FIRST ROUND |
|
|
QUARTERFINALS |
|
|
SEMIFINALS |
|
|
FINALS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Young, Genoa Kingston |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maddux Steele, Canton Ingersoll |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dec OT 9-4 |
|
Maddux Steele |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Mosier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Mosier, Colfax Ridgeview |
|
Fall 0:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Moore, Litchfield |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fall 3:32 |
|
|
|
|
Jacob Mosier |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dean Wainwright |
|
|
|
|
|
|
Dean Wainwright, Port Byron Riverdale |
|
|
|
|
Dec 7-0 |
|
|
|
|
|
Kyran Gebert, Fox Lake Stanton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fall 1:44 |
|
Dean Wainwright |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aidan Scholwin |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mateo Martinez, Stanford Olympia |
|
Dec 1-0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aidan Scholwin, Pontiac JHS |
|
|
|
|
|
|
|
CHAMPIONSHIP |
|
|
|
M-Dec 13-0 |
|
|
|
|
|
|
|
Dean Wainwright, Port Byron Riverdale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brody Widlowski, Coal City |
|
|
|
Sydney Cannon, Mt. Zion |
|
|
|
|
|
|
|
Fall 1:13 |
|
|
|
Culan Lindemuth, Coal City |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dec 8-2 |
|
Culan Lindemuth |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Colton Bock |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mack Jones, Stillman Valley Meridian |
|
Fall 1:21 |
|
|
|
|
|
|
|
Colton Bock, Taylor Ridge Rockridge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dec OT 6-4 |
|
|
|
|
Culan Lindemuth |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brody Widlowski |
|
|
|
|
|
|
Brody Widlowski, Coal City |
|
|
|
|
Dflt |
|
|
|
|
|
|
Nathan Harrison, Roxana |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fall 00:15 |
|
Brody Widlowski |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Braedon Meyers |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Braedon Meyers, Fulton River Bend |
|
Fall 0:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Braiden Beau, Lindenhurst Millburn MS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fall 1:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FIRST ROUND WRESTLEBACKS |
|
|
SECOND ROUND WRESTLEBACKS |
|
|
QUARTERFINAL WRESTLEBACKS |
|
|
SEMIFINAL WRESTLEBACKS |
|
|
CONSOLATION FINALS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
⇒ Braedon Meyers, Fulton River Bend |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Young, Genoa Kingston |
|
|
Patrick Young |
|
|
|
|
|
⇒ Jacob Mosier, Colfax Ridgeview |
|
|
|
Vincent Moore, Litchfield |
|
|
Dec 6-4 OT |
|
Braedon Meyers |
|
|
Colton Bock |
|
|
|
Dec 9-5 |
|
|
|
|
Colton Bock |
|
|
Fall :28 |
|
|
|
|
|
⇒ Colton Bock, Taylor Ridge Rockridge |
|
Fall 2:22 |
|
|
|
|
|
Kyran Gebert, Fox Lake Stanton |
|
|
Mateo Martinez |
|
|
|
|
|
|
|
THIRD PLACE |
Mateo Martinez, Stanford Olympia |
|
|
Dec 5-2 |
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Mosier, Colfax Ridgeview |
Dec 8-1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aidan Scholwin, Pontiac JHS |
|
|
|
⇒ Aidan Scholwin, Pontiac JHS |
|
|
|
|
|
|
|
Dec 5-4 |
Sydney Cannon, Mt. Zion |
|
|
Sydney Cannon |
|
|
|
|
|
⇒ Culan Lindemuth, Coal City |
|
|
Mack Jones, Stillman Valley Meridian |
|
|
M-Dec 9-0 |
|
Aidan Scholwin |
|
|
Aidan Scholwin |
|
|
|
Fall 1:38 |
|
|
|
|
Maddux Steele |
|
|
Dflt |
|
|
|
|
|
|
⇒ Maddux Steele, Canton Ingersoll |
|
Fall 3:38 |
|
|
|
|
|
FIFTH PLACE |
Nathan Harrison, Roxana |
|
|
Nathan Harrison |
|
|
|
|
|
|
|
|
Colton Bock, Taylor Ridge Rockridge |
Braiden Beau |
|
|
Fall :37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Culan Lindemuth, Coal City |
Fall 1:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dflt |