Sectional A
@ Antioch Upper Grade School, Antioch
|
Host: Antioch
Date: Saturday, March 5, 2016
|
Regional 1 Host: Lake in the Hills Marlowe |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Logan Witt, 5 Pingree Grove Cambridge Lakes |
Brandon Czesak, 6 Lake in the Hills Marlowe |
Javier Perez, 6 Woodstock Northwood |
Jake Mahon, 7 Algonquin Heineman |
70 |
Joseph Defrancisco, 7 Lake in the Hills Marlowe |
Caleb Sciame, 6 Harvard JHS |
Zack Rogala, 6 Algonquin Heineman |
Anthony Galvan, 7 Woodstock Northwood |
75 |
Jake Jensen, 6 Lake in the Hills Marlowe |
Jack Foster, 8 Woodstock Northwood |
Logan Mills, 6 McHenry MS |
Dylan Gehl, 6 Lake in the Hills Marlowe |
80 |
Nathan Stahl, 7 Lake in the Hills Marlowe |
Drew Heath, 7 Lake in the Hills Marlowe |
Kaden Vest, 6 Harvard JHS |
Logan Kirk, 6 Johnsburg JHS |
85 |
Bailey Livdahl, 6 Harvard JHS |
Zach Seymour, 7 McHenry Parkland |
Gabe Campbell, 7 Genoa Kingston |
Grant Hochmuth, 7 Lake in the Hills Marlowe |
90 |
Nik Jimenez, 6 Harvard JHS |
Joaquin Miranda, 6 Pingree Grove Cambridge Lakes |
Andrew Wallace, 6 Johnsburg JHS |
Nathan Kim, 6 Burlington Central |
95 |
Carter Miller, 8 Woodstock Northwood |
Hunter Gratz, 8 Harvard JHS |
Aj Kowalski, 7 Algonquin Heineman |
Chase Bischke, 7 Harvard JHS |
100 |
Sam Spencer, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Brett Lovell, 8 Harvard JHS |
Greyson Gardner, 6 Burlington Central |
Sebastian Esquivel, 7 Harvard JHS |
105 |
Brad Wizceb, 7 Johnsburg JHS |
Mitchell Murray, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Tanner Zimmerman, 6 Burlington Central |
Gabriel Nieves, 8 Lake in the Hills Marlowe |
112 |
Isaiah Vela, 7 Woodstock Northwood |
Kaden Randazzo, 7 Lake in the Hills Marlowe |
Casey Burnopp, 8 Johnsburg JHS |
Aden Sorenson, 7 McHenry Parkland |
119 |
Daniel Valeria, 8 Algonquin Heineman |
Daniel Calhoun, 8 Johnsburg JHS |
Joseph Pawlak, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Jaden Carr, 7 Lake in the Hills Marlowe |
126 |
Mathew Calhoun, 8 Johnsburg JHS |
Aaron Montgomery, 8 Woodstock Northwood |
Eli Rendon, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Connor Henning, 8 Algonquin Heineman |
135 |
Ethan Shedbalkar, 8 Johnsburg JHS |
Elijah Smith, 8 Algonquin Heineman |
Logan Lucas, 7 McHenry Parkland |
Josh Duarte, 8 McHenry Parkland |
145 |
Justin Peake, 8 Johnsburg JHS |
Jordan Maldonado, 8 Woodstock Northwood |
Jose Garcia, 7 Harvard JHS |
Josh Lanman, 8 McHenry Parkland |
155 |
David Ferrante, 8 Lake in the Hills Marlowe |
Kevin Sandoval, 8 McHenry MS |
Ivan Hernandez, 8 Harvard JHS |
Alex Mussachio, 8 McHenry Parkland |
167 |
Shane Sims, 7 Woodstock Northwood |
Erik Garcia, 7 Genoa Kingston |
Andrew Petrocelli, 8 Algonquin Heineman |
Luis Roman, 8 Harvard JHS |
185 |
Matt Burba, 8 Algonquin Heineman |
Jacob Cowgill, 8 McHenry MS |
Jacob Lesus, 8 McHenry Parkland |
Ahmad Sheikhali, 8 Harvard JHS |
215 |
Ty Freimund, 8 Harvard JHS |
Spencer Fowler, 8 Johnsburg JHS |
Joseph Dicristofano, 7 Burlington Central |
Collin McManus, 8 Woodstock Northwood |
275 |
Jose Garcia, 8 Genoa Kingston |
Sean Jaco, 8 Woodstock Northwood |
Eddie Ferrenti, 8 McHenry Parkland |
Michael Skoupas, 7 Lake in the Hills Marlowe |
Regional 2 Host: Round Lake Magee |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Matt Ayers, 5 Ingleside Big Hollow |
Blake Vanderjeugdt, 6 Gurnee Woodland |
Caden Painter, 6 Antioch |
Landon Erdmann, 5 Grayslake |
70 |
Julian Villarreal, 7 Fox Lake Stanton |
Ben Heft, 7 Lindenhurst Millburn MS |
Kameron Huber, 6 Antioch |
Sean Stichauf, 6 Gurnee Viking |
75 |
Chris Lozos, 7 Fox Lake Stanton |
Aaron Cramer, 5 Grayslake |
Nolan Flores, 7 Lake Villa Palombi |
Zachary Sutor, 6 Gurnee Viking |
80 |
TJ Conner, 7 Fox Lake Stanton |
Jacob Allen, 8 Ingleside Big Hollow |
Michael Lampert, 7 Antioch |
Armen Jerikian, 6 Grayslake |
85 |
Alex Paz, 7 Ingleside Big Hollow |
Dakota Becker, 8 Lindenhurst Millburn MS |
Darrion Easter, 7 Antioch |
Tristan Burch, 8 Grayslake |
90 |
Zach Hitzler, 8 Fox Lake Stanton |
Evan Vazquez, 6 Antioch |
Alex Castiglia, 8 Lake Villa Palombi |
Philip Robinson, 7 Round Lake MS |
95 |
Alex Barbarise, 8 Antioch |
Jalen Posey, 8 Round Lake Magee |
Jason Wooten, 7 Round Lake Magee |
Talon Knauf, 8 Antioch |
100 |
Luke Menzies, 8 Antioch |
Peyton Gomez, 8 Grayslake |
Devin Nobiling, 8 Antioch |
Jake Jozwiak, 8 Lake Villa Palombi |
105 |
Eli Reyes, 8 Antioch |
Brett Riggs, 7 Ingleside Big Hollow |
Dominick Tovar, 7 Round Lake Magee |
Gavin Calabrese, 7 Antioch |
112 |
Ethan Geist, 8 Ingleside Big Hollow |
Niall Schoenfelder, 8 Antioch |
Logan Abanero, 8 Lindenhurst Millburn MS |
Sam Welter, 8 Lake Villa Palombi |
119 |
Maurice Edwards, 6 Grayslake |
Bailey McGrath, 8 Antioch |
Jacob Magad, 8 Lindenhurst Millburn MS |
Nathan Padilla, 8 Gurnee Viking |
126 |
Adrien Cramer, 7 Grayslake |
Zach Dydo, 8 Lake Villa Palombi |
Eddy Tregenza, 8 Fox Lake Stanton |
Isa Abdeljaber, 7 Lindenhurst Millburn MS |
135 |
Nick Kozanecki, 8 Lake Villa Palombi |
Alex Gonzalez, 8 Gurnee Viking |
Christian Hernandez, 8 Ingleside Big Hollow |
Zac Dabney, 7 Lindenhurst Millburn MS |
145 |
Joey Jens, 7 Grayslake |
Mohammad Awaisi, 8 Lake Villa Palombi |
Ender Kongkaeow, 8 Round Lake MS |
Luke Anderson, 8 Lindenhurst Millburn MS |
155 |
Gabriel Sachs, 8 Lake Villa Palombi |
Daven Duncan, 8 Round Lake MS |
Dylan Hernandez, 8 Ingleside Big Hollow |
Ray Ross, 7 Fox Lake Stanton |
167 |
Maqiis Haywood, 8 Round Lake Magee |
Thomas Beaupre, 8 Lindenhurst Millburn MS |
Logan Blancett, 6 Ingleside Big Hollow |
Hatem Abdallah, 8 Lindenhurst Millburn MS |
185 |
Juan Gomez, 8 Round Lake Magee |
Mason Hrnciar, 7 Lindenhurst Millburn MS |
Owen Hill, 7 Round Lake Magee |
Max Ness, 7 Antioch |
215 |
Armando Barrandey, 8 Gurnee Viking |
