Sectional C
@ James Hart Jr. High
|
Host: Homewood Hart
Date: Monday, April 30, 2018
|
Regional 9 - 4/25/2018 |
BRACKET |
3 |
Flossmoor Parker
|
1 |
Homewood Hart
(Reg Host)
|
2 |
Lansing Memorial
|
4 |
University Park Crete Monee
|
|
|
Regional 10 - 4/25/2018 |
BRACKET |
4 |
Beecher
(Reg Host)
|
3 |
Frankfort Hickory Creek
|
1 |
Frankfort Summit Hill
|
5 |
Manhattan
|
2 |
Peotone
|
|
|
Regional 11 - 4/25/2018 |
BRACKET |
5 |
Bourbonnais UGC
|
2 |
Bradley Central
|
1 |
Herscher Limestone
(Reg Host)
|
3 |
Manteno
|
4 |
Momence JHS
|
|
|
Regional 12 - 4/25/2018 |
BRACKET |
2 |
Forrest Prairie Central
|
3 |
Gibson City GCMS
|
4 |
Hoopeston Area
(Reg Host)
|
5 |
Onarga Iroquois West
|
1 |
Paxton-Buckley-Loda
|
6 |
Rantoul Eater
|
|
|
Sectional D
@ Humphrey Middle School
|
Host: Bolingbrook Humphrey
Date: Monday, April 30, 2018
|
Regional 13 - 4/25/2018 |
BRACKET |
3 |
DeKalb Huntley
|
1 |
Dixon Reagan
(Reg Host)
|
6 |
Freeport
|
4 |
Rockford Marshall
|
5 |
Sterling Challand
(Co-op)
|
2 |
Sycamore
|
|
|
Regional 14 - 4/25/2018 |
BRACKET |
5 |
Bolingbrook Brooks
|
4 |
Bolingbrook Humphrey
(Reg Host)
|
3 |
Bolingbrook Jane Addams
|
1 |
Minooka
|
6 |
Plano
|
2 |
Yorkville
|
|
|
Regional 15 - 4/25/2018 |
BRACKET |
5 |
Braidwood Reed-Custer
|
6 |
Channahon
|
3 |
Coal City
(Reg Host)
|
2 |
Morris Saratoga
|
4 |
Morris Shabbona
|
1 |
Wilmington
|
|
|
Regional 16 - 4/25/2018 |
BRACKET |
6 |
LaSalle Lincoln
(Reg Host)
|
1 |
Ottawa Shepherd
|
3 |
Peru Parkside
|
4 |
Spring Valley Kennedy
|
2 |
Streator Northlawn
|
5 |
Wenona Fieldcrest
|
|
|
Sectional E
@ Washington Five Points
|
Host: Washington Beverly Manor
Date: Monday, April 30, 2018
|
Regional 17 - 4/25/2018 |
BRACKET |
5 |
Chillicothe
(Reg Host)
|
2 |
Dunlap MS
|
6 |
Dunlap Valley MS
|
3 |
East Peoria Central
|
4 |
Germantown Hills
|
1 |
Mossville
|
|
|
Regional 18 - 4/25/2018 |
BRACKET |
2 |
East Moline Northeast
|
3 |
Joy Mercer County
|
1 |
Kewanee Central
|
5 |
Knoxville JHS
|
6 |
Monmouth United
(Reg Host)
|
4 |
Monmouth-Roseville JHS
|
|
|
Regional 19 - 4/25/2018 |
BRACKET |
6 |
El Paso-Gridley
|
5 |
Eureka
|
3 |
Metamora GS
|
2 |
Washington Beverly Manor
(Reg Host)
|
1 |
Washington Central
|
4 |
Washington MS
|
|
|
Regional 20 - 4/25/2018 |
BRACKET |
3 |
Avon Abingdon Avon
|
5 |
Canton Ingersoll
|
2 |
Farmington Central
|
4 |
Havana
(Reg Host)
|
1 |
Macomb
|
|
|
Sectional F
@ North Ridge Middle School
|
