
10 |
Katelyn Yaw |
Toledo Cumberland |
11 |
Riley Guy |
Effingham St. Anthony |
12 |
Alyssa Zarello |
Bushnell-Prairie City |
13 |
Kate Heffren |
Lewistown Central |
14 |
Emma Coursey |
Bushnell-Prairie City |
15 |
Kaitlyn Schumacher |
Sigel St. Michael's |
16 |
Taylor Mette |
Altamont |
17 |
Meredith Burnham |
Tremont |
18 |
Jill Shotsberger |
Waterman Indian Creek |
19 |
Callie McAdams |
Carrollton GS |
20 |
Jordan Robinson |
Erie |
Event 57 Girls Pole Vault 8th Girls (16) |
Saturday 5/14/2016 |
2015 Class A Champion: Ana Isaac, Bloomington Holy Trinity, 8-09
|
1 |
Micah McWhorter |
Sigel St. Michael's |
2 |
Katherine Slaughter |
Effingham St. Anthony |
3 |
Anna Heffren |
Lewistown Central |
4 |
Delaney Woodard |
Monmouth ICS |
5 |
Maddie Richardson |
Mazon-Verona-Kinsman |
6 |
Janie Manningham |
Tremont |
7 |
Carli Heffren |
Lewistown Central |
8 |
Jackie Clem |
Springfield Christian |
9 |
Sarah Hood |
Bushnell-Prairie City |
10 |
Grace Hakman |
Effingham St. Anthony |
11 |
Sarah Wells |
Paris Crestwood |
12 |
Hannah Ruff |
Erie |
13 |
Claire Stevens |
Table Grove VIT |
14 |
Abbey McCue |
Waverly |
15 |
Jasmine Nickerson |
Erie |
16 |
Danielle Ruggerio |
Peoria St. Philomena |