Anndy Galicia, 7 Gurnee Viking |
Andrew Deboer, 8 Antioch |
Alexander Gomez, 7 Round Lake Magee |
275 |
Jaiden Lowery, 8 Gurnee Viking |
Dennis Shellie, 8 Round Lake Magee |
Collin Jackson, 8 Fox Lake Stanton |
Bo Strode, 7 Grayslake |
Sectional B
@ DeKalb Huntley
|
Host: DeKalb Huntley
Date: Saturday, March 5, 2016
|
Regional 3 Host: Morrison JHS |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Manuel Rivera, 6 Rock Falls |
Knowles Conner, 5 Sterling Challand |
Payhton Smith, 6 Rock Falls |
No fourth place |
70 |
Jacob Redington, 5 Freeport Carl Sandburg |
Beau Evans, 6 Dixon Reagan |
Jacquez Alexander, 5 Freeport Carl Sandburg |
Karlie Hey, 7 Rock Falls |
75 |
Colton Linke, 7 Morrison JHS |
Hakeem Banks, 8 Dixon Reagan |
Jerrill Hill, 6 Rock Falls |
Robert Alexander, 6 Freeport Carl Sandburg |
80 |
Dillon Schueler, 6 Rock Falls |
Markel Baker, 6 Freeport Carl Sandburg |
Hope Parrotte, 8 Rockford Lutheran |
Will Weidman, 7 Dixon Reagan |
85 |
Eric Johnson, 8 Mt. Carroll West Carroll |
Ty Aljets, 8 Mt. Carroll West Carroll |
Draven Koehler, 7 Dixon Reagan |
Akee Blake, 6 Rockford Flinn |
90 |
Ethen Doty, 7 Mt. Carroll West Carroll |
Kolten Smith, 8 Rock Falls |
Asa Schnurstein, 8 Rockford Lutheran |
Isaiah Sanchez, 7 Rockford Flinn |
95 |
Reiley Dowd, 8 Rock Falls |
Izaih James, 8 Rock Falls |
Connor Eubanks, 8 Mt. Carroll West Carroll |
Andrew Schmidt, 6 Morrison JHS |
100 |
Ryan Kennedy, 8 Morrison JHS |
Julian Rodriguez, 8 Sterling Challand |
Ethan Cravatta, 8 Rock Falls |
Corey Barnes, 6 Rock Falls |
105 |
Brayden Porter, 7 Sterling Challand |
Aiden Sullivan, 8 Mt. Carroll West Carroll |
Gable Hale, 8 Dixon Reagan |
Kyrie Shirley, 7 Freeport Carl Sandburg |
112 |
Elijah Ankney, 8 Dixon Reagan |
Mauricio Garcia, 7 Sterling Challand |
Kyle Roberts, 8 Morrison JHS |
Marcus Mendoza, 7 Rock Falls |
119 |
De'Breyon Johnson, 8 Rockford Flinn |
Owen Oetting, 8 Morrison JHS |
Devon Parker, 8 Rock Falls |
Eric Price, 8 Freeport Carl Sandburg |
126 |
Butch Elder, 7 Rock Falls |
Blake Keane, 7 Sterling Challand |
Colton Ballard, 8 Mt. Carroll West Carroll |
Julian Cintron, 8 Freeport Carl Sandburg |
135 |
Noah Schueler, 8 Rock Falls |
Chace Garland, 8 Morrison JHS |
Nick Simester, 7 Sterling Challand |
Jevon Criss, 7 Sterling Challand |
145 |
Sebastian Quintana, 8 Dixon Reagan |
Tucker Mathias, 8 Winnebago |
Kody Sipe, 8 Mt. Carroll West Carroll |
Jorge Rodriquez, 8 Mt. Carroll West Carroll |
155 |
Matt Chavers, 8 Freeport Carl Sandburg |
Matt Lohse, 8 Dixon Reagan |
Cade Lyons, 8 Sterling Challand |
Skylar Glass, 8 Mt. Carroll West Carroll |
167 |
Brody Mulvaney, 8 Rock Falls |
Elijah Dertz, 8 Mt. Carroll West Carroll |
Daymeion McGlown, 7 Sterling Challand |
Cooper Darby, 7 Morrison JHS |
185 |
Riley Wilkens, 8 Morrison JHS |
Aidan Langley, 6 Rock Falls |
Riley Riggen, 6 Dixon Reagan |
Steven Lee, 8 Rockford Lutheran |
215 |
Adan Ramirez, 8 Sterling Challand |
Riley Wescott, 8 Rock Falls |
Joseph Pineda, 6 Rockford Flinn |
Evan Meeks, 7 Rockford Lutheran |
275 |
Antarion Thompson, 8 Freeport Carl Sandburg |
Peyton Davis, 5 Sterling Challand |
Javon Thompson, 6 Freeport Carl Sandburg |
No fourth place |
Regional 4 Host: Yorkville |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Rory Burright, 6 DeKalb Clinton Rosette |
Dylan Harder, 6 Channahon |
Dylan Ball, 6 DeKalb Clinton Rosette |
Keegan Rowe, 5 Channahon |
70 |
Ben Aranda, 7 DeKalb Huntley |
Cody Peterson, 5 Sandwich |
Myles Young, 5 Channahon |
No fourth place |
75 |
Blake McGee, 7 DeKalb Huntley |
Jake Owens, 7 Yorkville |
Austin Sinetos, 6 Sandwich |
Enrique Arias, 7 Shorewood Troy |
80 |
Nathan Berta, 7 Channahon |
Caleb Nadig, 6 DeKalb Huntley |
Joseph Cecala, 7 Minooka |
Brendan Bisbee, 7 Channahon |
85 |
Michael Carey, 8 Minooka |
Watler Green, 7 DeKalb Clinton Rosette |
Justin Cole, 8 Yorkville |
Nicholas Gantt, 8 Shorewood Troy |
90 |
Cameron Hargrove, 8 Bolingbrook Brooks |
Gabe Irwin, 8 DeKalb Huntley |
Cristian Rojas, 8 Shorewood Troy |
Cael Schindlbeck, 8 Sandwich |
95 |
Luke Schmerbach, 6 DeKalb Clinton Rosette |
Michael Ruettiger, 7 Minooka |
Tanner Macdonald, 7 DeKalb Huntley |
Higinio Hernandez, 8 Bolingbrook Brooks |
100 |
Kyler Klapprodt, 6 DeKalb Huntley |
Justice Valdez, 8 Plano |
Shawn Ager, 7 DeKalb Clinton Rosette |
Caleb Wall, 6 DeKalb Huntley |
105 |
Graham Ferguson, 8 Minooka |
Michael Clayton, 7 DeKalb Huntley |
Dalton Ferguson, 8 Minooka |
Adam Olson, 8 DeKalb Huntley |
112 |
Dylan Nieto, 8 DeKalb Clinton Rosette |
Caleb Redman, 8 Yorkville |
Cadden Arlis, 8 Minooka |
Darin Woods, 8 DeKalb Huntley |
119 |
Cale Reeder, 8 Yorkville |
Trenton McCullom, 8 DeKalb Huntley |
Jamari Fry, 8 Bolingbrook Brooks |
Nate Perry, 8 DeKalb Huntley |
126 |
Joey Roberts, 8 Yorkville |
Johnathan Bannister, 8 DeKalb Clinton Rosette |
Tucker Ikens, 7 DeKalb Clinton Rosette |
Nathan Batres, 8 Yorkville |
135 |
Jackson Murphy, 8 Yorkville |
Anthony Sartori, 8 Channahon |
Rolando Ibarra, 8 Bolingbrook Brooks |
Adam Eckardt, 8 Yorkville |
145 |
Ben Stemmet, 8 Yorkville |
James Davis, 8 Shorewood Troy |
Declan Gardiner, 8 Yorkville |
Tyler Clark, 8 DeKalb Huntley |
155 |
Cody Holt, 8 Channahon |
Shawn Klimek, 8 Shorewood Troy |
Jacob Race, 8 Yorkville |
Zach Barclay, 8 DeKalb Huntley |
167 |
Niels Lewerentz, 8 DeKalb Huntley |
Connor Voelker, 8 Yorkville |
Jovon Brown, 8 DeKalb Huntley |
Joshua Escobedo, 8 Shorewood Troy |
185 |
Edilson Garcia, 8 Channahon |
Eric Barrazza, 8 DeKalb Huntley |
Jacob Rogers, 7 Shorewood Troy |
Noe Trevino, 8 Yorkville |
215 |
Robby Isaacs, 8 Yorkville |
Bryon Mora, 8 DeKalb Clinton Rosette |
Austin Griffin, 8 Channahon |
No fourth place |
275 |
George Colbert, 8 DeKalb Huntley |
Daniel Landando, 8 Shorewood Troy |
Ovahdyah Ben-Israel, 8 Shorewood Troy |
Joshua Jones, 6 Minooka |