Host: Danville North Ridge
Date: Monday, April 30, 2018
|
Regional 21 - 4/25/2018 |
BRACKET |
3 |
Danville North Ridge
(Reg Host)
|
4 |
Danville Oakwood
|
5 |
Georgetown Mary Miller
|
2 |
Marshall JHS
|
1 |
Westville JHS
|
|
|
Regional 22 - 4/25/2018 |
BRACKET |
3 |
Champaign Edison
|
1 |
Champaign Franklin
|
6 |
Champaign Jefferson
|
4 |
Mahomet-Seymour
|
5 |
Monticello
|
2 |
St. Joseph
(Reg Host)
|
|
|
Regional 23 - 4/25/2018 |
BRACKET |
4 |
Charleston
(Reg Host)
|
2 |
Effingham JHS
|
3 |
Mattoon
|
5 |
Shelbyville Moulton
|
6 |
Teutopolis
|
1 |
Toledo Cumberland
|
|
|
Regional 24 - 4/25/2018 |
BRACKET |
1 |
Fairfield Center Street
(Reg Host)
|
2 |
Flora Floyd Henson
|
5 |
Lawrenceville Parkview
|
4 |
Mt. Carmel
|
6 |
Newton Jasper County
|
3 |
Robinson Nuttall
|
|
|
Sectional G
@ Franklin Middle School
|
Host: Springfield Franklin
Date: Monday, April 30, 2018
|
Regional 25 - 4/25/2018 |
BRACKET |
6 |
Green Valley Midwest Central
|
2 |
Mackinaw Dee-Mack
|
4 |
Morton JHS
|
1 |
Pekin Broadmoor
|
5 |
Pekin Edison
(Reg Host)
|
3 |
Tremont
|
|
|
Regional 26 - 4/25/2018 |
BRACKET |
3 |
Bloomington JHS
(Reg Host)
|
5 |
Clinton
|
2 |
Downs Tri-Valley
|
6 |
Lincoln JHS
|
4 |
Stanford Olympia
|
1 |
Williamsville
|
|
|
Regional 27 - 4/25/2018 |
BRACKET |
6 |
Argenta-Oreana
|
1 |
Decatur Stephen Decatur
|
2 |
Maroa-Forsyth
|
3 |
Mt. Zion
(Reg Host)
|
5 |
Sullivan
|
4 |
Taylorville JHS
|
|
|
Regional 28 - 4/25/2018 |
BRACKET |
2 |
Riverton
|
5 |
Rochester
(Reg Host)
|
1 |
Springfield Franklin
|
7 |
Springfield Grant
|
4 |
Springfield Iles
(Co-op)
|
6 |
Springfield Jefferson
|
3 |
Springfield Lincoln
|
|
|
Sectional H
@ Pleasant Plains Middle School
|
Host: Pleasant Plains
Date: Monday, April 30, 2018
|
Regional 29 - 4/25/2018 |
BRACKET |
6 |
Athens
|
2 |
Chatham Glenwood
|
5 |
Girard North Mac
|
3 |
New Berlin JHS
|
4 |
Petersburg PORTA JHS
|
1 |
Pleasant Plains
(Reg Host)
|
|
|
Regional 30 - 4/25/2018 |
BRACKET |
4 |
Beardstown MS
|
3 |
Jacksonville MS
|
2 |
Pittsfield Pikeland
(Reg Host)
|
1 |
Rushville Schuyler Industry
|
|
|
Regional 31 - 4/25/2018 |
BRACKET |
1 |
Carlinville
|
6 |
Gillespie
|
5 |
Hillsboro
(Reg Host)
|
2 |
Litchfield
|
3 |
Piasa Southwestern
|
4 |
Staunton
|
|
|
Regional 32 - 4/25/2018 |
BRACKET |
1 |
Edwardsville Liberty
|
3 |
Edwardsville Lincoln
|
4 |
Greenville
|
5 |
O'Fallon Carriel
(Reg Host)
|
2 |
O'Fallon Fulton
|
6 |
St. Jacob Triad
|
|
|
|