Sectional C
@ Vernon Hills Hawthorn North
|
Host: Vernon Hills Hawthorn North
Date: Saturday, March 5, 2016
|
Regional 5 Host: Island Lake Matthews |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Rannin Gruen, 6 Cary |
Nick Monterroso, 6 Wauconda |
Ronit Kapoor, 7 Lake Zurich South |
No fourth place |
70 |
Cole Rhemrev, 6 Long Grove Woodlawn |
Anthony Valdez, 6 Wauconda |
No third place |
No fourth place |
75 |
Tyler Erkman, 5 Lake Zurich South |
Brock James, 6 Wauconda |
Sami Sakka, 6 Barrington Station |
Nichloas Yvyerman, 7 Mundelein Carl Sandburg |
80 |
Jack Sullivan, 7 Island Lake Matthews |
Tyler Roberts, 6 Long Grove Woodlawn |
Vinnie Pasquesi, 8 Lake Zurich South |
Mitch Wayne, 7 Lake Zurich South |
85 |
Logan Neurauter, 8 Lake Zurich North |
Colin Husko, 6 Wauconda |
Ryan Gopin, 6 Barrington Station |
Jonah Hill, 7 Long Grove Woodlawn |
90 |
Vince Bennett, 6 Island Lake Matthews |
Jacob Whiting, 6 Long Grove Woodlawn |
Chris Allegretti, 7 Barrington Prairie |
Joe Hutson, 8 Wauconda |
95 |
Andrew Beaudoin, 5 Lake Zurich South |
Lucas Kaiser, 8 Wauconda |
Egan Pelak, 8 Barrington Prairie |
Nick Bennett, 6 Island Lake Matthews |
100 |
Robert Austin, 8 Long Grove Woodlawn |
Liam McMillan, 8 Lake Zurich North |
Tyler Lavigne, 7 Wauconda |
Ryan Sadler, 7 Barrington Prairie |
105 |
Gavin Braun, 8 Barrington Station |
Charlie Gruen, 8 Cary |
Nathan Dee, 8 Mundelein Carl Sandburg |
Jason Stern, 8 Lake Zurich North |
112 |
Isaac Rands, 8 Cary |
Jonathon Hanscom, 8 Mundelein Carl Sandburg |
Evan Sarsha, 8 Lake Zurich North |
Abraham Rosalio, 8 Wauconda |
119 |
Lucas Kozlowski, 8 Barrington Prairie |
Isaac Antunez, 8 Mundelein Carl Sandburg |
Joel Arteaga, 8 Lake Zurich North |
Ahmad Koya, 8 Mundelein Carl Sandburg |
126 |
Joey Mrazek, 8 Lake Zurich South |
Arie Guzman, 7 Long Grove Woodlawn |
Vince Spallino, 8 Barrington Prairie |
Jacob Philbrick, 8 Mundelein Carl Sandburg |
135 |
Eddie Dlatt, 8 Lake Zurich South |
Nick Santonelli, 8 Long Grove Woodlawn |
Sam Merino, 8 Barrington Prairie |
Mitchel Dec, 8 Cary |
145 |
Dayven Shinhoster, 8 Barrington Station |
Billy Jeschke, 8 Cary |
Johnny Clancy, 8 Lake Zurich South |
Rudy Osornio, 7 Mundelein West Oak |
155 |
Matt Millman, 8 Long Grove Woodlawn |
Zach Gill, 8 Lake Zurich South |
Matt Reedy, 8 Barrington Station |
Ethan Estes, 8 Cary |
167 |
Paul Kondraros, 8 Barrington Prairie |
Jay Silva, 8 Barrington Prairie |
Damian Potoczak, 8 Mundelein West Oak |
Amaan Sameer, 8 Lake Zurich North |
185 |
Colin Lehmann, 8 Barrington Station |
Ean Norenberg, 8 Long Grove Woodlawn |
McGwire Landvick, 8 Island Lake Matthews |
Erik Orozco, 8 Mundelein West Oak |
215 |
Carter Levin, 8 Barrington Station |
Evan Bradshaw, 8 Barrington Prairie |
Will McCorkle, 7 Wauconda |
Josue Hernandez, 8 Lake Zurich North |
275 |
Tyler Scholer, 8 Barrington Station |
Gavin Carr, 8 Cary |
Jose Bello, 8 Mundelein West Oak |
Michael Dodge, 8 Mundelein Carl Sandburg |
Regional 6 Host: Lake Forest Deer Path |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Caelen Riley, 6 Green Oaks Oak Grove |
Ben Swidler, 7 Buffalo Grove Twin Groves |
Brandon Cohen, 8 Buffalo Grove Aptakisic |
Bobby Biddle, 5 Lake Forest Deer Path |
70 |
Garry Gurevich, 6 Vernon Hills Hawthorn North |
Alex Swidler, 7 Buffalo Grove Twin Groves |
Austin Kennedy, 7 Lake Forest Deer Path |
Anson Moyer, 5 Lake Forest Deer Path |
75 |
Will Ludolph, 6 Vernon Hills Hawthorn South |
Shawn Tokmovtsev, 6 Buffalo Grove Twin Groves |
Jose Portillo, 6 Vernon Hills Hawthorn South |
Andrew Dishchuk, 6 Buffalo Grove Cooper |
80 |
Alex Gil, 6 Vernon Hills Hawthorn North |
Aidan Rutnarak, 6 Buffalo Grove Twin Groves |
Cooper Bayliff, 7 Libertyville Highland MS |
Bradley Jenkins, 7 Buffalo Grove Cooper |
85 |
Charlie Heydorn, 6 Lake Forest Deer Path |
Gabe Lynch, 6 Vernon Hills Hawthorn South |
Dominic Tarello, 7 Libertyville Highland MS |
Connor Wolff, 6 Libertyville Highland MS |
90 |
Bennett Duggan, 7 Lake Forest Deer Path |
Gavin Brown, 7 Green Oaks Oak Grove |
Alec Dishchuk, 8 Buffalo Grove Cooper |
Diego Norena, 6 Green Oaks Oak Grove |
95 |
Patrick Roemer, 8 Lake Forest Deer Path |
Andrew Chang, 8 Buffalo Grove Twin Groves |
Terry Kim, 7 Vernon Hills Hawthorn South |
Thomas McGormley, 8 Libertyville Highland MS |
100 |
Ian Riley, 8 Green Oaks Oak Grove |
Andrew Ponce, 8 Vernon Hills Hawthorn North |
Gunnar Garriques, 6 Lake Forest Deer Path |
Josh Pekler, 7 Vernon Hills Hawthorn South |
105 |
Shaun Luce, 8 Libertyville Highland MS |
Axel Santoyo, 7 Vernon Hills Hawthorn North |
Jackson Meadow, 8 Lake Forest Deer Path |
Jake Kovanda, 8 Lake Forest Deer Path |
112 |
Alex Rutnarak, 8 Buffalo Grove Twin Groves |
Will Darling, 8 Vernon Hills Hawthorn South |
Andrew Costakis, 8 Libertyville Highland MS |
Nick Jahen, 8 Vernon Hills Hawthorn South |
119 |
Eli Lucas, 8 Lake Forest Deer Path |
Tristan Scott, 7 Buffalo Grove Aptakisic |
Kei Yamato, 7 Buffalo Grove Twin Groves |
Seva Frolov, 7 Vernon Hills Hawthorn North |
126 |
Brian Mata, 8 Vernon Hills Hawthorn South |
Anthony Ponce, 8 Vernon Hills Hawthorn North |
Jason Qualich, 8 Lincolnshire Daniel Wright |
Dionisio Dejesus, 8 Zion Central |
135 |
Matteo Thames, 8 Vernon Hills Hawthorn North |
Keshaun Scott, 7 Zion Central |
Cole Gebert, 8 Libertyville Highland MS |
Jose Conejo, 6 Vernon Hills Hawthorn North |
145 |
Truman Thuente, 7 Lake Forest Deer Path |
Xander Accettura, 7 Vernon Hills Hawthorn South |
Ethan True, 8 Libertyville Highland MS |
Greg Damidot, 8 Lake Forest Deer Path |
155 |
Chase Waggoner, 8 Lake Forest Deer Path |
Chris Boyle, 8 Libertyville Highland MS |
Alex Scott, 8 Buffalo Grove Aptakisic |
Eduardo Sosa, 7 Vernon Hills Hawthorn South |
167 |
Michael Goubine, 8 Buffalo Grove Cooper |
Frank Pasquesi, 7 Lake Forest Deer Path |
Syam Atade, 7 Vernon Hills Hawthorn South |
Joseph Ferreira, 7 Libertyville Highland MS |
185 |
Kevin Conejo, 8 Vernon Hills Hawthorn North |
Daniel Kim, 8 Buffalo Grove Twin Groves |
Andy Choe, 6 Buffalo Grove Aptakisic |
Dustin Kolker, 5 Vernon Hills Hawthorn South |
215 |
Jason Guadarrama, 8 Vernon Hills Hawthorn North |
Andy Estrella, 8 Vernon Hills Hawthorn North |
Jack Owen, 8 Lake Forest Deer Path |
Hector Escobar, 6 Vernon Hills Hawthorn South |
275 |
Jason Rojo, 8 Vernon Hills Hawthorn North |
Jose Villalobos, 8 Vernon Hills Hawthorn North |
Shanya Boyd, 8 Zion Central |
No fourth place |
Sectional D
@ Jack London Middle School, Wheeling
|
Host: Wheeling London
Date: Saturday, March 5, 2016
|
Regional 7 Host: Prospect Heights MacArthur |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Tommy Miller, 6 Mt. Prospect Lincoln |
Mitchell Golden, 6 Prospect Heights MacArthur |
Michael Gomoluch, 7 Prospect Heights MacArthur |
Massey Odiotti, 5 Northbrook Maple |
70 |
Renzo Morgan, 5 Deerfield Caruso |
Breydan Smith, 6 Prospect Heights MacArthur |
Jonathan Buduan, 7 Highland Park Northwood |
Colin Richardson, 6 Deerfield Shepard |
75 |
Kai Neumark, 6 Deerfield Caruso |
Luke Jones, 6 Deerfield Caruso |
Eli Polacek, 5 Wilmette JHS |
Henry Levin, 6 Deerfield Shepard |
80 |
Lucio Morgan, 6 Deerfield Caruso |
Garrett Murphy, 8 Mt. Prospect Lincoln |
Ryan Tinsley, 7 Prospect Heights MacArthur |
Justin Weinzweig, 7 Wilmette JHS |
85 |
Zac Joyce, 8 Prospect Heights MacArthur |
Tod Tackbary, 7 Deerfield Shepard |
Joey Miller, 7 Mt. Prospect Lincoln |
Rory Perlow, 7 Deerfield Shepard |
90 |
Patryk Wojtkowski, 8 Northbrook Maple |
Timothy Gillmore, 8 Highland Park Northwood |
David Balut, 6 Prospect Heights MacArthur |
Matthew Ilinykh, 6 Prospect Heights MacArthur |
95 |
Luis Vasquez, 7 Prospect Heights MacArthur |
Dylan Bass, 6 Northbrook Maple |
Edgar Galeana, 7 Wheeling Holmes |
Maxx Goldfein, 6 Northbrook Maple |
100 |
Johnathan Weathers, 7 Highland Park Northwood |
Kyle Retsky, 8 Prospect Heights MacArthur |
Gama Vileagas, 7 Wheeling Holmes |
Robert Dorsey, 8 Mt. Prospect River Trails |
105 |
T.J. Mock, 8 Deerfield Shepard |
Charlie Lens, 7 Highland Park Northwood |
Max Ward, 8 Mt. Prospect Lincoln |
Joe Ferrari, 7 Highland Park Northwood |
112 |
Tyler Johnson, 6 Prospect Heights MacArthur |
Tim St. John, 8 Northbrook Maple |
Adrian Knyazev, 7 Northbrook Maple |
George Wise, 8 Wilmette JHS |
119 |
James Bickmore, 8 Deerfield Shepard |
Liam Derrig, 8 Mt. Prospect River Trails |
Alex Meyer, 8 Mt. Prospect Lincoln |
Antonio Lopez, 7 Wheeling London |
126 |
Dylan Konefes, 8 Wheeling London |
Jorge Garcia-Ocampo, 8 Wheeling Holmes |
Chris Gama, 8 Prospect Heights MacArthur |
Eli Schafernak, 8 Prospect Heights MacArthur |
135 |
Mike Stringer, 8 Wilmette JHS |
Joe Preston, 8 Deerfield Shepard |
Rolando Zamora, 8 Wheeling London |
Alex Garcia, 8 Prospect Heights MacArthur |
145 |
Zach Fishman, 8 Deerfield Shepard |
Caleb Saks, 8 Deerfield Shepard |
Evin Bayer, 7 Prospect Heights MacArthur |
Gabe Ruiz, 7 Northbrook Maple |
155 |
Misael Reyes, 8 Deerfield Shepard |
Tommy McDermed, 7 Wilmette JHS |
Oleh Dotsiak, 8 Prospect Heights MacArthur |
Nick Yakonski, 6 Deerfield Caruso |
167 |
Ryan McGuire, 8 Prospect Heights MacArthur |
Lane Alexander, 8 Northbrook Maple |
Manuel Castro, 7 Mt. Prospect River Trails |
No fourth place |
185 |
Tommy Figura, 8 Wilmette JHS |
Kenny Yoshino, 7 Prospect Heights MacArthur |
Caleb Smith, 8 Mt. Prospect Lincoln |
Chandler Dorado, 6 Mt. Prospect Lincoln |
215 |
John Santos, 8 Prospect Heights MacArthur |
Albert Kim, 8 Prospect Heights MacArthur |
Kamal Dumyahn, 8 Deerfield Shepard |
Aaron Burke, 8 Highland Park Northwood |
275 |
Brandon Flores, 7 Wheeling London |
Angel Pasillas, 8 Wheeling Holmes |
Bart Zakrzewski, 8 Mt. Prospect Lincoln |
Ryan Brock, 8 Mt. Prospect Lincoln |
Regional 8 Host: Darien Eisenhower |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Ryan Hsu, 5 Lisle |
Steven Krauter, 5 Darien Eisenhower |
No third place |
No fourth place |
70 |
Hunter Bogwill, 7 Glen Ellyn Hadley |
Nick Delgiudice, 6 Glen Ellyn Hadley |
Jake Rohde, 6 Woodridge Jefferson |
Eli Terell, 5 Burr Ridge Gower |
75 |
Jimmy Nugent, 6 Darien Eisenhower |
Lucas Dusik, 7 Glendale Heights Glenside |
Max Waszkiewicz, 5 Burr Ridge Gower |
Zach Baum, 6 Glendale Heights Glenside |
80 |
Aiden McGivney, 7 Darien Eisenhower |
Luke Swan, 5 Woodridge Jefferson |
Trevor Skoda, 5 Glendale Heights Glenside |
Osmany Martinez, 5 Glendale Heights Glenside |
85 |
Andrew Perez, 7 Burr Ridge Gower |
Anthony Divinere, 7 Glendale Heights Glenside |
Alex Liaromatis, 8 Woodridge Jefferson |
Josh Ririe, 8 Darien Eisenhower |
90 |
Joey Straus, 8 Darien Eisenhower |
Brennan Skoda, 6 Glendale Heights Glenside |
Aaron Perez, 5 Burr Ridge Gower |
Will Sackett, 7 Glen Ellyn Hadley |
95 |
Canyon Stage, 8 Darien Eisenhower |
Justin King, 7 Glen Ellyn Hadley |
Gino Pascente, 8 Lisle |
Brandon Dao, 8 Glendale Heights Glenside |
100 |
Devin Hoovel, 8 Glen Ellyn Hadley |
Derek Singleton, 8 Lisle |
Jovanny Mateo, 8 Glendale Heights Glenside |
Austin Lee, 8 La Grange Gurrie |
105 |
Bradley Rosen, 8 Woodridge Jefferson |
Anthony Rochowicz, 7 Darien Eisenhower |
Jake Muellner, 8 Glen Ellyn Hadley |
Angelico Garcia, 8 Glendale Heights Glenside |
112 |
Alvaro Ruiz, 8 Woodridge Jefferson |
Andy Valdez, 8 Woodridge Jefferson |
Alex Bailie, 7 Darien Eisenhower |
Augie Zucchero, 7 Glen Ellyn Hadley |
119 |
Matt Shiminetto, 8 Woodridge Jefferson |
Glen Hogan, 7 Darien Eisenhower |
Adreyan Turrubiates, 7 Woodridge Jefferson |
Cole Gantner, 8 Darien Eisenhower |
126 |
Giovanny Perez, 8 Woodridge Jefferson |
Jocqael Thorpe, 7 La Grange Gurrie |
Brian Deenihan, 7 Darien Eisenhower |
Cody Paul, 7 Glen Ellyn Hadley |
135 |
Jayden Lambert, 8 Darien Eisenhower |
Philip Dozier, 6 Glendale Heights Glenside |
Alex Martinez, 8 Woodridge Jefferson |
John Solak, 8 Glen Ellyn Hadley |
145 |
Jeremiah Kinsey, 8 Darien Eisenhower |
Michael Colant, 8 Burr Ridge Gower |
Curtis Green, 8 Westmont JHS |
Andrew Onagan, 8 Woodridge Jefferson |
155 |
D'Mauryon Hunter, 8 Woodridge Jefferson |
Yosel Ortega, 8 Darien Eisenhower |
Logan Bauer, 8 Woodridge Jefferson |
Matt Marroquin, 8 Lisle |
167 |
Jakub Maciorowski, 8 Glen Ellyn Hadley |
Patrick Lowery, 8 Woodridge Jefferson |
Max Sellars, 8 Darien Eisenhower |
John Brasse, 8 La Grange Gurrie |
185 |
Muhammad Abuaraqoub, 7 Glen Ellyn Hadley |
Roberto Nieves, 8 Glendale Heights Glenside |
Gustavo Lopez, 8 Woodridge Jefferson |
Andrew Johnson, 8 Glen Ellyn Hadley |
215 |
David Ruiz, 8 Glendale Heights Glenside |
Duncan Camaro, 8 Glen Ellyn Hadley |
Chris Terek, 5 Glen Ellyn Hadley |
Michael Mrozek, 8 Woodridge Jefferson |
275 |
Shawn Lee, 8 Woodridge Jefferson |
David Lanciloti, 8 Glen Ellyn Hadley |
Erik Naukunas, 8 Darien Eisenhower |
No fourth place |
Sectional E
@ Reed-Custer Field House, Braidwood
|
Host: Braidwood Reed-Custer
Date: Saturday, March 5, 2016
|
Regional 9 Host: New Lenox Liberty |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Ben Markham, 5 Homer Glen Homer |
Elliott O'Brien, 6 Bolingbrook Humphrey |
Patrick Williams, 5 Glenwood Brookwood |
Chase Eggert, 5 Homer Glen Homer |
70 |
Elias Medina, 6 Bolingbrook Humphrey |
K'Vion Bills, 6 Glenwood Brookwood |
Isaiah Rogers, 6 Homer Glen Homer |
Jad Alwawi, 5 Homer Glen Homer |
75 |
Paulie Kadlec, 6 Homer Glen Homer |
Justin Brown, 7 Bolingbrook Humphrey |
Edwyn Ochoa, 6 Joliet Hufford |
Abraham Estrada, 7 Joliet Hufford |
80 |
Drew Aldous, 8 Homer Glen Homer |
Jacob Simon, 6 New Lenox Liberty |
Zayd Alwawi, 7 Homer Glen Homer |
Jayden Ruiz, 7 Romeoville Lukancic |
85 |
Ishmael Curiel, 8 Homer Glen Homer |
Noah Corley, 8 New Lenox Liberty |
David Zarco, 8 Romeoville Lukancic |
Jon Byrne, 6 Frankfort Hickory Creek |
90 |
Mikey Kaminski, 8 Homer Glen Homer |
Brett Gardner, 8 Frankfort Hickory Creek |
Nate Ramsey, 7 Homer Glen Homer |
Todd Collura, 6 New Lenox Liberty |
95 |
Joe Oster, 8 Homer Glen Homer |
Wyatt Corley, 8 New Lenox Liberty |
Kyle Knezevich, 7 Homer Glen Homer |
Kenneth Watson, 7 Glenwood Brookwood |
100 |
McLain Kelly, 8 New Lenox Liberty |
Hunter Mack, 8 Joliet Gompers |
Andrew Steele, 8 New Lenox Liberty |
Nick Shafiq, 7 Homer Glen Homer |
105 |
Anthony Crapia, 8 Homer Glen Homer |
Nick Myers, 8 New Lenox Liberty |
Anthony Gorman, 7 New Lenox Liberty |
Cam Viar, 8 Homer Glen Homer |
112 |
Rafael Carpintero, 8 Romeoville Lukancic |
Kyle Boone, 8 Homer Glen Homer |
Jaylen Jones, 8 Romeoville Lukancic |
Johnny Latek, 8 New Lenox Liberty |
119 |
Anthony Grek, 8 Homer Glen Homer |
Nolan Krol, 8 New Lenox Liberty |
Daniel Martinez, 7 Joliet Gompers |
Anthony Mark, 8 Romeoville Lukancic |
126 |
Julian Garcia, 8 Romeoville Lukancic |
Milo Rodriguez, 8 Romeoville Lukancic |
Cael Geijer, 8 Frankfort Hickory Creek |
Jameson Goin, 8 Joliet Hufford |
135 |
Dominic Bruinius, 8 New Lenox Liberty |
Tyler Rehbok, 8 Romeoville Lukancic |
Christofer Martinez, 8 Romeoville Lukancic |
Jake Mandernach, 8 Frankfort Hickory Creek |
145 |
Jayden Perez, 8 Joliet Gompers |
Peyton Knepper, 8 New Lenox Liberty |
Osbaldo Penguia, 8 Romeoville Lukancic |
Danny O'Connor, 7 Homer Glen Homer |
155 |
Cristian Dondiego, 8 Romeoville Lukancic |
Jake Lamonto, 8 Frankfort Hickory Creek |
Mikey Kinney, 8 Homer Glen Homer |
Deandre Turner, 8 Bolingbrook Jane Addams |
167 |
Nick Karas, 8 Frankfort Hickory Creek |
Peter Wilkes, 8 Frankfort Hickory Creek |
Leo Bermudez, 8 Romeoville Lukancic |
Ryan Metille, 6 New Lenox Liberty |
185 |
Jaden Thurman, 8 Bolingbrook Humphrey |
Donovan Dehoyos, 8 Romeoville Lukancic |
Aiden Antonelli, 8 Frankfort Hickory Creek |
Spiros Poulos, 8 Homer Glen Homer |
215 |
Brendon Shin, 7 Homer Glen Homer |
Jacob Tilson, 8 New Lenox Liberty |
Joe Ingram, 8 Frankfort Hickory Creek |
Jackson Garfield, 6 Bolingbrook Jane Addams |
275 |
Brandon Baker, 8 Homer Glen Homer |
Danarius Poole, 8 Joliet Gompers |
Jose Oregon, 8 Romeoville Lukancic |
Jose Cervantes, 7 Glenwood Brookwood |
Regional 10 Host: Coal City |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Ethan Spacht, 5 Bradley Central |
Evan Rivera, 8 Coal City |
Jacob Piatak, 5 Coal City |
Devin Henning, 5 Marseilles ES |
70 |
Aiden Yonke, 6 Bradley Central |
Julian Decker, 6 Wilmington |
Dominic Nowak, 7 Wilmington |
Orville Compton, 5 Braidwood Reed-Custer |
75 |
Zach Finch, 6 Coal City |
Ryan Tribble, 6 Braidwood Reed-Custer |
Luke Sangston, 7 Seneca |
Jack Poyner, 5 Coal City |
80 |
Austin Spacht, 8 Bradley Central |
Jack Narine, 7 Wilmington |
Gabe Ludes, 7 Coal City |
Carter Goolsby, 5 Ottawa Shepherd |
85 |
Anthony Mancilla, 7 Bradley Central |
Austin Howard, 8 Marseilles ES |
Connor Huston, 7 Coal City |
Brenden Tribe, 6 Braidwood Reed-Custer |
90 |
Luke Fleming, 8 Ottawa Shepherd |
Adell Gamboa, 7 Braidwood Reed-Custer |
Jack Baud, 7 Bradley Central |
Triston Guzier, 7 Wilmington |
95 |
Paul Keane, 8 Peotone |
Kolton Krutsinger, 8 Bradley Central |
Ricky Wilkins, 8 Wilmington |
Dekotah Rueger, 7 Coal City |
100 |
Bobby Mann, 8 Braidwood Reed-Custer |
Riley Hanson, 8 Ottawa Shepherd |
Xavier Posey, 8 Coal City |
Brett Yegge, 8 Seneca |
105 |
Jacob Rodawold, 8 Wilmington |
Ashton Harvey, 6 Coal City |
Chase Wasielewski, 7 Coal City |
Blake Jorgenson, 6 Peotone |
112 |
Chris Gama, 8 Bradley Central |
Joshua Keane, 8 Manteno |
Aiden Wooters, 7 Wilmington |
Matt Spalla, 8 Coal City |
119 |
Steven Karraker, 8 Bradley Central |
Cesar Velazquez, 8 Bradley Central |
Lane Kutemeier, 8 Coal City |
Vinnie Calderon, 8 Coal City |
126 |
Dylan Regnier, 8 Bradley Central |
Hunter Neese, 8 Wilmington |
Dane Dearth, 8 Coal City |
Josh Neu, 8 Braidwood Reed-Custer |
135 |
Lucas Regnier, 8 Bradley Central |
Noah Curl, 8 Braidwood Reed-Custer |
Sam Biedron, 8 Peotone |
Jay Scott, 8 Marseilles ES |
145 |
Connor Ullrich, 8 Coal City |
Thomas Deardorff, 8 Braidwood Reed-Custer |
Reece Keeton, 8 Bradley Central |
Austin Clark, 7 Manteno |
155 |
Jarin Allen, 8 Coal City |
Michael Morse, 8 Seneca |
Brandon O'Brien, 8 Marseilles ES |
David Chen, 8 Bradley Central |
167 |
Gage Leake, 8 Coal City |
Jorge Loza, 6 Morris Shabbona |
Logan Tondini, 7 Seneca |
Jonathan Meza, 5 Bradley Central |
185 |
Carlos Cardenas, 8 Peotone |
Nathan Elliott, 7 Seneca |
Jaxon Stock, 8 Ottawa Shepherd |
Nathan Hargate, 8 Bradley Central |
215 |
Hunter Howley, 8 Bradley Central |
Logan Hartnett, 8 Peotone |
No third place |
No fourth place |
275 |
Angel Ramirez, 8 Bradley Central |
Mathew Cotton, 7 Braidwood Reed-Custer |
No third place |
No fourth place |
Sectional F
@ East Peoria Central Jr. High School, East Peoria
|
Host: East Peoria Central
Date: Saturday, March 5, 2016
|
Regional 11 Host: Port Byron Riverdale |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Tyler Wild, 5 Taylor Ridge Rockridge |
Carson Clawson, 6 Joy Mercer County |
Brady Connell, 5 Joy Mercer County |
Thad Jacobs, 5 Port Byron Riverdale |
70 |
Collin Altensey, 5 Port Byron Riverdale |
Broctyn King, 7 Joy Mercer County |
Eli Hinde, 5 Port Byron Riverdale |
Rylan Newell, 5 Taylor Ridge Rockridge |
75 |
Brock Smith, 5 Port Byron Riverdale |
Bryan Blumenstein, 5 Taylor Ridge Rockridge |
Kaleb Smith, 8 Orion |
Cole McCabe, 6 Taylor Ridge Rockridge |
80 |
Jon Headley, 6 Joy Mercer County |
Ethan Moran, 7 Orion |
Max Kelly, 5 Kewanee Central |
Brady Rodgers, 6 Port Byron Riverdale |
85 |
Reece Holst, 8 Orion |
Carson Tippie, 7 Joy Mercer County |
Reese Finch, 5 Taylor Ridge Rockridge |
Jayden Voss, 8 Erie |
90 |
Noah Schnerre, 7 Orion |
Jared Mohr, 6 Orion |
Cole Stickler, 5 Port Byron Riverdale |
Brady Chavez, 7 Erie |
95 |
Bruce Moore, 7 Geneseo MS |
Bryce Rosenow, 7 Erie |
Ethan Meisenburg, 8 Orion |
Clay Chapman, 8 Joy Mercer County |
100 |
Dallas Krueger, 8 Taylor Ridge Rockridge |
Allen Catour, 6 Orion |
Carson Ebenroth, 8 Port Byron Riverdale |
Cameron Abell, 8 Erie |
105 |
Colin Miller, 7 Joy Mercer County |
Clay DeBaillie, 7 Geneseo MS |
Noah Miller, 8 Joy Mercer County |
Weston Ferry, 7 Orion |
112 |
Nolan Throne, 8 Taylor Ridge Rockridge |
Seth Speaker, 8 Joy Mercer County |
Kevin Arnold, 8 Port Byron Riverdale |
Logan Tuggle, 7 Geneseo MS |
119 |
Trystan Altensey, 8 Port Byron Riverdale |
Rylan Coons, 8 Geneseo MS |
Trevor Dillavou, 8 Joy Mercer County |
Wade Gardner, 8 Orion |
126 |
Colton Reiman, 8 Port Byron Riverdale |
Kyle State, 8 Geneseo MS |
Paul Zunkel, 7 Joy Mercer County |
Chase Dean, 8 Sherrard JHS |
135 |
Kyle Hofer, 8 Geneseo MS |
Bryan Caves, 7 Port Byron Riverdale |
Tyler Smith, 8 Erie |
Noah Roseboom, 7 Port Byron Riverdale |
145 |
Niko Zarlatanes, 8 Taylor Ridge Rockridge |
Caleb McWhorter, 8 Sherrard JHS |
Josh Fair, 7 Orion |
Logan Wheeler, 7 Erie |
155 |
Gage Welch, 8 Joy Mercer County |
Zach Foltz, 8 Sherrard JHS |
Hayden Lilly, 7 Orion |
Gabe Laleman, 6 Orion |
167 |
Eli Allen, 8 Geneseo MS |
Noah Johnson, 7 Geneseo MS |
Noah Fitzpatrick, 8 Kewanee Central |
Gabe Bohms, 8 Erie |
185 |
Mack Foy, 8 Erie |
Tucker Pinger, 7 Joy Mercer County |
Brody Esp, 7 Joy Mercer County |
Kale Stropes, 5 Orion |
215 |
Riley Frere, 8 Taylor Ridge Rockridge |
James Nordstrom, 8 Orion |
Luke Deballie, 8 Orion |
Jadyn Stubbs, 8 Erie |
275 |
Andrew Walker, 8 Port Byron Riverdale |
Billy Nissen, 7 Orion |
Brody Grimes, 7 Erie |
Mattew Eggen, 8 Geneseo MS |
Regional 12 Host: Eureka |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Cole Leathers, 8 East Peoria Central |
Austin Tippett, 5 Tremont |
Cael Hedrick, 6 Heyworth |
Garrett Kean, 6 Eureka |
70 |
Brayden Peiffer, 7 Eureka |
Ian Tippett, 8 Tremont |
Colin Norsworthy, 7 Heyworth |
Jaden Frainer, 6 Lincoln JHS |
75 |
Landon Nettleton, 5 Heyworth |
Gabe Burch, 7 Stanford Olympia |
Nathan Boyd, 5 Tremont |
Gabe Medlin, 7 Eureka |
80 |
Mahlon Kupferschmid, 8 Eureka |
Ayden Vacca, 7 Heyworth |
Kris Sims, 6 Mackinaw Dee-Mack |
Ryan Austin, 7 Morton JHS |
85 |
Abe Hinrichsen, 7 Eureka |
Jake Mitchell, 7 Stanford Olympia |
Lucas Wendling, 6 Tremont |
Jeremy Boynton, 6 Eureka |
90 |
Jesse Wiegand, 8 Eureka |
Matthew Bagby, 8 Stanford Olympia |
Jake Spokely, 7 East Peoria Central |
Grayson Smiley, 8 Tremont |
95 |
Levi Neuleib, 8 Heyworth |
Levi Leitner, 6 Tremont |
Jaxson Miller, 7 East Peoria Central |
Trent Degreef, 8 Morton JHS |
100 |
Luke Churchill, 7 Morton JHS |
Noah Newmister, 8 Stanford Olympia |
Jake Pierce, 8 Tremont |
Ethan Quattro, 7 Heyworth |
105 |
Gabe Spencer, 8 Heyworth |
Kortney Atchley, 8 East Peoria Central |
Luke Sauder, 6 Tremont |
Will Fick, 7 Morton JHS |
112 |
Tanner Finin, 8 East Peoria Central |
Austin O'Donoghue, 7 Lincoln JHS |
Jared Walters, 8 Morton JHS |
Kirk Knott, 7 Tremont |
119 |
Trevor Bree, 8 Lincoln JHS |
Tristen Westbay, 8 East Peoria Central |
Grant Kessinger, 7 Stanford Olympia |
Kyle Huff, 7 Mackinaw Dee-Mack |
126 |
Ryan Graves, 8 Heyworth |
Brandon Sweitzer, 8 Lincoln JHS |
Tony Gandolfi, 6 Lincoln JHS |
Dominic Brooks, 8 East Peoria Central |
135 |
Caiden Buster, 8 Tremont |
Tim Matter, 8 Stanford Olympia |
Caden Regan, 8 East Peoria Central |
Dalton Westcott, 8 Lincoln JHS |
145 |
Alex Bogdanic, 8 Lincoln JHS |
Nick Ellis, 8 Mackinaw Dee-Mack |
Tristan Parker, 8 Morton JHS |
Mason Hammel, 8 Stanford Olympia |
155 |
Conner McDonald, 7 Eureka |
Trenton Wright, 8 Lincoln JHS |
Jacob Bryant, 8 Stanford Olympia |
Hunter Osman, 7 Mackinaw Dee-Mack |
167 |
Bryan Garza, 8 Lincoln JHS |
Devlin Barnes, 8 Mackinaw Dee-Mack |
Branson Bottorff, 8 Mackinaw Dee-Mack |
Andrew Whitman, 8 El Paso-Gridley |
185 |
Dylan Michel, 8 Tremont |
Ethan Gray, 8 Morton JHS |
Jamie Swathwood, 8 Lincoln JHS |
No fourth place |
215 |
Ethan Faulk, 8 El Paso-Gridley |
Joel Baer, 8 Eureka |
Kaden Beaman, 8 Eureka |
Zachary Merrit, 8 Tremont |
275 |
Damonte Kerr, 8 Heyworth |
Joe Lauterberg, 8 Heyworth |
Aaron Wagenbach, 8 Tremont |
Hunter Weer, 8 Morton JHS |
Sectional G
@ Kingsley Junior High School, Normal
|
Host: Normal Kingsley
Date: Saturday, March 5, 2016
|
Regional 13 Host: Forrest Prairie Central |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Carson Nishida, 6 Bloomington JHS |
Ryan McBride, 7 Forrest Prairie Central |
Brayden Martin, 7 Normal Parkside |
Gage Poyner, 5 Clifton Nash |
70 |
Billy Tay, 7 Forrest Prairie Central |
Dillon Sarff, 6 Dwight |
Chad Bellis, 7 Bloomington JHS |
Brock Bacus, 6 Normal Kingsley |
75 |
Colton King, 7 Forrest Prairie Central |
Cale Horsch, 7 Gibson City GCMS |
Zach Gross, 6 Normal Chiddix |
Gage Rees, 7 Normal Kingsley |
80 |
Cole Maxey, 8 Gibson City GCMS |
Harrison Ifft, 8 Forrest Prairie Central |
Abel Ninan, 8 Bloomington Evans |
Gannon Harrington, 8 Bloomington Evans |
85 |
Logan Hillard, 7 Bloomington JHS |
Jacob Barger, 6 Bloomington JHS |
Ben Laube, 8 Normal Chiddix |
Mekonnen Steidinger, 5 Forrest Prairie Central |
90 |
Coby Windle, 7 Forrest Prairie Central |
Carson Oliger, 8 Bloomington JHS |
Justin Jacobs, 7 Normal Chiddix |
Thomas Lehr, 7 Normal Kingsley |
95 |
Jayvon Jamison, 8 Bloomington JHS |
Tyler Mackin, 8 Normal Parkside |
Colton Tay, 7 Forrest Prairie Central |
Kaden Gream, 7 Gibson City GCMS |
100 |
Leal Salanis, 8 Bloomington Evans |
Joe Jarvis, 7 Normal Parkside |
Logan Griswold, 7 Normal Chiddix |
Caleb Rodriguez, 7 Normal Chiddix |
105 |
Kaden Roake, 7 Normal Parkside |
Kolton Hisel, 8 Herscher Limestone |
Colton Thoennes, 7 Normal Chiddix |
Kyle Eft, 6 Normal Kingsley |
112 |
Nick Panozzo, 8 Clifton Nash |
Tyler Schupbach, 7 Normal Parkside |
Dontae Harris, 8 Bloomington Evans |
Matt Steers, 7 Bloomington JHS |
119 |
Calen Ragle, 8 Gibson City GCMS |
Jacob Baker, 7 Normal Kingsley |
Mostafa Khanfar, 8 Normal Kingsley |
Braden Devers-Zoeller, 7 Bloomington Evans |
126 |
Daniel Gutierrez, 8 Dwight |
Carter Owen, 8 Normal Kingsley |
Nolin Dale, 8 Bloomington JHS |
No fourth place |
135 |
Cade Enerson, 8 Dwight |
Issac Reyna, 7 Bloomington Evans |
Daniel Stevens, 8 Normal Kingsley |
Cooper Palmore, 7 Forrest Prairie Central |
145 |
Kaiden Brooks, 8 Bloomington Evans |
Jake George, 8 Bloomington JHS |
Tyler Spence, 7 Normal Parkside |
Rutger Rawlings, 8 Normal Chiddix |
155 |
Payton Kean, 8 Gibson City GCMS |
Ayden May, 8 Normal Parkside |
Jonathon Brown, 8 Bloomington JHS |
Triston Roberts, 8 Bloomington Evans |
167 |
Josh Heier, 8 Bloomington Evans |
Peter Fryman, 8 Normal Parkside |
Reed Shoemaker, 8 Bloomington JHS |
Quinn Laffey, 8 Normal Kingsley |
185 |
Zane Davis, 8 Normal Parkside |
Logan Hibler, 8 Bloomington JHS |
Josh Woodrey, 7 Forrest Prairie Central |
Zach Stolz, 8 Bloomington Evans |
215 |
Timothy Vaughn, 7 Normal Kingsley |
Ben Pratt, 7 Normal Chiddix |
Kenny Hudson, 8 Bloomington Evans |
Anthony Lipscomb, 7 Bloomington JHS |
275 |
Skyler Hufeld, 8 Normal Parkside |
Alex Munoz, 8 Clifton Nash |
Chris Meredith, 8 Normal Parkside |
Jose Sanabria, 7 Bloomington Evans |
Regional 14 Host: Shelbyville Moulton |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Richard Wright, 7 Mattoon |
Coby Haney, 7 Mattoon |
Isaiah Reynolds, 5 Clinton |
Logan Helm, 5 Mt. Zion |
70 |
Josh Sexton, 7 LeRoy |
Cameron Lee, 7 Decatur Robertson |
Jacob Sterr, 6 Clinton |
Payton Ragona, 7 Mahomet-Seymour |
75 |
Rase Janes, 7 Mattoon |
Cameron McMullen, 7 Champaign Edison |
Nick Meesey, 6 Mahomet-Seymour |
Austin Sugg, 7 Clinton |
80 |
Tristin Garrett, 8 Mt. Zion |
William Winter, 5 Clinton |
Ty Brachbill, 5 Shelbyville Moulton |
Tanner Timerman, 7 Warrensburg-Latham |
85 |
Brody Norman, 8 Mt. Zion |
Kiefer Duncan, 6 Mattoon |
Noah Schnepper, 8 Mahomet-Seymour |
Ethan Black, 7 Clinton |
90 |
Hayden Stanley, 8 Mattoon |
Noah Crowley, 8 Mahomet-Seymour |
Davion Deberry, 8 Decatur Robertson |
Caiden Turner, 7 Clinton |
95 |
Reagan Mason, 7 Mt. Zion |
Quincey Murray, 8 Decatur Robertson |
Hayden Ooms, 7 Clinton |
Evan Deavers, 8 Clinton |
100 |
Ty Baxter, 7 LeRoy |
Mason Clem, 8 Mt. Zion |
Joey Fiore, 7 Warrensburg-Latham |
No fourth place |
105 |
Peyton Lane, 8 Mattoon |
Caden Owens, 8 Mt. Zion |
Owen Gulley, 7 LeRoy |
Johnathan Hall, 8 Warrensburg-Latham |
112 |
Peyton Mahan, 8 Mt. Zion |
Collin Jones, 8 Monticello |
Egan Bender, 8 Mt. Zion |
Gage Granadino, 7 Mahomet-Seymour |
119 |
Cameron Knierim, 8 Mattoon |
Skyler Yancy, 7 Mahomet-Seymour |
Damien McMullen, 8 Champaign Edison |
No fourth place |
126 |
Lukas Eagle, 8 Mt. Zion |
Logan Rauch, 8 Mt. Zion |
Elijah Cook, 7 Mahomet-Seymour |
Zach Thomas, 7 LeRoy |
135 |
Zander Woodring, 7 LeRoy |
Devin Dickerson, 7 Champaign Edison |
Billy Tucker, 8 Mt. Zion |
Mililani McCrory, 7 Decatur Robertson |
145 |
Jacob May, 8 Mt. Zion |
Dallas Carnell, 8 Mahomet-Seymour |
Aden Maulding, 7 Mt. Zion |
Meire Taylor, 8 Decatur Robertson |
155 |
Keagan Dyer, 8 Clinton |
Matt Kerr, 8 Monticello |
Brett Reeves, 8 Clinton |
Jake Fatima, 7 LeRoy |
167 |
Henry Dawson, 8 Monticello |
Tyrek Smith, 7 Decatur Robertson |
Seth Hockman, 8 Mt. Zion |
Logan Burdette, 7 Mahomet-Seymour |
185 |
Micah Downs, 8 Clinton |
Darek Wiggins, 7 LeRoy |
Garrett Marshall, 8 Mt. Zion |
Jessy Morganson, 8 Shelbyville Moulton |
215 |
Rashaad Pillow, 8 Decatur Robertson |
Adam Maxwell, 8 Warrensburg-Latham |
Kory Merriman, 8 Clinton |
Seth Buchanan, 8 Mahomet-Seymour |
275 |
Jaquan Woods, 8 Decatur Robertson |
Zach Witt, 7 Clinton |
No third place |
No fourth place |
Sectional H
@ Jacksonville High School (JHS Bowl), Jacksonville
|
Host: Jacksonville Turner
Date: Saturday, March 5, 2016
|
Regional 15 Host: Macomb |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Brennen Lawson, 6 Canton Ingersoll |
John Davis, 5 Canton Ingersoll |
Zaden Cooper, 5 Havana |
No fourth place |
70 |
Jacob Servis, 8 Canton Ingersoll |
Trevor Hedges, 5 Canton Ingersoll |
Hunter Louderback, 5 Camp Point Central |
Jake Lieb, 5 Petersburg PORTA JHS |
75 |
Zachary Foote, 7 Camp Point Central |
Jacob Breese, 6 Canton Ingersoll |
Cole Norton, 6 Canton Ingersoll |
Treysean Grant, 6 Beardstown MS |
80 |
Conner Hughes, 8 Camp Point Central |
Joseph Norton, 5 Canton Ingersoll |
Bryar Lane, 5 Havana |
Chase Wenger, 8 Canton Ingersoll |
85 |
Hunter Protsman, 7 Macomb |
Trevor Bonk, 7 Camp Point Central |
Asa Reed, 5 Canton Ingersoll |
Caden Williams, 6 Canton Ingersoll |
90 |
Andrew Hedges, 6 Canton Ingersoll |
Blake Cagle, 7 Havana |
Nathan Wilson, 8 Macomb |
Bryce Walton, 7 Canton Ingersoll |
95 |
Blake Peter, 8 Quincy |
Greg Williams, 7 Canton Ingersoll |
Morgan Bonk, 8 Camp Point Central |
Jacob Waymire, 7 Havana |
100 |
Clayton Boehler, 8 Camp Point Central |
Jonah Sinclair, 8 Petersburg PORTA JHS |
Michael Meves, 6 Canton Ingersoll |
Lance Hunt, 7 Camp Point Central |
105 |
Jace Kelly, 8 Canton Ingersoll |
Hugo Gil, 8 Beardstown MS |
Isaac Snider, 8 Havana |
Bradon Traylor, 8 Camp Point Central |
112 |
Dylan Grigsby, 8 Canton Ingersoll |
Jacob Sinclair, 7 Petersburg PORTA JHS |
Jack Pickerill, 8 Petersburg PORTA JHS |
Ethan Wilcoxen, 5 Canton Ingersoll |
119 |
Mason Belville, 8 Macomb |
Elyon Bando, 7 Monmouth-Roseville JHS |
Emma Stephens, 7 Havana |
Braiden Glover, 7 Beardstown MS |
126 |
Anthony Becker, 8 Canton Ingersoll |
Zack Dean, 8 Knoxville JHS |
Alexis Gil, 8 Beardstown MS |
Elohim Bando, 7 Monmouth-Roseville JHS |
135 |
Daniel Meredith, 8 Petersburg PORTA JHS |
Matt Rodriguez, 8 Canton Ingersoll |
Chandler Merzahd, 8 Havana |
Johann Avila, 6 Beardstown MS |
145 |
Trey Anderson, 8 Monmouth-Roseville JHS |
Wes Swise, 6 Canton Ingersoll |
Keygan Thomas, 7 Camp Point Central |
Santiago Miranda, 7 Monmouth-Roseville JHS |
155 |
Conner Schlueter, 8 Beardstown MS |
Manny Rico, 8 Beardstown MS |
Tristan Wilcox, 8 Monmouth-Roseville JHS |
Tyler Vogel, 8 Petersburg PORTA JHS |
167 |
Hunter Jorns, 8 Petersburg PORTA JHS |
Mason Feagans, 8 Petersburg PORTA JHS |
No third place |
No fourth place |
185 |
Caden Flanders, 8 Petersburg PORTA JHS |
Blake Roots, 8 Canton Ingersoll |
Garrett Toelke, 7 Pittsfield Pikeland |
No fourth place |
215 |
Jacob Waskow, 8 Canton Ingersoll |
Wade Howland, 8 Pittsfield Pikeland |
Brady Reed, 7 Petersburg PORTA JHS |
Gavin Wendling, 7 Quincy |
275 |
Jordan Vickers, 7 Petersburg PORTA JHS |
Drayson Griffin, 7 Monmouth-Roseville JHS |
Cayden Davis, 8 Canton Ingersoll |
Gavan Dick, 6 Petersburg PORTA JHS |
Regional 16 Host: Litchfield |
Weight |
First Place |
Second Place |
Third Place |
Fourth Place |
65 |
Dresden Grimm, 5 Auburn JHS at Divernon |
Alex Powell, 6 Litchfield |
Keaton Frye, 7 Jacksonville Turner |
.MARSHAUN Boone, 6 Cahokia Wirth |
70 |
Miguel Squires, 7 Mascoutah |
Ashtin Carver, 5 Litchfield |
Gage Lopez, 6 Auburn JHS at Divernon |
Bryant Minton, 7 Alton |
75 |
Brady Davidson, 6 Litchfield |
Nick DELOACH JR., 5 Cahokia Wirth |
Zion Dooley, 7 Cahokia Wirth |
Adrian Mack, 5 Auburn JHS at Divernon |
80 |
Michael Ushman, 8 Auburn JHS at Divernon |
Garrett Chrisman, 7 Chatham Glenwood |
Caleb Slago, 6 Mascoutah |
Carter Powell, 7 Litchfield |
85 |
Devin Thomas, 7 Cahokia Wirth |
Kylan Montgomery, 7 Mascoutah |
Nic Desart, 6 Chatham Glenwood |
Anthony Magro, 6 Rochester |
90 |
Tyler Gade, 7 Rochester |
Maya Davis, 6 Chatham Glenwood |
Daniel Brownfield, 6 Chatham Glenwood |
Reed Davis, 7 Jacksonville Turner |
95 |
Timmy Welsh, 7 Auburn JHS at Divernon |
Jacob Pflasterer, 8 Mascoutah |
Lawson Bruce, 7 Alton |
Rees Megginson, 7 Jacksonville Turner |
100 |
Caleb Nix, 8 Auburn JHS at Divernon |
Jack Bruso, 8 Rochester |
Samuel Segerstrom, 7 Mascoutah |
Marcellous Boone, 7 Cahokia Wirth |
105 |
Lamonte Barnes, 8 Cahokia Wirth |
Charle Patterson, 8 Auburn JHS at Divernon |
Eli Gerard, 7 Jacksonville Turner |
Devin Durbin, 7 Taylorville JHS |
112 |
Gus Kodros, 8 Alton |
Jacob Gunter, 7 Rochester |
Andrew Corbridge, 8 Jacksonville Turner |
Nikolas Espejo, 7 Springfield St. Agnes |
119 |
Tyger Vaniter, 8 Jacksonville Turner |
Chase Overton, 7 Mascoutah |
Jalon Strong, 7 Cahokia Wirth |
Gervasio Marchizza, 8 Auburn JHS at Divernon |
126 |
Pierre Evans, 8 Alton |
Drew Killam, 8 Auburn JHS at Divernon |
Brendan Jones, 8 Mascoutah |
Lucas Tankersly, 8 Alton |
135 |
Julian Wellman, 8 Mascoutah |
Benjamin Grimes, 8 Rochester |
Bryce Freer, 8 Auburn JHS at Divernon |
Dalton Smith, 8 Taylorville JHS |
145 |
Mitch Hutmacher, 8 Chatham Glenwood |
Austin Herkert, 8 Taylorville JHS |
Anthony Hanner, 8 Mascoutah |
Justin Fricke, 8 Mascoutah |
155 |
Algenon Wilson, 8 Alton |
Mitchell Morris, 8 Rochester |
Chaz Allen, 8 Taylorville JHS |
Logan Crumly, 8 Chatham Glenwood |
167 |
Zachary Gleeson, 8 Rochester |
Shane Trimingham, 8 Auburn JHS at Divernon |
Dylan Maxwell, 8 Litchfield |
Zach Large, 8 Jacksonville Turner |
185 |
Arnold Edwards, 7 Cahokia Wirth |
Nate Miller, 8 Mascoutah |
Isaac Drum, 8 Rochester |
Conner Miller, 7 Chatham Glenwood |
215 |
Alex Angel, 8 Taylorville JHS |
Camden Ramsey, 8 Rochester |
Drake Lewis, 8 Auburn JHS at Divernon |
Robert Outsey, 7 Alton |
275 |
Kyle Hughes, 8 Alton |
Kaeden Stanford, 8 Alton |
Christopher Koerwitz, 8 Rochester |
Jashon Campbell, 6 Cahokia Wirth |